105'
107'
107'

1-1

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Egyúttal köszöntjük szurkolóinkat a HFC-Stadionból! A téli szünet után folytatódnak az NB III Közép-csoport küzdelmei, 14.00-tól a Hódmezővásárhelyi FC vendégeként kezdjük a tavaszt.
Íme a mai kezdőcsapatunk: Gábor - Kónya K., Krapecz, Erőss, Varga - Turi, Rácz - Kónya D., Koller, Károly - Bodor
Cseréink: Somogyi, Fekete, Szabó, Hleba, Bata, Takács, Frank
Hódmezővásárhelyen ködös az idő, 3 Celsius-fok a hőmérséklet.
A Dunaújváros tegnap 2-1-es győzelmet érte el a Mórahalom ellen, így a Duna-partiak két pont előnnyel, de átvették tőlünk a harmadik helyet.
Ennek tudatában is nagyon fontos lenne ma győzni, a jelenleg 5. helyezett Hódmezővásárhely vendégeként.
Némi előnyt jelenthet, hogy házigazdáink keretét sérülések-betegségek tizedelik. Erről Major László vezetőedző beszélt még tegnap a kék-sárga klub honlapjának, a hfc1912.hu-nak.
A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
A találkozó játékvezetője Csonka Bence, segítői Viczián Mátyás és Flinta Zoltán.
A csapatok végeztek a bemelegítéssel és visszatértek az öltözőbe.
Érkeznek a főszereplők. A hazaiak szokásos sárga-kék csíkos, míg a mieink piros-fekete szerelésükben játszanak.
0' A HFC-től Kökény indította útjára a labdát.
1' A 17 éves Rácz Áron debütál a PMFC NB III-as, felnőtt labdarúgócsapatában.
4' Babolek futotta meg a szélen Kónya Kornélt, majd jobbról a rövidig húzott, ott azonban már meglehetősen rossz döntést választott.
5' Kökény volt jó két méteres lesen.
6' Turi szögletét fejelték ki a hazaiak.
7' Dalolászva megjöttek szurkolóink is, így tehát nem lesz panasz a hangulatra.
9' Eddig inkább a küzdelem dominál a mérkőzésen, igazán komoly gólhelyzetet egyik oldalon sem jegyezhettünk fel.
11' Kónya Dávid lövésébe léptek bele, így az oldalhálóban kötött ki a labda. A szögletet pedig simán lehúzta a Vásárhely kapusa.
12' Turi kapott sárga lapot lerántásért.
15' GÓÓÓÓÓÓL! Kónya Dávid lövése pattant meg egy hazai védőn, így a labda védhetetlenül kötött ki a HFC hálójában, 0-1!
17' Babolek kért ápolást az oldalvonalon kívül.
20' Babolek nem tudja vállalni a folytatást, emberelőnyben a Pécs.
22' Károly szögletét Kökény fejelte ki a mezőnyben.
23' A lesérült Babolek helyére Szarvas érkezik.
23' Rácz kapott egy nagyot a bokájára, de a játékvezető sípja néma maradt.
26' Kónya Dávid cselezett ki két hazai védőt is, majd jobbról élesen kapu elé gurított, Károly elől azonban az utolsó pillanatban menteni tudtak.
27' Rácz buktatása okán kiváló helyről, kapuval szemből, 18-ról végezhetünk szabadrúgást.
28' Károly végezte el remekül a pontrúgást, de Bordás kivédte a bal alsóba tartó labdát.
30' Koller fejese alig tévesztett célt.
32' Orovesz bal oldali szabadrúgását Krapecz bólintotta ki.
33' Károlyt vitték le két vállra a tizenhatoson belül, ám Csonka játékvezető háttal állt az esetnek.
33' Bodort látta lesen a partjelző.
34' A másik térfélen Kökény volt lesen.
36' Máté távoli pontrúgása volt meglehetősen pontatlan.
37' Ezúttal is Kónya Dávid húzta meg jobboldalon, beadásáról Károly maradt le a gólvonal előtt. Kár érte, óriási helyzet maradt ki!
40' Károlyt állították meg les miatt.
41' Turi hagyta el a pályát, helyette Frank érkezett.
44' A hazaiaktól Tóth Imre húzódott meg.
45' Az első félidő végén egy percet hosszabbít majd Csonka Bence játékvezető.
46' Első félidő vége.
A szünetben Kónya Dávid góljával 1-0-ra vezetünk Hódmezővásárhelyen.
Érkeznek a csapatok a folytatáshoz.
58' Tóth Imre helyére Pataki Máté érkezett a hazaiknál.
45' A második játékrészt a PMFC kezdte.
47' Szarvas lépett ki a pécsi védők vonalából, Gábor azonban remekül kiérkezve blokkolta lövését.
49' Egy kipattanóból váratlanul egyenlítettek a házigazdák, de a játékvezető nem adta meg a találatot. Major Lászlót reklamálás miatt a lelátóra száműzték.
51' Két szögletet követően a kipattanót Szarvas lőtte rá, de a középre tartó löketet Gábor megfogta.
51' Frank harcolt ki egy sarokrúgást.
54' Látványosan megélénkült a játék, mindkét csapat sokkal gólra törőbben futballozik.
55' Kónya Dávid kapott sárga lapot egy elkésett belépőért.
64' Frank tette ki a labdát Kónya Dávidnak, akinek beadása már pontatlannak bizonyult.
66' Frank lövésébe léptek bele.
67' Bodor helyére Bata érkezett.
69' Pataki közeli találatával egyenlített a Hódmezővásárhely, 1-1.
71' A házigazdáktól Kökény sárgult be.
73' Koller passzolt remekül Károly elé, balszélsőnk azonban már lesen tartózkodott a passzt megelőzően.
75' Végh pörgette be a labdát szabadrúgásból, a sárga-kékek támadója azonban mellé csúsztatta a játékszert.
76' Bata lőtte a jobb kapufa érintésével a hálóba a labdát, de már sajnos lesen volt.
77' Némi visszaesést követően kezdenek ismét a baranyaiak dominálni az összecsapáson.
81' Kevesebb, mint tíz percük van vissza a csapatoknak arra, hogy dűlőre vigyék a három pont sorsát.
83' Szarvast kellett ápolni a pályán kívül.
85' Kökény fejére varázsolták rá a labdát, a hórihorgas támadó azonban mellé csúsztatta a játékszert.
86' Márton Gábor a győzelem reményébe Takácsot küldte be Rácz helyére.
87' Cserélt a Vásárhely is: Oroveczet Marton váltotta,
87' Közben szöglethez készült a Pécs, de a labda Bordás kapus kezei közé szállt.
90' Négy perc a hosszabbítás.
92' Takács szabadrúgását kifejelték.
92' Frank fordult kapura, 20-ról leadott lövése azonban léc fölé szállt.
93' Frank is sárga lapot kapott szövegelésért.
107' A meccs befejeződött.