PMFC – Gyirmót FC Győr

1-0

Pécsi gólokban gazdag vasárnap estét kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga II 13. fordulójában csapatunk a 3. helyen álló Gyirmót FC Győrt fogadja itthon.
A 17:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Gaál Ákos, segítői Bognár László és Király Zsolt, míg a tartalék játékvezető Barna Gábor.
Íme a Gyirmót elleni kezdőnk: Helesfay - Króner, Preklet, Rácz, katona - Kónya, Futó, Tölgyesi, Hegedűs - Adamcsek, Geiger.
Cseréink: Hermány, Németh, Keresztes, Óvári, Bohata, Hawkins, Batizi-Pócsi, Bartha.
A jegypénztárak és a kapuk már nyitva, nem késő még előindulni a Stadion utcába.
Ezekben a percekben elkezdődött a bemelegítés a pályán.
9 esztendő után fogadjuk ismét itthon a Gyirmót gárdáját az NB II-ben, az eddigi hazai mérlegünk 3 győzelem és 1 döntetlen a sárga-kékek ellen.
Íme a Gyirmót FC Győr ma kezdője: Hársfalvi - Major, Hudák, Széles, Szegi - Vass Á., Lázár P. - Heffler, Szatmári, Hajdú - Simon.
A gyirmótiak kispadján: Pálfi, Németh, Juhász, Somogyi, Mayer, Herjeczki.
Véget ért a bemelegítés, a csapatok visszatértek az öltözőbe. Maradjanak velünk, nem kell más sokat várni a kezdősípszóig.
Érkeznek a csapatok!
Csapatunk hagyományos piros-fekete szerelésében, míg a gyirmóti vendégeink tiszta sárgában láthatóak.
A PMFC indította útjára a labdát közel 1500 néző előtt.
6' Hajdú lőtt balról, 15-ről laposan, Helesfaynak azonban könnyű dolga volt.
8' Kónya lábát húzták ki a tizenhatos előterében, szabadrúgással jöhetünk.
10' A megítélt pontrúgást Adamcsek tűzte rá kissé jobbról, 24-ről, Hársfalvi azonban a léc fölé tudta tolni a bal felsőbe tartó labdát.
12' Kónyát buktatták a büntetőterületen belül, de a játékvezető csak szögletet ítélt.
14' Szögletet követően Preklet csúsztathatott, de nem találta el a Gyirmót kapuját.
26' Látványos támadást vezetett a jobb szélen a Gyirmót, de Preklet egy tanítani való becsúszással megállította a vendégeket.
27' Gyors labdakihozatalt követően Katona adott be, de a vendégek tisztázni tudtak, a kipattanót Tölgyesi gyűjtötte be, 22-ről eleresztett lövése azonban csúnyán fölé szállt.
A hangulatra ezúttal sem lehet panasz, táborunk remekül biztatja a piros-feketéket.
Hegedűs centerezett laposan Adamcsekhez, aki megfordult a tizenegyespont magasságában Gyirmót védők szorításában, majd tovább passzolt Kónyához, aki már csak Futó elé tudott lekészíteni. Középpályásunk viszont 17 méterről fölé lőtt.
33' Tölgyesi jobbról, éles szögből célozta meg a gyirmóti kapu hosszú alsóját, lövése nem sokkal gurult el a neki szánt helye mellett.
36' Katona adott be balról élesen, Hársfalvi az ötösre kifutva ütötte ki a játékszert Adamcsek elől.
37' Simon kapta meg a meccs első sárga lapját.
38' Tölgyesi lőtt balról, az alapvonal közeléből, de középpályásunk csak az oldalhálót találta el.
43' Futó kapott sárga lapot.
44' Futó indította középről Hegedűst, aki balról be is adta a labdát, ami Geiger lábáról pördült a háló tetejére.
45' Első félidő vége.
45' A szünetben nem volt csere egyik oldalon sem.
55' Becsülettel gyűrik egymást a csapatok, gólt azonban eddig még nem jegyezhettünk fel.
57' Katona pontos keresztpasszából Adamcsek törhetett le jobbról az alapvonal irányába, védője szorításában azonban mellé lőtt.
58' GÓÓÓL! Egy lecsorgó Geiger elő került, aki 17-ről laposan a jobb alsóba lőtte a játékszert, 1-0!
60' Kónya beadását követően kisebb tömörülés alakult ki a gyirmóti kapu ötösén, Hegedűs próbálkozását Hársfalvi a gólvonalon fogta meg.
62' Kettős csere: Simon és Heffler helyett Mayer és Herjeczki állt be a vendégeknél.
64' Kettős csere hazai oldalon is: Tölgyesi és Hegedűs helyett Bartha és Óvári folytatja.
67' Szatmári 18 méteres löketét tolta az alapvonalon kívülre Helesfay.
69' Bartha éles szögből lőtt ballal, de egy védő blokkolni tudott.
76' Lázár kapott sárga lapot.
78' Bartha távoli szabadrúgását Preklet fejelte kapura, a labda a bal kapufáról pattant kifelé, Adamcsek ismételt de Hársfalvi lehúzta a labdát.
78' Geiger helyett Batizi-Pócsi érkezett.
79' Lázár le, Somogyi be.
86' Adamcsek helyett Németh érkezett.
88' Preklet, majd Rácz szorult kisebb ápolásra, de mindketten folytatni tudják.
90' A mérkőzés végén legalább 4 percet hosszabbít a játékvezető.
92' Szabadrúgáskombinációt követően Bartha pattogó lövését fogta meg a Gyirmót kapusa.
107' A meccs befejeződött.
Pécsi gólokban gazdag szerda délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A MOL Magyar Kupa 7. fordulójában NB II-es csapatunk az NB III Keleti-csoportjában szereplő Salgótarjáni BTC vendégeként lép pályára 12:30-kor.
A tét ezúttal már a legjobb 32 csapat közé jutás, amely egy mérkőzésen dől el.