FC Dabas – PMFC

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak. Az NB III Közép-csoport 16. fordulójában a PMFC az FC Dabas vendégeként lép pályára.
Íme, az FC Dabas elleni kezdőnk: Gábor - Kónya K., Fellai, Krapecz, Varga - Koller, Turi - Kónya D., Bata, Károly, Bodor
Cseréink: Sólyom, Fekete, Horvát, Hleba, Grabarics, Schmidt, Takács
Kifejezetten barátságos, modern körülmények fogadták a mecsekaljaiakat. A dabasi sporttelep közepén egy nemrégen átadott, lélegzetelállító klubház áll, ami tényleg mindent igényt kielégít. A centerpálya talaja igaz nem a legjobb, de játékra alkalmas.
A játéktér két hosszanti oldalán végig fedett, piros-fehér székekkel ellátott lelátók húzódnak.
Az ég kissé befelhősödött, ám a hőmérséklet még így is a tavaszt idézi.
A csapatok eközben már javában melegítenek.
Élesítik magukat a sporik is. A mai meccsünk játékvezetője Szilágyi Sándor, segítői Berényi Ákos és Kövér Tamás.
A felek befejezték a bemelegítést és mindenki visszatért a saját öltözőjébe.
Érkeznek a csapatok. A hazaiak piros, a pécsiek pedig ezúttal tiszta fekete szerelésben lépnek pályára.
0' A találkozót a PMFC kezdte.
1' Az FC Dabas vezetőedzői teendőit Erős Károly, korábbi kétszeres válogatott középpályás látja el, aki sokáig az élvonalat erősítette.
2' Károly Bálintot lökték fel a túlsó oldalvonal mellett. Szerencsére nem szorult komoly ápolásra.
3' A megítélt pontrúgást maga a sértett végezte el a szélről, de Károly Bálint balról, éles szögből csúnyán fölé lőtt.
4' Károly Bálint sárgult be kezezés miatt.
5' A sárgát megelőzően a térfelünk közepéről Fellai József ívelte előre a labdát a hazai védők mögül. Károly Bálint remekül lépett ki, de a tizenegyes pont magasságában kézzel vitte el a játékszert a kapus mellett. Ezért járt a sárga színű lapocska balszélsőnknek.
6' Ismét Károly Bálint eresztett meg egy löketet, amit szögletre mentettek a házigazdák.
8' Koller Krisztián vitte el a labdát egy pimasz csellel Zsolnai Róbert mellett. Továbbra is Pécs dominál.
9' Komoly tömörülés alakult ki a dabasi kapu előterében. A büntetőpont környékén Kónya Dávid fordulhatott volna kapura, de védője elrúgta a lábait. A játékvezető azonban nem adta meg a látszóra teljesen jogosnak tűnő 11-est...
13' Erős Károly jól megszervezte a dabasiak védekezését, ezzel szemben a mieink látszólag kissé kapkodóan, idegesen futballoznak.
16' Károly Bálint baloldali szögletét Krapecz Balázs csúsztatta meg, de egy hazai is beleért véletlenül, így lett majdnem öngól.
17' Bodor Márkó lépett ki, de összecsúszott Schelinger György kapussal, kirúgással jöhetett a Dabas.
18' Károly Bálintot rúgták fel, de a vétkes hazai játékosnak elmaradt a sárga lap.
19' Károly Bálint végezte el a szabadrúgást 25-ről. A labda tökéletes ívben szállt el a sorfal felett és csapódott a jobb alsó irányába, de a hálóőr rajta volt és védett.
20' Kállai Norbert sokadszorra szabálytalankodik, de valamiért mindig elmarad neki a figyelmeztetés.
21' Turi Tamás rúgta be a pontrúgást, középen többen is jó helyen várták a labdát, de egyikőjüknek sem sikerült a kapu irányában továbbítani azt.
23' Komoly pressziót gyakorolnak a fekete mezes pécsiek, fölényünknek lassan már gólban is meg kéne mutatkoznia.
24' Bodor Márkót látta lesen a játékvezető.
25' Egy jobbról visszaívelt labdát Dobó Róbert fejelt fölé. Nagy helyzetet puskáztak el a vendéglátók, akiknek ez volt az első helyzetük.
30' Szépen végigvitt hazai támadás végén Krapecz Balázs lépett bele Zsolnai Róbert lövésébe. Fontos mentés volt!
33' Koller Krisztián vágott rá egyet kapásból, nem sokkal tévesztett célt.
34' Károly Bálint nagyon finomat csúsztatta tovább a labdát Bata Kristófnak, ezt viszont lefülelte Schelinger György kapus és kifutva begyűjtötte a labdát.
34' Karacs Roland sárgult be. Lapok tekintetében 1-1 az állás.
37' Sárga lapot kapott a hazaiktól Tóth Márton is.
39' Ide-oda pattogott a labda a dabasi kapu előtt, végül Fellai József jobbról látványos mozdulattal célozta meg a hosszú felsőt, de egy piros mezes beleért.
39' A jobboldali szögletet kifejelték a mezőnyben a házigazdák.
40' Koller Krisztián vállalkozott egy átlövéssel, alig ment mellé.
41' Kónya Dávidot látta lesen a jobboldali partjelző.
42' Kónya Dávid és Eördögh Levente harcolt meg egy labdáért, kirúgással jöhettek a dabasiak.
44' Vészesen közeledik az első félidő vége. A PMFC hiába játszik jobban és gólra törően, eddig nem tudták megtréfálni a hazaiakat.
45' Koller Krisztián sárgult be, amiért számon kérte a játékvezetőt, hogy miért maradt büntetlen a Bata Kristóf elleni csúnya szabálytalanság.
45' A tizenhatoson belül csúnyán letarolt Bata Kristóf szorul ápolásra. Szerencsére nem komoly a baj.
45' Első félidő vége.
Gólnélküli döntetlennel ért véget az első negyvenöt perc. Sajnos bizonyos tényezők miatt nem vezetnek csak a mieink, de ezen felül kell emelkedni a második játékrészben.
Szépen lassan szivárognak vissza a pályára a játékosok, hamarosan kezdetét veszi a második félidő. Sőt, még a nap is kisütött!
Cserélt a hazai csapat: Dobó Róbert helyére Huller Ádám érkezik.
48' Kónya Dávid cselezte magát végig a jobb oldalon, majd pedig megtalálta a rést és ellőtte a labdát keresztbe, ami alig suhant el a jobb kapufa előtt.
51' Sárga lapot kapott Komoróczi Kristóf.
52' A lapot megelőzően Kónya Dávid tört be a tizenhatosra, de akasztották. Végül csak szabadrúgást ítélt a játékvezető.
58' Károly Bálint maradt lent, miután összeütközött Tóth Mártonnal.
60' Zsolnai Róbert rúgta meg csúnyán Koller Krisztián jobb bokáját, aki ezt követően óriási fájdalmak között a földre esett. Csapatkapitányunk azonban erőt vett magán és nem kért ápolást.
60' Zsolnai Róbertet Hollauer Balázs váltja.
62' Bata Kristófot buktatták 11-est érően, de ezúttal is néma maradt Szilágyi Sándor sípja.
64' Először cserél a Pécs. Bata Kristóf hagyta el a pályát és Hleba Tamás érkezett a helyére.
66' Kónya Dávidot állították meg les miatt.
69' Hollauer Balázs tette be a labdát laposan, a pécsi védelem kissé elcsúszott, így kerülhetett ajtó-ablak helyzetbe Domonyi Roland, aki azonban elvétette a lövést. Égbekiáltó ziccert maradt ki dabasi részről.
70' Huller Ádám is besárgult.
73' Hleba Tamás kereste egy hosszan előreívelt labdával Bodor Márkót, akinek azonban hosszú volt a labda.
73' Utolsó cseréjét is kihasználják a dabasiak: Karacs Roland helyére Sárközi Norbert érkezett.
74' Bodor Márkó jött le és Takács Ákos állt be.
78' Kevesebb, mint negyed órája maradt csapatunknak a gólszerzésre. A második félidő kissé nyitottabbá vált, ugyanakkor még így is a mieink érdemelnének győzelmet.
79' Turi Tamás jobbról beívelt szabadrúgását a kapus öklözte el az üresen befutó Károly Bálint elől.
82' GÓÓÓÓÓÓL! Ott a vezetés! Koller Krisztián lövése még lepattant, Takács Ákos azonban már berúgta közelről, 0-1!
85' Sokat tett együttesünk a vezetés megszerzésének érdekében, jogos a pécsi előny. Bízzunk benne, hogy az FC Dabas nem tud kiegyenlíteni és három ponttal térhetünk hazai.
86' Hleba Tamás futott lesre.
88' Takács Ákos szabadrúgása elakadt az öttagú sorfalban.
89' Dabasi Károly távoli szabadrúgása elszállt mindenki felett, végül Gábor Péter öklözte ki a labdát a mezőnybe.
90' Szilágyi Sándor játékvezető 3 percet hosszabbít.
91' Kónya Dávid fordult le védőjéről, majd átverte a kapust is és az üresen érkező Koller Krisztián elé tált. Házi gólkirályunknak csak az üresen álló hálóba kellett volna gurítania, de ehelyett erőből fölé vágta a kihagyhatatlant. Kár érte, ezzel lezárhattuk volna a meccset.
93' Itt a vége! Megvan az újabb győzelem, Takács Ákos góljának köszönhetően. A Dabas-Gyón FC-t követően így az FC Dabast is legyőztük. Szép volt fiúk! Csak a Munkás!
109' A meccs befejeződött.