FC Dabas – PMFC

1-3

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 14. fordulójának zárómeccsén az FC Dabas vendégeként lép pályára a PMFC.
A 13:30-kor kezdődő csúcsrangadó játékvezetője Sipos Tamás, asszisztensei Imró János és Molnár István.
Íme a mai kezdőnk: Gőcze - Kónya K., Erdős, Fellai, Szabó - Horváth A., Nagy J. - Kónya D., Koller, Bata - Mojzer.
Cseréink: Somogyi, Wittrédi, Frank, Turi, Füredi, Horváth P., Puskás.
Dabason egyenlőre elég borús, hideg idő van. 11 Celsius fok körül jár a hőmérséklet.
A csapatok már javában melegítenek a pályán, a szurkolók viszont még nem bukkantak fel.
A látottak alapján a vendégszektor nem lesz üres ezúttal sem, egész szép létszám kísérte el csapatunkat Dabasra.
Véget ért a bemelegítés és visszatértek az öltözőbe a csapatok. Hamarosan kezdődik az összecsapás.
Mint emlékezetes, tavaly Dabason nagy küzdelem árán sikerült 1-0-ra nyernünk. Valószínűleg a mai összecsapás sem lesz egyszerűbb.
Aki teheti, látogassam meg közösségi média-csatornáinkat, ahol folyamatosan exkluzív tartalmakkal találkozhatnak.
Érkeznek a csapatok.
A hazaiak tiszta piros, míg a mieink tiszta fekete szerelésben játszanak ma.
0' Az összecsapást a dabasiak kezdték.
1' Horváth Adrián maradt a földön, szabadrúgással jöhetünk a félpályától.
2' Nem sikerült a felívelt labdával veszélyt teremteni a hazai kapu előtt.
3' A házigazdák a bal oldalvonal mellől végeztek szabadrúgást, a labda elszállt a rövidnél érkező Fitos előtt, akit Koller biztosított.
4' Kellő jóindulattal közel 150-en jöttek ki a mai bajnoki derbire.
5' Szép cselt követően Bata harcolt ki szögletet.
6' Kónya Kornél sarokrúgására Fellai robbant be a legjobban, csúsztatása azonban fölé szállt.
6' Batát buktatták, jó helyről végezhetünk szabadrúgást, 25-ről, kissé balról.
7' Koller lövésébe kézzel értek bele, de a játékvezető nem látott semmit.
8' Mojzert rántották le a hazai tizenhatos jobb sarkánál, Szabó áll a labda mögött.
8' Szabó beadását Scheilinger kapus fogta meg.
10' Lendületesebben fociznak a piros-feketék, Kónya Dávid elől az utolsó pillanatban mentettek a tizenegyespont környékén.
11' A pécsi B-közép jobbnak látta valamiért nem bejönni, így inkább a kerítés mögül az utcáról nézik végig a meccset.
12' Kissé idegesen játszanak a hazaiak, akik sokszor kapkodva keresik a labdát.
12' Bata lőtt balról, éles szögből, de a felpattanó játékszer pont a hálóőr kezei között kötött ki. Az eddigi legnagyobb helyzet maradt ki.
14' Fitos volt lesen.
15' Crkvenjakov is les miatt húzta be a kéziféket.
16' Mojzer és Makrai találkoztak szerencsétlenül, ápolás miatt áll a játék.
17' Mojzer további ápolása az oldalvonalon kívül folytatódik. Reméljük, folytatni tudja.
18' A javunkra megítélt szabadrúgást Nagy József kapkodta el és az égbe lőtte a labdát.
19' Kollert rántották le hátulról, lap nincs, de mi jöhetünk továbbra is.
21' Egy balról érkező beadást követően Crkvenjakov csúsztatása a hálónk tetején landolt.
24' Szabó adott be balról, a labda végül a hazai háló jobb külsejét találta el.
24' Mundi elől Fellai mentett szögletre.
25' Fintos csavarta kapu elé a labdát a szögletzászlótól, a kapu előtti nagy tömörülésből végül csúnyán fölé bólintották a játékszert.
27' Bajnoki rangadóhoz mérten gyakran nagy a feszültség a játékosok között a pályán.
27' Crkvenjakov volt ismét lesen.
29' Egy balról megítélt szabadrúgást Kónya Kornél küldött kapura, a labdát Koller fejelte a keresztlécre, de már előtte lest intett a partjelző.
32' Labdaszerzést követően Mojzer adott be a rövidhez, ahol Koller a védők szorításában négy méterről a bal alsó felé lőtt, de a kapus még le tudott érni. Óriási védés volt!
33' Kónya Dávid túl korán indult meg a labdára, les.
37' Eddig kifejezetten nagy iramú a mérkőzés, helyzetei a mieinknek voltak, de gól még nem született a találkozón.
38' GÓÓÓÓÓÓL! 22-ről Kónya Dávid lőtte ki laposan a jobb alsó sarkot, 0-1! A kapus hiába vetődött, ezt ő sem háríthatta.
41' Koller tört be balról a tizenhatosra, ahol buktatták, 11-est végezhetünk!
41' Földes sárgult be a lerántás miatt.
42' GÓÓÓÓÓL! A jogosan megítélt 11-est Koller rúgta higgadtan a háló jobb felébe, 0-2!
44' Szép összjátékot követően Mojzer tüzelt 17-ről, de a kapus ezúttal a helyén volt.
45' Első félidő vége.
45' Csere a hazaiaknál: Mundi helyett Takács folytatja.
46' A szünetben pályára lépő Takács kapott sárga lapot.
50' Takács kapta meg második sárgáját. Kiállításra került a dabasi játékos.
56' Csapatunkból Bata sárgult be.
56' Cserélnek a mieink: Mojzer helyére Puskás érkezik.
57' Csepregi le, Sándli be.
58' Crkvenjakov fejesét Kónya Kornél bólintotta ki a gólvonalról. Hatalmas mentés volt!
59' A hazaiktól Erős kapta az újabb sárga lapot.
61' Fellai 30 méterről leadott lövése nem talált kaput.
62' Együttesünkből Szabó részesült sárga lapos figyelmeztetésben.
63' Gőcze futott ki remekül egy beívelt szabadrúgása, fontos mentés volt ez is.
64' Bata tekert a bal felső sarok irányába, de egy dabasi védő fejjel nagyot mentett.
66' Kónya Kornél sarokrúgását követően Szabó szaladt alá a labdának.
70' Crkvenjakov helyett Csordás folytatja.
73' Bata jött le, Wittrédi pedig beállt.
76' Koller volt lesen.
78' Nagy Józsefet látta kezezni a játékvezető a tizenhatoson belül, büntetővel jöhetnek a hazaiak.
79' Fitos büntetőjéből szépített az FC Dabas, 1-2.
82' Gyors támadás végén Kónya Dávid fordult le védőjéről, majd jobbal a bal felső irányába tekert, de a dabasi hálóőr nagyot nyújtózva kitolta a labdát.
84' Makrai volt lesen.
85' A kapuból kifutó Gőcze ütközött össze egy piros mezes játékossal, kapusunk ápolást kért.
86' Utolsó cserénk: Kónya Dávid helyett Frank folytatja.
87' Bőven a meccs hajrájában járunk, és hiába vezetünk, még mindig nem nyugodhatunk meg.
88' GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kollert találta meg a labda, aki közelről nem hibázott, 1-3!
90' Sipos Tamás játékvezető 1 percet hosszabbít!
103' A meccs befejeződött.
Itt a vége! Csapatunk 3-1-re győzött Dabason.