Nyíregyháza Spartacus FC – PMFC

2-0

Pécsi gólokban gazdag szerda délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Labdarúgócsapatunk a Merkantil Bank Liga NB II 2. fordulójában a Nyíregyházi Spartacus FC vendégeként lép pályára.
A 19:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Lovas László, segítői Csatári Tibor és Márkus Péter, míg a tartalék játékvezető Takács Tamás.
Íme a mai kezdőnk: Helesfay - Sági, Króner, Rácz, Katona - Kónya, Futó, Bartha, Hegedűs - Óvári, Batizi-Pócsi.
Cserejátékosaink: Hermány, Keresztes, Adamcsek, Preklet, Gajág, Tihanyi, Geiger.
A Nyíregyháza Spartacus FC kezdője: Fadgyas - Svedyuk, Fodor, Jánvári, Galambos - Papp M. - Farkas, Györgyi, Ötvös, Kalocsai - Hornyák.
A hazaiak cseréi: Miski, Kártik, Papucsek, Starosta, Kovács, Végső, Hamed.
A csapatok már javában melegítenek a pályán.
Annak érdekében, hogy zökkenőmentesen értesüljenek a mérkőzés eseményeiről, javasoljuk a számítógép, laptop és okostelefon böngészőjének gyakori frissítését!
Mai vendéglátóink a múlt hétvégi NB II-es szezonrajton a Kaposvári Rákóczi FC vendégeként nyertek 1-0, míg a piros-feketék hazai pályán arattak 4-0-s sikert a Dorogi FC ellen.
Véget ért a bemelegítés, a csapatok visszatértek az öltözőbe. Maradjanak velünk, nem kell más sokat várni a kezdősípszóig.
Hamarosan érkeznek a játékosok és kezdetét veszi a Nyíregyháza elleni idegenbeli mérkőzés!
Gyásszünettel indul a mérkőzés a napokban elhunyt korábbi Szpari játékos, Sorbán József emlékére.
Csapatunk tiszta fehérben, míg a Nyíregyháza hagyományos piros-kék szerelésben játszik.
Kónya indította útjára a labdát.
Az első percekben a hazaiak térfelén zajlik a játék, helyzetet azonban még nem jegyezhettünk fel.
6' Györgyit ugratták ki a jobboldalon, középre adása nem volt veszélytelen, sikerült azonban tisztázni.
Mindeközben megérkezett csapatunk népes szurkolótábora is.
8' Megszerezte a vezetést a Nyíregyháza. Egy szögletből jól belőtt labdát Hornyák fejelt a hálónk jobb felébe, Helesfay nem védhetett, 1-0.
13' Óvári szögletét jól szállt be a hazai kapu előterébe, ám a nyíregyháziaknak sikerült kifejelniük a játékszert.
16' Kónya tört le egészen az alapvonalig, beadását nem sikerült kapura lőni, majd a ezt követően Hegedűs tűnt el védője mellett.
18' Óvári egymást követően végezhetett el több sarokrúgást, majd a hazaiak ellentámadása végén Helesfay-nak kellett közbeavatkoznia.
19' Kónya vett le mellel egy labdát a hazai kapu előtt, fordulatból leadott lökete azonban elszállt a keresztléc felett.
22' Helesfay futott ki a tizenhatoson kívülre, hogy tisztázzon.
A játékvezető ivószünetet rendelt el.
24' A hazaik közül Györgyi kapott sárga lapot.
27' Batizi-Pócsi volt lesen a partjelző szerint.
29' Növelte előnyét a hazai gárda, Ötvös jó 40-ről káprázatosan nagy gólt lőtt, Helesfay ezt sem védhette, 2-0.
A kétgólos hátrány ellenére csapatunk többet tesz meg a siker érdekében, ugyanakkor elől
34' Króner kapott sárga lapot Hornyák lerántásáért.
35' Györgyi távoli szabadrúgása szállt el a jobb kapufánk mellett.
Közel 2000 szurkoló tekinti meg a mérkőzést a nyíregyházi stadionban.
38' Bartha távoli szabadrúgása elakadt a Spari sorfalában.
41' Papp végezhetett szabadrúgást a tizenhatosunk jobb sarkának közvetlen közeléből, szerencsére lövése nem talált kaput.
43' Ötvös sárgult be Hegedűs buktatátásáért.
Egy perc lesz a ráadás az első félidő végén.
45' Első félidő vége.
A második félidőt a Nyíregyháza kezdte.
46' A szünetben cseréltünk: Króner helyett Preklet folytataja.
47' Változhatott a hazaiak trénere is a félidőben: Györgyi helyett Hamed a pályán.
48' Bartha elől mintha kézzel ért volna bele egy hazai védő a labdába a kapujuk előtt, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
49' Újabb hazai sárga lap, amit ezúttal Farkas kapott.
Csapatunk kétgólos hátránya ellenére nem játszik alárendelt szerepet, sőt inkább támadóbban futballozik a Nyíregyházánál.
56' Szépen végigvezetett hazai ellentámadás végén veszélyesen érkezett be a kapunk elé a labda, Preklet azonban becsúszva menteni tudott.
59' Rácz fejese volt pontatlan.
60' Második cserénk: Óvári helyett Geiger folytatja.
63' Jánvári felívelését követően Ötvös mehetett kapura, Helesfay azonban buktatta a támadót.
63' Helesfay kapott sárga lapot.
64' A megítélt büntetőt Ötvös végezte el meglehetősen pontatlanul, labdája jobb kapufa tövéről pattant kifelé.
66' Ismét komoly veszélyt okoztunk a nyíregyházi kapu előtt, de nem sikerült a hálóba juttatni a játékszert.
67' Egy kipattanó labdát Sági szúrt rá, ami azonban elszállt a hazai kapu felett.
70' Harmadik cserénket is kihasználtuk: Bartha helyett Tihanyi folytatja a játékot.
72' Geiger lőtt a nyíregyházi hálóba, ám a játékvezető már előtte kifelé szabadrúgást mutatott.
74' Csere a hazaiaknál: Papp helyett Papucsek állt be.
76' Hamed szorult egészségügyi ellátásra.
81' Nem sokon múlott a szépítés, Geiger lövése centikkel ment el a jobb alsó mellett.
83' Sági adott be a tizenhatos jobb sarkának közeléből, a becsúszva érkező Batizi-Pócsi egy hajszállal maradt le a labdáról.
85' Nyíregyházi oldalon Hamedet cserélték le, helyette Végső jött be.
Csapatunk az utolsó percig küzd a szépítésért, a nyíregyháziak azonban jól állják a rohamokat.
90' Három perc a ráadás.
91' Tihanyi lépett ki a védők vonalából, lövését azonban bravúrosan védte Fadgyas.
92' Geiger kapott sárga lapos figyelmeztetést.
93' Jánvári sárgult be a nyíregyháziak közül.
107' A meccs befejeződött.