Hódmezővásárhelyi FC – PMFC

0-3

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 24. fordulójában a Hódmezővásárhelyi FC vendégeként lép pályára a PMFC.
Így kezd együttesünk 16:30-kor: Sólyom - Kónya K., Puskás, Gajág, Erdős - Horváth, Nagy - Kónya D., Koller, Károly - Beke.
Cseréink: Somogyi, Mojzer, Kiss, Varga, Nyárasdi, Bata, Koval.
A találkozó játékvezetője Szommer Attila, segítői Kis Zoltán és Varga Gábor.
Hódmezővásárhelyen jelenleg 28 Celsius fokot mérhetünk, ráadásul hét ágra süt a nap.
Mindkét együttes elkezdte a bemelegítést a pálya két szélén.
Játékosaink befejezték a bemelegítést és visszatértek az öltözőbe.
0' A találkozót a Pécs kezdte.
0' A hazaiak sárga-kék csíkos mezben és kék nadrágban játszanak, míg a mieink hagyományos piros-fekete szerelésükben teszik mindezt.
5' A mai találkozóra közel 300-an látogattak ki, köztük szervezett szurkolói csoportunk is, így aztán nem lehet panasz az amúgy is kellemes hangulatra.
6' Károly középre tartó lövését Filipánics ütötte ki a mezőnyben.
Lelátói rendzavarás miatt áll a játék.
Szommer Attila játékvezető felébe szakította a mérkőzést.
Ismét útjára indult a labda.
20' Egy lecsorgó labdát Koncz küldött volna közelről kapuba, csakhogy Gajág útját állta a játékszernek.
20' Gajág lerántásért kapott sárga lapot.
21' Az esetet követően megítélt baloldali szabadrúgást Koncz lőtte el csúnyán keresztbe a kapunk előtt.
24' Szerencsére teljesen lenyugodtak a kedélyek és mostanra már tényleg a labdarúgásé a főszerep.
25' Nagy Józsefet rántották le a gyepre, de ezért nem járt sárga lap.
25' Beke szabadrúgását szögletre mentették ki a hazaiak.
27' Sólyom húzott le egy magas labdát, majd egyből indította a társakat.
29' Beke bal szélről kapu elé adott labdáját kivágták, majd Kónya Kornél ívelte vissza megint, de ezúttal is kivédekezték a vásárhelyiek.
31' Huszár kapott sárga lapot.
31' Horváth kért ápolást a hazai tizenhatos körívének előterében.
33' A jó helyről megítélt szabadrúgást Károly vállalta el, de a labda elakadt a sorfalban.
36' Többet birtokolják a labdát a piros-feketék, de igazán komoly gólszerzési lehetőséget még nem láttunk.
41' Beke ment el a jobb szélen, azonban Tóth belelépett a beadásba, jöhetett a pécsi szöglet.
42' A sarokrúgást követően Kökény fejjel szabadított fel. Aztán megint Beke próbálkozott, de játékosunk lesen volt.
45' Beke az alapvonalról végezhetett el szabadot, majdnem a tizenhatos sarkától, ám a labda keresztbe elment a kapu előtt.
46' A hazai közönség nem igazán ért egyet a játékvezető döntéseivel, ami miatt aztán hevesen is reklamálnak.
46' Az első félidő végén hat perc lesz a hosszabbítás.
51' Beke bal oldali szabadrúgását Filipánics tolta ki nagyon nyújtózva a hosszú felső elől.
52' Első félidő vége.
45' A szünetben nem volt csere egyik oldalon sem.
50' Beke jó 20-ról megeresztett löketét Filipánics tolta ki a bal alsó sarok elől. Nagy mentés volt!
50' A hazaik közül Bartyik kapott sárga lapot.
51' Horváth lőtt 16-ról laposa, a vásárhelyi kapu viszont megint védeni tudott.
51' Korábbi játékosunk, Füredi kapta az újabb sárga lapot.
54' Bartyik kapta második sárga lapját, Kollert rúgta meg nagyon csúnyán.
54' Bartyiknak ez már a második sárgája volt, így a hazaiak játékosa idő előtt mehet zuhanyozni. Csapatunk emberelőnyben folytatja.
57' GÓÓÓÓL! Károly közelről kegyetlenül bevágta a labdát a vásárhelyi háló közepébe, 0-1!
Kihasználja az emberelőnyt a Pécs. Egy beadást követően Károly Bálint marad üresen, a társak megtalálják labdával, a tizenhatoson belülről vágja a léc alá.
60' Nehéz helyzetbe kerültünk, Sólyom szabálytalanságáért Szommer játékvezető egyből piros lapot adott kapusunknak.
60' Beke hagyta el a pályát, Somogyi állt be a kapunkba.
62' A játékos számát illetően egyenlő az állás a pályán, de a gólok számát nézve 1-el még mindig mi vagyunk jobbak.
64' Cserélt a hazai csapat: Koncz jött le, helyette pedig Szekér állt be.
65' Horváth jött le a pályáról, aki helyett Bata állt be. A csapatkapitányi karszalagot Koller vette át.
66' Szabó sarokrúgása veszélyesen szállt el Somogyi kapuja előtt, szerencsére egy sárga-kék csíkos mezes sem tudott beleérni az előtte elsuhanó játékszerbe.
69' Szekér volt lesen a partjelző szerint.
73' GÓÓÓÓL! Koller kapott egy remek kiugratást, jobbról elindult a kapu felé, majd a hálóőrt elfektetve értékesítette helyzetét. Egy hazai védő még becsúszva meneti próbált, de hiába, 0-2!
74' Újabb hazai csere esett: Varga helyett Szabó állt be.
74' Károly gólját les miatt nem adták meg, sajnos jogosan.
75' Kónya Dávid helyett Mojzer folytatja a pályán. Ezzel nincs több cserelehetőségünk.
79' Bata jobboldali beadását Kökény rúgta ki Koller elől. Ellenkező esetben játékosunk duplázhatott volna.
83' Mojzert állították meg les miatt.
85' Nagy adott kapu elé jobbról, ám Filipánics kivetődve megszerezte a labdát.
88' Mojzer rúgta előre a labdát Batának, fiatal támadónk azonban lesen vette át a játékszert a félpályánál.
89' Füredi le, Pataki be. Ezzel a vásárhelyieknek sincs több cserelehetősége.
90' Mojzert fejelték le hátulról, támadónkat szerencsére nem kellett ápolni.
91' GÓÓÓÓL! Károly közelről ismét nem hibázott, ezzel eldőlt végleg a győzelem sorsa, 0-3!
113' A meccs befejeződött.
Mindkét csapat 10-10 játékossal a pályán fejezte be a mérkőzést. Győzelmünkkel ismét visszaelőztük a Tiszakécskét és a tabella első helyen állunk.