PMFC – FC Dabas

0-0

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 29. fordulójában a tabella első helyén álló PMFC a nyolcadik pozícióban tanyázó FC Dabas csapatát látja vendégül.
A 17:30-kor kezdődő hazai szezonzáró játékvezetője Barna Gábor, segítői Kis Zoltán és Nagy Márk.
A PMFC Stadion kapui már nyitva, nem késő még elindulni a szezon utolsó hazai bajnoki összecsapására.
Mecsekalja fölött kissé felhős az égbolt, ugyanakkor a hőmérő 29 Celsius fokot mutat.
Íme csapatunk kezdője az FC Dabas elleni hazai szezonzárón: Somogyi - Kónya K., Gajág, Puskás, Erdős - Horváth, Nagy - Kónya D., Koller, Károly B. - Mojzer.
Cseréink: Sólyom, Wittrédi, Kiss, Nyárasdi, Szabó, Beke, Bata.
Szépen lassan kezd alakulni a nézőszám, miközben a pályán zajlik a bemelegítés.
0' A találkozót a vendégek kezdték.
1' Csapatunk ezúttal fehér mezben és piros nadrágban játszik, míg a dabasiak sötétkék csókos mezben és hozzá passzoló nadrágban játszanak.
1' Földes rúgott oda Erdősnek, a játékvezető csak szóban figyelmeztette a játékost.
4' Nagy emelte kapu elé a labdát egy szabadrúgás gyanánt, Koller és Mojzer lesen volt, miközben Scheilinger kapus lehúzta a játékszert.
7' Erős Károly gárdája eléggé zártan védekezik saját térfelén, nehéz lesz átjátszva őket a kapujuk elé kerülni.
9' Egy jó helyről megítélt szabadrúgást Károly nem sokkal tekert el a bal kapufa mellett.
13' Szinte teljesen megtelt a főlelátó, a B-közép pedig gondoskodik a még jobb futballhangulatról.
15' Időközben szépen rákezdett az eső.
17' Mojzer esett el védője mellett a tizenhatoson belül, de a játékvezető mutatta neki, hogy kelljen fel.
18' Nagy szögletét Mojzer csúsztatta meg a rövidnél, a dabasi kapus bravúros védésének köszönhetően azonban kitolta a gólba tartó labdát.
28' Mojzert látta lesen a partjelző.
30' Bajnokesélyesként sokkal jobban játszik csapatunk, már csak egy kicsit több összpontosítás és a gól hiányzik.
31' Szép játék során Nagy tette vissza a labdát Károlynak, akinek közeli lövését védte Scheilinger kapus.
32' Földes volt lesen a vendégektől.
33' Sárközi kapott sárga lapot.
34' A megítélt szabadrúgást Károly nem beadta, hanem inkább rálőtte, ám a labda a bal oldalhálót találta el.
37' Erdős baloldali beadását Makrai rúgta szögletre Mojzer elől.
41' Nagyon rohamoznak a pécsiek a vezetés megszerzéséért, ám a dabasiak sokszor önfeláldozóan védekeznek.
43' Nagy sokadik szögletét Károly fejelte kapu fel, de már nem tudott elég erőt belevinni, Scheilinger végül kivetődve szerezte meg a labdát.
45' Horváth ugratta ki Mojzert, támadónk azonban lesen vette át a labdát.
45' Első félidő vége.
46' Kónya Dávid adott be jobbról, az alapvonalról kapu elé, amiről nem sokkal maradt le a becsúszó Mojzer.
49' Koller lőtt balról, kissé kiszorított szögből a rövid felső irányába, ám a dabasi kapus óriási bravúrral fölé tudta tolni a játékszert.
52' Koller helyett Bata, Fitos helyett Laczkó állt be.
55' Károly szögletét Mojzer csúsztatta mellé, de mivel beleért egy vendégjátékos, így ismételhettünk.
58' Szkunc szorult ápolásra az oldalvonalon kívül.
60' Laczko lövését Somogyi védte ki, szöglet.
62' Károly helyett Wittrédi folytatja.
64' Wittrédi lőtt 25-ről a jobb alsó felé, ám a dabasi portás hárítani tudta a szabadrúgást.
67' Mi maradt ki! Három pécsi is gólt szerezhetett volna, ehelyett marad a gólnélküli állás.
68' Kónya Dávid visszatett labdáját Wittrédi tekerte el a bal felső mellett! Nagy helyzet maradt ki!
70' Mundi le, Takács be.
71' Puskás lövése után gyakorlatilag a gólvonalról tornázta ki a labdát a Dabas hálóőre!
75' Időhúzás miatt sárgát kapott Scheilinger kapus.
76' Nagy ment le és Beke érkezett.
80' Wittrédi lövését már mindenki bent látta, de sajnos a labda a bal kapufáról pattant kifelé.
82' Sándli is besárgult.
113' A meccs befejeződött.