Budapest Honvéd-MFA II. – PMFC

1-2

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Megkezdi tavaszi bajnoki szereplését Márton Gábor vezette labdarúgócsapatunk, amely az NB III Közép-csoport 18. fordulójában a Budapest Honvéd-MFA II. vendégeként lép pályára a Bozsik Stadionban.
Így kezd 14:30-kor a PMFC: Sólyom - Kónya K., Erdős, Puskás, Szabó - Horváth, Nagy - Bata, Wittrédi, Beke - Kónya D.
Kispadon: Gőcze, Károly, Koller, Mojzer, Nyárasdi, Gajág, Koval.
Pisont István, a hazaik trénere is kihirdette kezdőjét: Berla, Kabangu, Pölöskei Zs., Lukács, Hegedűs, Király, Baráth, Májer, Erdélyi. Herjeczki, Fehér.
A kispesti cserék: Tomori, Nemes, Bíró, Kovács, Berta, Darabont, Horváth Cs.
A vörös-feketék tartalék együttesében három NB I-es játékos kapott helyet, így Kabangu, Pölöskei Zsolt és Baráth Botond játszik vissza ellenünk.
0' A találkozót a pécsiek kezdték.
0' A hazaiak vörös-feketében, míg a mieink fehér-piros szerelésben játszanak.
3' Jó iramban indul az összecsapás, aminek a tavaszias időjárás is sokat kedvez.
5' Közel 50 szurkoló kísérte el labdarúgócsapatunkat a Bozsik Stadionba.
6' Egy hazai játékosról Szabó elé került a labda, akinek lövését védte Berla, de közben a partjelző már beintette a lest.
7' Sokadik sarokrúgásunkat végezzük, eddig állják a sarat a kispestiek.
14' Addig inkább a mecsekaljaiak játszanak fölényben, komoly gólszerzési lehetőség azonban még nem alakult ki.
15' A találkozó játékvezetője egyébként Görög Márió, asszisztensei Makkosné Petz Brigitta és Rigó Martin.
17' Közel 200-an lehetünk a Bozsik Stadionban, de a jelenlévők inkább csendesen szemlélődve figyelik az eseményeket.
18' Kónya Dávid forgolódott a hazai tizenhatos előtt, majd öt kispesti gyűrűjében megindult a kapu fel. Támadónkat akasztották, de a játékvezető szerint nem történt semmi szabálytalanság.
20' Egyre inkább belendülnek a csapatok, érik már a gól, amit remélünk a Pécs javára húzhatunk be.
22' Lendületes pécsi támadás során Bata tálalt középre, de Kónya Dávidnak éppen hosszú volt.
22' Nem sokon múlott. Kónya Dávid lapos lövése a jobb kapufa tövéről pattant szögletre.
24' Herjeczkit akasztotta Szabó, hazai szabadrúgás következik jobbról.
24' Pölöskei ívelte kapu elé a labdát, amit Sólyom könnyedén magához ölelt.
26' Beke szánta rá magát egy távoli átlövésre, de a játékszer elkerülte a Honvéd II. kapuját.
30' Beke volt igen harcias a kispestiek tizenhatosánál, de nem igazán tudta lövőhelyzetebe hozni magát.
30' Puskás szorul némi ápolásra. Védőnk egy ütközést követően combját fájlalja.
31' Puskás nem folytatja, helyére Gajág állt be.
32' Kónya Dávidot látta lesen a partjelző.
33' Herjeczki jobboldali beadását Erdős vágta ki, igaz a labda a pécsi kapu bal alsó sarka előtt elgurulva hagyta el a játékteret.
35' Bata lapos lövését vetődve fogta meg Berla kapus.
36' Wittrédi egészen az ötös bal feléig vitte a labdát, de Baráth becsúszva szögletre tudott menteni.
36' Wittrédi végezte el ezt a sarokrúgást is, amit a hosszúnál Berla húzott le.
37' Baráth kapott sárga lapot Beke nem túl sportszerű szereléséért.
38' Wittrédi 35-ről lágyan belöbbölt szabadrúgását a kapujából kifutó Berla fogta meg a berobbanó pécsi támadók elől.
39' Beke tekert balról, 17-ről a hosszú felső irányába, ám Berla nagy bravúrral kitolta a labdát.
41' Ismét Baráth szabálytalankodott Bekével szemben, 25-ról, kissé balról végezhetünk szabadrúgást.
42' Wittrédi küldte kapura a labdát, ami középre tartott, így Berla kezei között kötött ki.
42' Görög Márió játékvezető figyelmeztette szóban Szabót.
43' Májer tette jobbról kapu elé a labdát, Gajág becsúszva szögletre tudott menteni.
45' Gajág kapott sárga lapot lerántásért.
46' Első félidő vége.
46' A szünetben két helyen cserélt Pisont István: Pölöskei helyett Nemes, Baráth helyett pedig Darabos állt be.
48' Király buktatta Batát a térfelünkön, szabadrúgással jöhettünk.
52' Wittrédi középmagasan szálló szögletét Lukács vágta ki.
54' Beke tört kapura, végül sikerült egy szögletet kiharcolnia, amit Beke végzett el, Szabó elől azonban elpaskolta Berla.
56' Cserélnek a mieink: Bata hagyta el a pályát, helyette Mojzer állt be.
58' GÓÓÓÓÓÓÓL! Beke szöglete után kipattant a labda, pont Kónya Dávid elé, aki hatalmasat beleeresztett a labdába, ami végül a jobb kapufáról pattant a hálóba, 0-1!
59' Káprázatos góllal tehát megvan a vezetés a PMFC javára.
62' Wittrédi passzolta le a labdát Nagynak, aki jó 30-ról el is vállalta a lövést, Berla azonban nagyot nyújtózva kitolta a játékszert a léc alól.
65' GÓÓÓÓL! Beke a szabadrúgást Wittrédinek készítette le, aki távolról kegyetlenül berúgta második gólunkat, 0-2!
70' Lukács helyett Bíró állna be a hazaiknál, de rossz számú mezt húzott magára. Kicsit várnia kell még a játékra...
72' Harmadik cseréket használtuk ki: második gólszerzőnk, Wittrédi jött le, helyette pedig Károly állt be.
72' Lukács le, Bíró be. Ezúttal már jó mezben.
73' Csapatkapitányunk, Horváth Adrián kapott sárga lapot, reklamációért.
74' Herjeczki gólba tartó szabadrúgását Sólyom tolta ki.
76' Májer volt lesen.
78' Kabangu bal lába göcsölt be, ápolás miatt áll a játék.
79' Nagy 25-ről leadott lövése nem sokkal tévesztett célt.
81' Erdős kapott egyből piros lapot Kabangu lerántásért. Emberhátrányban fejezzük be a meccset.
83' Szépített a Honvéd II. A tizenhatos körívéről megítélt szabadrúgást Hegedűs vágta be, Sólyom nem tudott már reagálni, 1-2.
84' Kónya Kornél is besárgult.
86' Nem jött jókor a kiállítás és a hazaik szépítése, ezzel így maradtak izgalmak az utolsó percekre.
88' Pisont Istvánt intette nyugalomra Görög Márió játékvezető.
90' A rendes játékidő letelt, miközben Bekét kell ápolni.
91' A játékvezető 4 percet hosszabbít.
93' Szépen tartjuk a labdát.
109' A meccs befejeződött.
Végeredmény: Budapest Honvéd-MFA II. - PMFC 1-2 (0-0)