PMFC – Dunaharaszti MTK

2-1

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak.
Noha az NB III Közép-csoport őszi szezonja véget ért, a tavaszi kiírásból előrehoztak egy kört. Így a 18. fordulóban a Márton Gábor vezette PMFC 13:00 órától a Dunaharaszti MTK-t fogadja hazai pályán.
A két csapat legutóbb a bajnokság nyitányán találkozott össze. A mieink azt a meccset 1-0-ra nyerték meg Bodor Márkó találatával.
Így kezdünk a Dunaharaszti MTK elleni szezonzárón: Gábor - Kónya K., Fellai, Krapecz, Varga - Horvát, Turi - Kónya D., Bata, Károly - Koller
Cseréink: Somogyi, Hleba, Fekete, Grabarics, Schmidt, Takács, Bodor
A találkozó játékvezetője Éreth Attila, segítői Kis Zoltán és Bati Norbert.
A két gárda elkezdte a bemelegítést. Az időjárás eddig mellettünk szól, hiszen kellemesen süt a nap és így a decemberi hideg is elviselhetőbb.
Hamarosan kezdődik a találkozó. Ne menjenek már sehova!
Érkeznek a mai délután főszereplői.
A pécsiek piros-fekete szerelésükben, a vendégek pedig kék-fehér csíkos mezben és kék nadrágba játszanak.
0' A találkozót a Dunaharaszti MTK kezdte.
1' A meccs ünnepélyes kezdőrúgását a PMFC U13-as labdarúgója, Gyimesi Szabolcs végezte el, aki 12. születésnapjára kapta szüleitől ezt a lehetőséget.
3' Kónya Dávidot állították meg lesgyanús szituációban.
4' Koller Krisztián remek kiugratással indította Kónya Dávidot, akit a tizenhatos előtt megakasztottak, de Éreth Attila játékvezető nem látott szabálytalanságot.
6' Károly Bálint harcolt ki egy szögletet.
8' A baloldali sarokrúgást Károly Bálint tekerte a rövid felé, de egy vendégvédő előbb beletudott fejelni. A labda azonban visszajutott Kónya Kornélhez, aki viszont a jobb kapufa mellé bólintotta a játékszert.
10' A kezdeti lendület egy kis időre visszaesett, de az elmúlt percben ismét a pécsiek vették vissza az irányítást.
11' Károly Bálint vállalkozott 20-ról, lökete elszállt a Dunaharaszti MTK kapuja mellett.
15' Komoly gólszerzési lehetőség adódott a PMFC előtt. Egy rosszul hazafejelt labdára sikerült lecsapnunk, legutoljára Koller Krisztián lőtt a kapu közepébe, ám egy védő a gólvonal előtt bevetődve menteni tudott.
16' Gacsal Norbert sárgult be.
17' GÓL! Károly Bálintott buktatták, a játékvezető egyből a 11-es pontra mutatott. A büntetőt pedig Koller Krisztián lőtte a háló jobb oldalába, 1-0!
19' Koller Krisztiánnak ez volt a szezonbeli 14. gólja. Csapatkapitányunk jelenleg vezeti az NB III Közép-csoportjának góllövőlistáját.
23' A gól óta kifejezetten megélénkült a játék.
25' Egy kék-fehér szabadrúgáskombinációt követően Gacsal Norbert rúgta rá. Életerős lökete szerencsére jócskán elkerülte a pécsi kaput.
27' Kónya Kornél a jobbhátvéd pozícióból vágta előre a labdát, ami viszont csak Szacskó Lászlónak volt csak jó.
28' Másodjára fordult már elő, hogy a kapu torkából mentettek a vendégek.
29' Fellai József jobbal küldte rá közelről, Szacskó László óriásit védett lábbal. Micsoda helyzeteket dolgoznak ki a mieink!
30' Fél óra telelt el a meccsből, a PMFC jogosan vezet továbbra is 1-0-ra, de az elmúlt periódusban látottak alapján simán lehetne nagyobb a különbség.
35' Turi Tamás sárgult be a pécsiek közül.
38' GÓÓÓL! Egy villámgyors pécsi kontra végén Bata Kristóf remekül ugratta ki a baloldalon futó Károly Bálintot, aki ballal kegyetlenül bevarrta a labdát a hálóba, 2-0!
39' Koller Krisztián hagyta ki a büntetőt. Kár érte.
40' Kovács Gergely is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.
41' Bozsik Viktort állította meg lesen a partjelző.
46' Jobbról Turi Tamás végezhetett szabadrúgást, jó rugótechnikájáról ismert védőnk beadása azonban pontatlan volt. A kipattanót pedig Kónya Dávid durrantotta jócskán fölé.
46' Első félidő vége.
45' A szünetben nem volt nálunk csere.
46' A második félidei ünnepélyes kezdőrúgást a 8 esztendős Winkler Bálint végezhette el, aki a PSN Zrt. U8-as kézilabdacsapatának kapusa, emellett pedig a PMFC nagy szurkolója.
47' Károly Bálint volt lesen.
49' A másik oldalon Mészáros Dánielt is lesen fogták meg.
51' A fordulást követően sem vettek vissza a tempóból a piros-feketék. Az imént egy kiugratást követően Károly Bálint vette át a labdát, csakhogy ezúttal is lesen tartózkodott.
51' Egy beívelt labdával Bozsik Viktor fejét keresték, akinek szerencsére magas volt a labda.
53' Turi Tamás sarokrágását Szacskó László fogta meg, igaz csak második nekifutásra.
59' Turi Tamás helyére Takács Ákos lépett a pályára.
63' Cseréltek a vendégek is: Mészáros Dánielt Szanku Kristóf váltotta.
66' Egy rosszul kirúgott labdára Bata Kristóf csapott le majd lendültek támadásba Koller Krisztiánnal. Csapatkapitányunk nem tudott jó helyzetbe kerülni, így lepasszolta a labdát Károly Bálintnak, akit viszont szerelni tudtak a védők.
67' Csapatunk középpályása, Takács Ákos kapott sárga lapot.
68' Második csere a PMFC-nél: Horvát Gábor le, Schmidt Zsolt pedig be.
72' Dallos Gábor szabadrúgása elakadt az öttagú pécsi sorfalban.
75' Rebecsák Szilárdot Kaizer Antal váltotta a DMTK-nál.
76' Schmidt Zsolt volt lesen.
78' Kovács Gergelyt kell ápolni.
81' Szanku Kristóf harcolt ki egy szögletet.
82' Szépített a DMTK. Egy kipattanót Szanku Kristóf vágott erőből a kapunk bal felébe, 2-1.
84' A vendégek gólját megelőzően Károly Bálint hagyta el a játékteret, aki Grabarics Máté váltott. Ezzel nincs már több cserelehetősége Márton Gábor vezetőedzőnknek.
85' Órási helyzetet puskázott le Grabarics Máté. Kár érte, lezárhattuk volna a meccset.
86' Schmidt Zsolt távoli szabadrúgását Szacskó László öklözte ki.
87' Kovács Gergely helyett Vitányi Gergő érkezett. A Dunaharaszti MTK-nak sincs ezzel már több cserelehetősége.
91' Éreth Attila játékvezető 3 percet hosszabbít.
92' Elmaradt a slusszpoén. Schmidt Zsolt léphetett ki a bal szélről, betört középre, majd 12-ről a szöget jól záró kapusba lőtte a labdát.
110' A meccs befejeződött.
Itt a vége! Zsinórban öt győzelemmel zártuk az évet! Szép volt fiúk! Csak a Munkás!