Felkészülés: 3-2-es vereség Szegeden

Adamcsek góljával szereztünk vezetést, majd a Szeged-Csanád Grosics Akadémia három találatára Keresztes válaszolt.

A Merkantil Bank Liga tavaszi szezonja előtt a szintén NB II-es Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként játszotta szerda délután harmadik téli felkészülési mérkőzését labdarúgócsapatunk. A 2*60 perces zártkapus edzőmeccs 15. percében Adamcsek közeli találatával szereztünk vezetést, ám a folytatásban a hazaiak szinte a semmiből fordítani tudtak. Gajdos előbb tizenegyesből, majd egy támadás végén is betalált, míg a félidő vége előtt Dobos is betalált, 3-1. A második játékrész elején inkább a mezőnyjáték dominált, a helyzetek azonban mindkét oldalon kimaradtak. A 98. minutumban ellenben Keresztes talált be a szegedi kapuba, beállítva ezzel a 3-2-es végeredményt. A tervek szerint NB II-es csapatunk vasárnap a Szentlőrinc ellen játssza a felkészülési főpróbát.

Felkészülési mérkőzés, Szeged, zárt kapuk mögött
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – PMFC 3-2 (3-1)
Gz.: Gajdos (17. – büntetőből, 54.), Dobos (60.) ill. Adamcsek (15.), Keresztes (98.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1. félidő: Szeged: Varga B. – Ódor, Papp M., Deák, Illés – Dobos, Rózsahegyi, Oláh G., Varga Sz. – Gajdos, Grumic. 2. félidő: Varga B. (Ásványi) – Kővári, Pejovic, Deák (Fülöp), Mohl – Simon, Lestyán – Gréczi, Dobronoky (Bojtos), Bitó (Haruna) – Germán. Vezetőedző: Dragan Vukmir.

PMFC 1. félidő: Hermány – Sági, Króner, Preklet, Katona – Geiger, Bartha, Futó, Kálmán (Szabó, 44.) – Grabant, Adamcsek. 2. félidő: Hermány (Vukman, 90.) – Sági (Bischof, 90.), Rácz, Gajág, Németh – Keresztes, Tölgyesi, Bartha (Bohata, 90.), Óvári – Kónya, Tihanyi. Vezetőedző: Vas László.