PMFC – Dunaújváros

0-0

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport tavaszi szezonjáról előrehozott 16. fordulóban a PMFC a Dunaújváros ellen játssza szezonzáró mérkőzését.
A jegypénztárak és belépőkapuk 12:00 órakor nyílnak a Stadion utcában.
A belépő egységesen 500 Forint, ugyanakkor 14 éves kor alatt, valamint 65 éves kor felett ingyenes a találkozó megtekintése!
Pécsett jelenleg 9 Celsius fok körüli a hőmérséklet, érdemes rétegesen öltözködni!
A 13:00 órakor kezdődő hazai bajnoki szezonzáró összecsapás játékvezetője Berényi Tamás, segítői Sinkovicz Dániel és Kovács Brankó.
Így kezd a PMFC a Dunaújváros PASE elleni hazai szezonzárón: Kovács - Valkovszki, Romic, Erdős, Hanol - Fujsz, Juhász, Koller, Varga - Gellén, Péter.
Kispadon: Somogyi, Pinczés, Kesztyűs, Katona, Csernik, Horváth, Széles.
Véget ért a bemelegítés, a csapatok visszatértek az öltözőbe.
0' A találkozót a dunaújvárosiak kezdték.
A pécsiek szokásos módon piros mezben és fekete nadrágban játszanak, a vendégek szürke-fehérben teszik mindezt.
Jó iramban zajlott az összecsapás első pár perce.
4' Az újvárosiak végezték el az első szögletet, Gellén Dávid azonban a legmagasabbra felugorva kifejelte a labdát a mezőnybe.
6' Az első helyzet hazai oldalon. Fujsz Richárd balról, távolról elvégzett szabadrúgását Gellén Dávid kapunak némileg háttal csúsztatta meg, a labda a háló tetején landolt.
7' Puskás Gábort keresték a társak egy mélységi indítással, a korábbi pécsi játékosnak azonban hosszú volt a labda.
8' Horváth Kevint látta lesen a partjelző.
9' Hanol Milán ment le majdnem az alapvonalig, beadása sajnos lecsúszott.
11' Kissé szemerkél az eső, ami nem tesz jót a mérkőzésnek.
13' Újabb vendégszöglet, ezúttal Juhász György tisztázott.
14' Fujsz Richárd passzolt be remek ütemérzékbe a vendégvédők között előretörő Koller Krisztiánnak, akit azonban a tizenhatosnál szabályosan megállítottak.
15' Fujsz Richárd életerős átlövése alig ment el valamivel az újvárosi kapu előtt, a labda a jobb kapufa töve előtt suhant el. Óriási helyzet volt!
17' Puskás Gábor játszotta tisztára magát a tizenhatos jobb sarkánál, előtte már csak Kovács Benedek állt, de a védő ziccere ellenére fölé vágta a labdát.
22' Puskás Gábor ívelte be a labdát, ami a hazai háló tetején landolt. Kovács Benedek éberen követte a labda csapódását, közbeavatkoznia azonban nem kellett.
24' Elidőzött a pécsi tizenhatos környékén a dunaújvárosi gárda, amely egymás után négy szögletet is végezhetett.
26' Varga Tamás indult kapura szemből, kereste a pillanatot, végül lövésébe belevetődött lábbal Pokorni Péter, akiről szögletre ment a labda.
29' Tóth Tibor vette át lesen a labdát.
32' Fujsz Richárd szabadrúgását Pokorni Péter öklözte ki. A második labdát Hanol Milán fejelte vissza, de a szürke mezesek ismét tisztázni tudtak.
32' Fujsz Richárd szabálytalanságért sárgát kapott.
37' Juhász György nagy fájdalmak közepette maradt lent a gyepen. Ápolásra szorult.
39' Kiegészült a pécsi csapat, Juhász György visszatért a pályára.
45' Fujsz Richárd szögletét Erdős Gábor vágta jócskán fölé.
46' Első félidő vége.
A szünetben cserélt a PMFC: Valkovszki Péter helyett Széles Bence folytatja.
A második félidőt a piros-feketék kezdték.
46' Egy megcsúsztatott labdánál Kovács Benedeknek kellett közbeavatkozni.
50' Jó iramban, de több újvárosi próbálkozással kezdődött a második játékrész.
51' Danijel Romic kapott egy rúgást az oldalára, a védőt a tizenhatoson belül kellett ápolni.
54' Szép összjáték után Péter Bence vezette Pokorni Péterre a labdát, egy újvárosi védő azonban az utolsó pillanatban segíteni tudott kapustársának.
57' Egy lekészített labdát Mundi Roland vágott csúnyán fölé.
58' Nagyot mentettek a pécsi védők, Mundi Roland és Puskás Gábor lövését is bevetődve hárították.
60' Az utóbbi percekben veszélyesebben játszanak az újvárosiak, hazai részről eddig még nem volt kapura lövés.
60' Második pécsi csere: Gellén Dávid helyett Csernik Zsombor folytatja.
63' Egy előrevágott labdát Fujsz Richárd szerzett meg harciasan, majd balról élesen kapu elé passzolt, de az érkező csapattársak elől Pokorni Péter begyűjtötte a játékszert.
65' Cseréltek a vendégek is: Hompót Dániel helyett Tapiska Géza érkezett.
67' Koller Krisztián csatlakozott a sárga laposok táborához.
68' Utolsó hazai csere: Péter Bence helyett Kesztyűs Máté a pályán.
69' Juhász György kapott sárgát szabálytalanságért.
71' Koller Krisztián végezhetett jó helyről szabadrúgást, egy újvárosi védő azonban kifejelte a labdát a rövidnél.
75' Varga Tamás szorult ápolásra.
78' Egy újvárosi szögletet Kovács Benedek ütött ki ököllel a mezőnybe.
79' Horváth Kevin helyett Szepessy Róbert állt be.
82' Kesztyűs Máté végzett el egy távoli szabadrúgást, de a vendégek ezt is levédekezték.
87' Széles Bence lövése megpattant egy játékoson, Pokorni Péter végül lehúzta a labdát.
89' Kesztyűs Máté távoli szabadrúgása mindenki előtt elszállt.
90' Puskás Gábor kapott sárga lapot.
110' A meccs befejeződött.