PMFC – BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE FUTBALL ZRT.

3-0

Rendkívül fiatal kezdővel fogadjuk ma a Békéscsaba II-t, Sólyom Csabi pedig már újra játékra jelentkezik, ezúttal a cserepadon foglal helyet!!!! Gábor - Kónya K., Fellai, Krapecz, Varga - Takács, Turi - Kónya D., Bata, Károly - Bodor Cserepadon: Sólyom, Fekete, Horvát, Hleba, Schmidt, Grabarics Eltiltva: Koller Sérült: Erőss, Szabó, Havasi
Eléggé barátságtalanná változott az idő, ennek megfelelően egyelőre nem tolonganak a Stadion utcában
A kezdőcsapatunkból Varga Tamás és Bata Kristóf is az U19-es csapatban kezdte meg a szezont, előbbi már játszott NB III-as mérkőzést idén kezdőként, utóbbi eddig csak csereként kapott szerepet
3' A szakadó eső erősen rányomja bélyegét az eseményekre, a játékosok sokat csúszkálnak
6' Takács remek passza után Károly cselezgetett és lőtt jól, de a védők blokkolni tudtak.
6' Takács szögletét Máthé húzta le
8' Konyecsnyi lövését blokkolták védőink
12' Többnyire a mezőnyben zajlik a meccs, a csapatok ismerkednek a csúszós, nehéz talajjal
12' Bodor lőtt mellé 16-ról, ígéretes helyzetben
16' Károly egy bal oldali szabadrúgással elcsavarta a fal közepén a rövidre, a pattogós labdát nehezen ütötte ki Máthé, majd a kipattanót egy védő vágta ki. Ez bizony komoly lehetőség volt!
19' Egy veszélyes jobb oldali beadást követően jöttek zavarba a csabai védők, de tisztázni tudtak
19' Veszélyes helyről jöhetnek szabadrúgással a vendégek
21' Kálmán szabadrúgásánál védett először Gábor, majd a kipattanóra egy csabai csapott le, de hálóőrünk védte a 2 méteres lövést is
22' Károly cselezett remekül keresztbe balról, Kónya Dávidnak továbbított, aki 7 méterről lőtt, de Máthé nagyot fogott
26' Károly cselezgetett ismét. de tisztáztak előle, szöglettel jöhetünk
28' Károly bal oldalon kis szöglettel hozta játékba Kónya Dávidot, aki Batához passzolt. Fiatal játékosunk fektében Krapeczhez továbbított, aki az elfekvő kapus mellett a jobb oldalra rúgott.
29' A csabai védők szerencsétlenkedtek, így Bodor csapott le a labdára, aki fel is rúgtak, a tizenegyest Károly értékesítette. 2-0!
30' Bal oldali beadást követően Krapecz fejelt mellé, majd 1 perccel később Bodor lőtt mellé 18-ról
32' Kónya Dávid zseniális jobb oldali elfutása után tudtak nagyot menteni a védők
33' Krapecz talált be Bata beadása után, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot
34' Kónya Dávid újabb elfutása után Máthé vetődött ki remekül, így megúszták az újabb találatot, mert Bodor üresen várta a játékszert
37' Takács ugratta volna ki Károlyt, de Máthé résen volt
39' Továbbra is uraljuk a játékot
41' Takács előtt adódott óriási lehetőség, de a védők blokkolni tudtak, majd a szögletet követően Bodor ollózott kapura, de Máthé védett
43' Kónya Dávid futott el megint jól, de a védők megint mentettek
45' Első félidő vége.
46' Pécsi helyzettel ért véget a félidő, de a csabaiak ismét megúszták
45' Közben elállt az eső is, sőt, egyre több napsugarat fedezünk fel. Néhány újabb PMFC-gólon kívül mást nem is kérhetünk
49' Takács Ákos 22-ről elrúgott szabadrúgását ütötte szögletre Máthé
52' Oláh jobb oldali keresztlabdáját Babinyecz vette át a tizenhatoson belül, de Varga tisztázott
53' Károly igencsak aktívan játszik a bal oldalon, jó napot fogott ma ki
54' Fellait állították meg lesen, véleményes eset volt
55' Továbbra is a PMFC szövögeti támadásait, egyelőre komoly lövőhelyzet nélkül
59' Takács le, Horvát be
62' Kónya Dávid remekelt ismét, becselezte magát a büntetőterületen belülre, de Bodor éppen lemaradt passzáról
67' Batát váltja Schmidt
69' A békéscsabaiak nehezen jutnak át a térfélen, de az utóbbi percekben a PMFC-ből is hiányzik az átütőerő
74' Turi adott zseniális passzt Bodornak, aki középre tette volna a játékszert, de a védő menteni tudott
77' Kónya Dádvid ugratta ki öccsét a jobb oldalon, aki a röviden érkező Bodorhoz továbbított. Támadónk pedig a kapuba pörgette a labdát.
78' Fellai le, Fekete be
81' Konyecsnyi vett le egy zseniális bal oldali indítást védővonalunk mögött, de ziccerben mellé lőtt
84' Oláh le, Tóth be
85' Schmidt tizenhatoson belüli lövését védte Máthé
87' Egy szabadrúgást követő remek csúsztatás után megszereztük a 4.-et is! Brávó fiúk!
89' Itt is a vége, a PMFC megérdemelten nyerte meg bajnokiját! 4-0!
93' A meccs befejeződött.