FC Ajka – PMFC

0-3

Pécsi gólokban gazdag vasárnap estét kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga NB II 16. fordulójában 4. helyen álló csapatunk a 11. helyezett FC Ajka vendégeként lép pályára.
Íme a mai kezdőnk: Helesfay - Króner, Rácz, Preklet, Németh - Kónya, Bartha, Futó, Óvári - Geiger, Keresztes.
Kispadon: Hermány, Adamcsek, Bohata, Archie, batizi-Pócsi, Hegedűs, Tölgyesi.
Javában zajlik már a bemelegítés az Ajkai Városi Sportcentrum gyepén.
A 17:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Dr. Kovács Gergely, segítői Dr. Bede Tamás és Bertalan Dávid, míg a tartalék játékvezető Kovács Imre.
Ajkán jelenleg 7 Celsius fokot mutat a hőmérő, ráadásul kezd ködbe burkolózni a táj.
Az FC Ajka kezdője: Horváth D. - Görgényi, Kenderes, Tar, Présinger - Szűcs, Tóth G. - Csizmadia, Irimiás, Rétyi - Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly.
Érkeznek a csapatok Ajkán.
A hazaiak tiszta fehér, míg csapatunk piros-.fekete szerelésben játszik.
Csapatunk kezdte az első félidőt.
Az ajkai, valamint csapatunk szurkolótábora is rázendített a kedvencek buzdítására.
A PMFC legutóbb 2011-ben járt Ajkán, a maival megegyezően szintén a másodosztályban, 9 évvel ezelőtt 1-0-s vendégsikert arattunk.
6' Óvári szögletét követően Preklet fejelte közelről a kapu mellé a labdát.
Csapatunk kezdte aktívabban az első játékrészt.
10' Futónak tettek vissza egy labdát lövésre, csapatkapitányunk kísérlete meglehetősen ponttalanra sikeredett.
16' Az Ajka jelenleg a harmadik leggólerősebb (27) csapat az NB II-ben, míg Futóék a legkevesebb gólt kapták eddig, szám szerint csupán 8-at.
16' Jó helyről, balról az alapvonal közeléből végezhettek szabadrúgást a zöld-fehérek, de Futó kivágta a labdát a rövid elől.
17' Szép cseleket követően Keresztes emelte be balról a labdát a hazai kapu elé, ott azonban nem tartózkodott megjátszható csapattárs.
18' Jobbról remekül szállt be a labda, amit Preklet fejelhetett kapura, a középre tartó játékszert azonban megfogta Horváth.
20' Nagy csúsztatása ment el a kapunk mellett, szerencsére nem kellett Helesfaynak közbeavatkoznia.
21' Présingernek köszönhetően újabb szöglet a PMFC javára.
21' Óvári ezúttal élesen a kapu elé tekerte a sarokrúgást, a labdát Rácz támadta, de Horváth kapus gyorsabb volt védőnknél.
24' Futó bedobására Németh ugrott fel jó ütemben, a partjelző azonban lest intett.
25' GÓÓÓÓL! Geiger lépett ki a lesvonalon, majd balról remekül kilőtte az ajkai kapu közepét, 0-1!
Megérdemelten szerezte meg a vezetést csapatunk, amely jobban és veszélyesebben játszik az Ajka otthonában.
31' Kisebb kavarodás a kapunk előtt, Rácz testtel hárította a hazaiak közeli lövését.
34' A hazaiak közül Nagy kapta meg a meccs első sárga lapos figyelmeztetését.
39' Bartha baloldali szabadrúgását követően Preklet csúsztatta meg a bal alsó felé a labdát, amit Horváth vetődve hárított, ráadásul a partjelző zászlója is a magasba emelkedett,
41' Labdaszerzést követően Geiger három a háromba vezethetett ellentámadást, a hazaik térfelének közepén azonban sikerült közbeavatkozniuk a zöld-fehéreknek.
43' Ígéretes szabadrúgást végezhettek az ajkaiak. Kissé jobbról, 18-ról Présinger lövését azonban Helesfay bravúrral kiütötte!
44' Geiger szorult kisebb ápolásra, gólszerzőnk azonban folytatni tudja a játékot.
45' Az első félidő végén 2 perc a ráadás.
46' Rácz maradt lent az ajkai kapu előterében, szerencsére nem történt komoly sérülés.
47' Geiger ugratta ki Keresztest, akinek lövésébe belevetődött Horváth kapus.
47' Első félidő vége.
A szünetben cseréltünk: Bartha helyett Tölgyesi folytatja.
Hazai oldalon Rétyi helyett Zamostny állt be.
Közel 500-an tekintik meg a PMFC elleni NB II-es a találkozót az ajkai stadionban.
49' Németh életerős átlövését Horváth tolta ki vetődve a bal alsó elől.
53' Tölgyesi kereste a rést a hazai védelmen, jó 30-ról leadott lövése ellenben a kapu fölé szállt.
Rengeteg hibát vétve játszanak az ajkaiak.
57' Futó bedobását Preklet vette le az ötös magasságában, majd kapura is fordult, lövését Horváth védte.
58' Geiger kapott sárga lapot.
59' Irimiás és Keresztes is sárgát kapott.
61' Keresztes tűnt el gyanús körülmények között, de nem járt 11-es.
62' Kettős csere ajkai oldalon: Szűcs és Nagy át be Tóth és Irimiás helyett.
63' GÓÓÓL! Óvári találatával már 2-0-ra vezetünk Ajkán! Támadónk szépen kilőtte a bal alsót, 0-2!
68' Rácz fejese alig valamivel ment el az ajkai kapu jobb oldala mellett.
74' Helesfay kapujából remek ütemben kifutva szedett fel egy ajkai lábról érkező labdát.
75' Geiger helyett Adamcsek állt be.
76' Csizmadia helyett Lakatos, Görényi helyett Stoiacovic állt be.
79' Kónya lapos lövése kissé gyengére sikeredett, Horváth ezért könnyedén felszedte a labdát.
80' Kónya hagyta el a pályát és Hegedűs érkezett.
81' Tar kapott sárgát.
82' Helesfay hibáját Nagy nem tudta megbüntetni, a hazai támadó az üres kapu helyett a felső lécet találta el.
86' GÓÓÓL! Ott a harmadik is, Keresztes barna pályafutása első NB II.es gólját szerette, 0.3!
86' Keresztes le, Archie be.
90' A mérkőzés végén 3 perc a hosszabbítás.
91' Helesfay egymást követően kétszer is hatalmast védett, így maradt a 0-3 Ajkán.
107' A meccs befejeződött.
NB II-es labdarúgócsapatunk Geiger Norbert, Óvári Zsolt és Keresztes Barna góljaival 3-0-s győzelmet aratott az FC Ajka vendégeként a Merkantil Bank Liga 16. fordulójában.