DUNAÚJVÁROS PASE KFT – PMFC

0 - 0

3-1

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak. Az NB III Közép-csoportjának 5. fordulójában a PMFC a Dunaújváros PASE otthonában lép pályára. Az összecsapás 18:00 órakor veszi kezdetét.
Így kezd a PMFC a Dunaújváros PASE vendégeként: Sólyom - Kónya K., Erőss, Fellai, Szabó- Koller - Kónya D., Turi, Grabarics, Schmidt - Hadobás.
Kispadon: Gábor, Krapecz, Hleba, Horvát, Kiss P., Bodor, Havasi
A pécsiek meg javában melegítenek a kapu előterében.
Az időjárásra nem lehet panasz, a hőmérő szála 28 Celsius környékén áll. Az ég is majdnem tiszta, egyszóval minden adott egy kemény rangadóhoz.
A találkozó játékvezetője Berényi Tamás, segítői pedig Mohos Milán és Keszthelyi Tamás.
Játékosaink ezekben a pillanatokban befejezték a bemelegítést és az öltözőnek vették az irányt.
A főszereplők, vagyis a futballisták már felsorakoztak a játékoskijáróban. Hamarosan kezdődik a PMFC dunaújvárosi bajnoki mérkőzése.
Érkeznek a csapatok, akik mellett ott van Böőr Zoltán is, akitől ma köszön el az újvárosi klub.
A hazaiak tiszta pirosban, a pécsiek pedig idén először, talpig feketében játszanak majd.
0' A találkozót a házigazdák kezdték.
Egyenlőre még elég gyér a hangulat, de a nagyszámú pécsi tábor várhatóan remek körítést biztosít.
2' Többnyire a középpályán folyik a játék, a tizenhatosak környékét még nem érintették a felek.
3' Koller Krisztián szerzett egy labdát, Grabarics Mátét viszont szerelni tudták a védők.
5' Fellai József mélységből ívelt előre Hadobás Gergőnek, támadónk elől azonban eltudták fejelni a labdát.
6' Eddig valamivel aktívabbak a mieink, akik igyekeznek mihamarabb megszerezni a vezetést.
7' Koller Krisztián passzából Schmidt Zsolt lépett ki tökéletes ütemben, a tizenhatosra beérve védője két kézzel rántotta le, de a játékvezető továbbot intett.
8' Schmidt Zsolt távoli pontrúgása nem sokkal ment el keresztbe Vaszócsik Viktor kapuja előtt .
9' Ezúttal is szélsőnk végezte el a rögzített szituációt balról, de beadása pontatlanra sikeredett.
13' Tóth Tibor és Fellai József rúgott össze a mieink tizenhatosának előterében, védőnk ápolásra szorul.
14' Dorogi Renátó jó helyről végezhetett szabadrúgást, de a labdát a sorfalba vágta.
15' Fellai József rövid ápolást követően folytatni tudja a játékot.
17' Kónya Dávid kapott egy remek labdát, az előreívelés viszont kissé hosszúra sikeredett, a hazaiak kapusa ezért betudta gyűjteni szélsőnk elől a labdát.
19' Szabó Richárd maradt lent egy szerelést követően, védőnket jelenleg a pálya mellett ápolják.
20' Szabó Richárd is vállalta a folytatást, kiegészült a PMFC csapata.
22' Először támadta le a baranyaiakat a hazai gárda, kísérletük azonban nem volt éppen a legpontosabb, legveszélyesebb.
24' A dunaújvárosiak végeztek távoli pontrúgást jobbról, de ez is pontatlan volt.
24' Tóth Tibor cselezgetett veszélyesen a mieink tizenhatosán belül, egy szögletet kitudtak harcolni, amit viszont Sólyom Csaba húzott le biztos kézzel.
26' Nincs mit tenni, a nyárnak már vége, korábban is sötétedik. Emiatt pedig felgyúltak a fények a Dunaújvárosi Stadionban.
28' Ismét feléledtek a piros-feketék, akik újra beszorították a hazaiakat saját térfelükre.
29' Schmidt Zsolt lépett ki remek ütemben, a partjelző azonban lesen látta szélsőnket. Halkan jegyezzük meg, de játékosunk a védők mögül méterekről indult el a labdára.
30' Koller Krisztiánnak készítettek le lövésre egy kitűnő labdát, ám középpályásunk rosszul találta el a játékszert. Ellenkező esetben védhetetlenül nagy gólt rúghatott volna.
32' Szabó Richárd adta be élesen a labdát balról, két pécsi is a kapu előtt várt, de Vaszócsik Viktor vetődve hárítani tudott.
33' Szép támadás végén Szabó Richárd adott középre, Hadobás Gergő öt méterről viszont a jobb kapufa mellé talált. Kár érte, óriási helyzet maradt ki.
34' Vaszócsik Viktor és Koller Krisztián csúszott össze csúnyán, mindkettőjük ápolásra szorul.
35' Az orvosi ápolást kihasználva némi frissítőt vettek magukhoz a felek.
37' Szerencsére mindkét ápolásra szorult focista folytatni tudta a meccset.
41' Távoli szabadrúgással jöhettek a pályaválasztók, de ebben sem volt veszély.
44' Dorogi Renátó szöglelete a rövid alsó felé csavarodott, a kapufáról még kipattant, de az ott álló Schmidt Zsoltot annyira meglepte a labda, hogy nem ért bele, ami így a gólvonalon túlra vánszorgott. Oktondi egy gólt kaptunk...
45' Nehéz helyzetben a pécsiek, szerencsére jókor jön a félidő. Lesz mit átbeszélni az öltözőben.
46' Első félidő vége.
A hazaiak visszatértek a pályára a szünetről, őket pillanatokon belül követik a mecsekaljaiak is.
45' A szünetben egyik oldalon sem volt csere.
A második játékrészben a pontos perc átmenetileg hibásan szerepel, igyekszünk mihamarabb kijavítani. Köszönjük a megértést.
50' Balról Grabarics Máté csavart be egy szögletet, amit kitudtak fejelni, de a kipattanót sikerült visszaszerezni, amit Szabó Richárd sarkazott a kapu felé, nem sokkal ment mellé.
51' Kónya Dávid elől Vaszócsik Viktor hálóőr rúgta ki a labdát bedobásra.
52' Kónya Dávid beadását Hadobás Gergő sarkazta rá, de a hazaiak portása résen volt. Közben Grabarics Máté is érkezett, de ő sem tudta gólra váltani a helyzetet.
54' Dorogi Renátó harcolt ki egy szögletet.
55' Kisebb kavarodás a pécsi kapu előtt, de végül sikerült felszabadítani.
57' Növelte előnyét a Dunaújváros. Egy hátratett labdára Fellai József és Tóth Tibor harcolt, védőnk röviden fejelte haza a labdát, amit a hazai focista átemelte a vetődő Sólyom Csaba felett.
58' Hadobás Gergő és Grabarics Máté jött le, helyükre Havasi Dániel és Bodor Márkó érkezett.
63' GÓÓÓÓÓL! Ott a szépítés, Havasi Dániel 18-ról védhetetlenül kilőtte a hálót!
66' Szöglethez készül a Dunaújváros, miközben Sólyom Csabát ápolják. Innen nem tűnik vészesnek.
67' Kapusunk sajnos nem tudja folytatni, így érkezik Gábor Péter, aki egyben debütál a PMFC-ben.
69' Sólyom Csaba saját lábán ment be az öltözőbe, így reménykedhetünk, hogy jövő hétvégén az FTC II ellen ismét játszani tud.
70' Lendületes támadás végén Kónya Dávid szúrta rá a labdát kissé jobbról, de a hazai kapus kitudta öklözni a középre tartó löketet. Szép volt!
71' Pécsi szögletet követően a kipattantó Schmidt Zsolt rúgta ki kapu mögötti a vendégszektorba.
72' Ismét zúg a "Mindent bele" rigmus szurkolóinktól.
75' Kiszorított szögből Kónya Dávid talált oldalhálót.
77' Egy védelmi hibát kihasználva Dobos Áron csavart védőjét lerázva a vetődő Gábor Péter mellett a kapu jobb felébe. 3-1 ezzel a hazaiknak.
81' Kevesebb, mint tíz perc van még hátra a mérkőzésből és a mieinknek legalább két gólt kéne lőniük ahhoz, hogy legalább egy pontot eltudjuk hozni Dunaújvárosból.
86' Egy hazai pontrúgást Gábor Péter tolt ki a mezőnybe, amivel eltudtak indulni egy kontrára a mieink, de a labda végül Vaszócsik Viktor kezei között kötött ki.
88' A hazaiaknál Király Bencét Kercsó Bence vált a pályán. Ez volt a Dunaújváros első cseréje egyébként.
93' Újabb változtatás: Dobos Áron helyett Igor Igorjevics Nyicsenko játszik a továbbiakban.
95' A rendes játékidő már letelt, de van még mire hosszabbítania a játékvezetőnek.
99' Utolsó cseréjét is kihasználja a Dunaújváros: lejött a pályáról Tóth Tibor, aki helyett Abért Bence érkezett.
100' Mindent feltéve, kissé már elkeseredve próbálkoznak a pécsiek, de ki tudja mennyi idejük van még hátra a hosszabbításból.
100' Fellai József kapott sárga lapot.
101' Igor Nyicsenko is besárgult.
117' A meccs befejeződött.
Egyértelműen a gyengébb csapat nyert ma. A PMFC 3-1-es vereséget szenvedett a bajnokság 5. fordulójában. Köszönjük a figyelmet! Hajrá, Pécs!