FTC II. – PMFC

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Márton Gábor vezette csapatunk az NB III Közép-csoport 23. fordulójában az FTC tartalékgárdájának vendégeként lé pályára 14:00-kor.
Vendéglátóink, vagyis a Lipcsei Péter edzette FTC II. jelenleg a 11. helyen áll, míg a mieink a 3. pozícióból vágnak neki a meccsnek.
A népligeti Sárosi György-pályán az együttesek nemrég elkezdték a bemelegítést.
Az időjárásnak nem igazán lehet panasz, hiszen a fővárosban jelenleg 14 Celsius fok a hőmérséklet. Szépen süt a nap, felhő alig van az égen, igaz egy kicsit azért fúj a szél.
Íme a mai kezdőnk: Gábor - Kónya K., Krapecz, Fellai, Varga - Hleba, Rácz - Bodor, Koller, Frank - Kónya D.
Cseréink: Sólyom, Fekete, Károly, Takács, Lőrincz, Turi, Szabó
A találkozó játékvezetője Tamási Patrik, asszisztensei Németh Imre és Makkosné Petz Brigitta.
Az NB III-as zöld-fehérek kezdőcsapatában: Varga Á. - Szabó N., Pergel, Derekas, Kovács, Szpirulis, Patik, Kundrák, Lakatos, Csernák.
Bár a IX. kerületik NB I-es csapatát is érinti a válogatott szünet, ennek ellenére a hazaik hívei nincsenek olyan sokan a lelátón. Közül félszázan lehetnek kint.
A két csapat őszi, pécsi összecsapásán nem született gól. Bízunk benne, hogy ez most másként lesz és sikerült elhozni a három pontot a Fraditól.
Véget ért a bemelegítés, mindenki visszatért az öltözőjébe. Kevesebb, mint tíz perc és kezdődik a találkozó.
Felcsendült a talán mindenki által ismert Fradi-induló, ami azt jelzi, hogy érkeznek a csapatok a játéktérre.
A hazaiak természetesen hagyományos zöld-fehér, míg a mieink piros-fekete szerelésben játszanak.
0' A találkozót a hazaiak kezdték.
1' Bodor harcolta ki az első szögletet.
2' Hleba sarokrúgása a rövid fel tartott, de Bodor elől kivágta a labdát egy védő.
3' Frank cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de közbe tudtak avatkozni a hátvédek. A visszaszerzett labdát Rácz lőtte jócskán fölé.
5' Megérkeztek szurkolóink, akik máris remek futballhangulatot teremtenek dalolászásukkal!
6' Egy kiugratással próbáltak veszélyt teremteni Lipcsei Péter csapata, de Gábor kapujából kifutva sikeresen begyűjtötte a labdát.
7' Kundrák kapáslövése nem volt éppen izgalommentes, de lökete szerencsére fölé szállt.
9' A kapura törő Bodor feje elől Varga paskolta el a labdát az utolsó pillanatban.
12' Remek hazai támadás végén Csernák lőtt jobbról kapura, Gábor nagyot védett, de már lest intett a partjelző.
13' Kónya Kornélt részesítette szóbeli figyelmeztetésben Tamási játékvezető.
15' Vargát húzták vissza, szabadrúgással jöhetünk a 16-os bal csücskétől.
16' GÓÓÓÓÓÓL! Helba állt a pontrúgás elvégzése mögé, és 16-ről, balról a kapu jobb felébe tekert. Nagyon szép találat volt, 0-1!
18' Teljesen jogos a baranyaiak vezetése, akik az eddigiek alapján rászolgáltak a gólra.
21' Hleba Tamás egyébként már második bajnoki gólját szerezte tavasszal. Mint emlékezetes, múlt hétvégén a Dunaújvárosnak lőtt egy szépségdíjas találatot.
24' Hleba lőtt kapura 30-ról egy szabadrúgást, Varga kapusnak résen kellett lennie. A hazaiak hálóőre kivédte a kapu bal felébe csapódó löketet.
28' Ismét Hleba jelentkezett, egy mellel levett labdát kanalazott kapura, ami nem sokkal ment mellé.
29' Derekas kapott sárgát a Fradi II.-ből.
32' Bodort is rendre igazította a sípmester, mert támadónk elrúgta a labdát a szabadrúgáshoz készülő hazai játékos elől.
34' Hleba balról beadott pontrúgása lepattant ugyan a kapus előtt, de meg nem tréfálta.
34' Bodor lőtt a bal alsó felé védője szorításában, ami így mellé ment.
35' Kárász rántotta-rúgta le Kónya Dávidot a tizenhatoson belül, 11-eshez jutottunk!
35' Kónya Dávidot kell ápolni, de úgy tűnik, nem olyan nagy a baj.
36' GÓÓÓÓÓL! Koller lőtte magabiztosan a jobbra vetődő kapus mellett a bal alsóba a labdát, 0-2!
37' Egyre közelebb a három pont megszerzéséhez a Pécs!
41' Pontrúgásokkal próbálkoznak szépíteni a zöld-fehérek, eddig kevés sikerrel.
42' Második gólunk szerzője, Koller kapott sárga lapot műesésért.
45' Hleba jobboldali pontrúgása az ötösnél Fellait találta meg, aki azonban túl sokat igazított a labdán.
45' Két perc lesz a hosszabbítás.
46' Első félidő vége.
45' A hazaiknál Csernák helyett a korábban a PMFC utánpótlásban nevelkedő Takács folytatja.
46' A mieink összeállításában nem volt változtatás a szünetben.
47' Takács szabadrúgását Fellai fejelte ki.
52' A második félidő elején valamivel aktívabban futballoznak a zöld-fehérek.
53' Kettős csere a Pécsnél: Bodor és Frank ment le, helyükre Károly és Lőrincz érkezett.
54' Két játékosunk becserélése új lendületet hozhat a támadásainkba.
58' Károly húzott befelé, majd 17-ről lőtt, de a középre tartó labdát megfogta Varga.
60' Kárász kapott sárgát.
61' Kárásznak ez már a második volt, így a kiállítás sorsára jutott! Emberelőnyben folyatathatjuk.
61' A házigazdáktól Kovács is besárgult szövegelésért.
62' Tamási játékvezető óriási sprintet vágott le a hazai kispadhoz, ahol csendre utasította Lipcsei edzőt.
63' Tőlünk Varga kapott sárgát buktatásért.
65' Szépített az FTC II. Takács lapos beadása után ide-pattogott a labda a kapunk előtt, végül a nagy tömörülésben Pergel tudta valahogy begyötörni.
66' Fellai is a sárga laposok táborába lépett be.
73' Kónya Dávid ment le, Takács Ákos pedig beállt. Ezzel nincs több cserelehetősége a Pécsnek.
74' GÓÓÓÓL! Lőrincz megszerezte első gólját csapatunkban, 1-3!
78' Kundrák helyett Gera folytatja a hazaiknál.
80' Hleba szabadrúgása után a visszatett labdát Fellai lőtte kapura, de egy hazairól szögletre pattant.
82'
83' Fellai kapta meg második sárgáját, így ő is idő előtt mehet az öltözőbe. 10-10 játékossal ér véget a meccs.