PMFC – Kelen SC

4-0

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 14. fordulójában a PMFC a Kelen SC gárdáját látja vendégül.
A pécsiek veretlenül, a tabella első helyéről várják az összecsapást, míg az újonc fővárosiak az utolsó előtti helyen tanyáznak.
Íme a mai kezdőnk: Kovács - Sági, Rácz, Katona, Németh - Kónya, Futó, Godzsajev, Hegedűs - Geiger, Máté
Cseréink: Egyed, Szabó, Koller, Bohata, Tihanyi, Nikic, Oliveira
A 13:30-kor kezdődő találkozó játékvezetője Kiss Anikó Tünde, asszisztensei Molnár Alex és Topálszki Szabin.
Zajlik a bemelegítés a pályán.
Sajnos a napok óta tartó folyamatosa esőzés miatt a pálya talaja helyenként kissé mély, de remélhetőleg ez nem befolyásolja a játékot.
Csapatunk ma hagyományos piros-fekete szerelésében lép pályára, míg a Kelen SC-t zöld-fehérben láthatjuk majd.
A találkozót a vendégek kezdték.
0' Godzsajev Telmán ívelése Kónya Dávidnak volt magas.
2' Godzsajev Temlán beadását jobbról Nagy Zsombor vágta ki szögletre.
5' Az első öt percben csapatunk használta ki a hazai pálya előnyét.
8' Eddig sok volt a pontatlan labda, amit foghatunk a csúszós-vizes talajra, így komolyabb helyzetet még nem láthattunk.
11' Balogh Bence baloldali beadását Kovács Benedek húzta le magabiztosan, majd ebből indulhatott az ellentámadás.
13' Geiger Norbert passzát követően Kónya Dávid fordulhatott a kapura, támadónk közeli lövése azonban elakadt az elvetődő Balogh Péterben. Nagy helyzet maradt ki!
14' Bakó Krisztián kapott sárga lapot Kónya Dávid sportszerűtlen, már-már a durvaság határát súroló leütközésért.
21' GÓÓÓÓL! Gyors támadás végén Kónya Dávid emelése a keresztlécről pattant Máté János elé, aki testtel a gólvonalon túlra juttatta a játékszert, 1-0!
25' GÓÓÓL! Szögel után Rácz László fejese talált utat a Kelen SC hálójába, 2-0!
34' GÓÓÓL! Máté János duplázott egy rögzített szituációt követően, így összesítésben már 3-0-ra vezetünk a Kelen SC ellen.
35' Németh Márk jó 25-ről lőhetett, labdája nem sokkal szállt el a felső léc felett.
38' Szépen készítettek le egy labdát Godzsajev Telmán számára, középpályásunk életerős lövése alig valamivel suhant el jobb alsó mellett.
39' Szabó Botond szögletét Futó Zsombor vágta ki.
41' Újabb vendég sárga, ezúttal Zsiborás Zalán érdemelte ki.
46' Első félidő vége.
A szünetben cseréltünk: Sági Milán helyett Nikic Nemanja folytatja.
50' Hegedűs Márk beadására Máté János ugrott fel, a labda azonban magas volt csatárunk számára.
54' Hegedűs Márk lépett ki középen, lövését szögletre tudták menteni a fehér mezes vendégek.
56' Cseréltek a vendégek: Zsiborás Zalán helyett Egyed Botond folytatja.
56' Egy kivágott labda Geiger Norbert elé került, aki laposan a jobb alsó sarok mellé lőtt.
61' Újabb hazai csere: Kónya Dávid le, Szabó Dominik be.
69' A nehéz talajú pálya ellenére csapatunk nagyon beszorította a vendégcsapatot saját térfelére.
70' Utolsó cserénket használtuk ki: a duplázó Máté János helyett Tihanyi Olivér állt be.
71' Szabó Dominikot akasztották meg tizenhatoson belül, 11-est végezhetünk!
73' Hegedűs Márk végezte el a büntetőt, a kapu jobb felébe tartó labdát azonban Balogh Péter bravúrral kivédte.
76' Kettős csere vendégoldalon: Bakó Krisztián és Koós Bálint helyett Kun Bálint és Kiss Gábor állt be.
77' Tihanyi Olivér lépett ki, majd egy csellel elfektette a kapust, de egy védő az utolsó pillanatban tisztázni tudott a gólvonal elől.
80' Nagy Zsombor részesült sárga lapos figyelmeztetésben.
82' Godzsajev Telmán léphetett volna ki, de Egyed Botond visszarántotta. Szabálytalanságot nem látott a játékvezető.
83' GÓÓÓL! Geiger Norbert szépen elhúzta a labdát Balogh Péter mellett majd higgadtan a háló közepébe lőtt, 4-0!
90' Két perc a ráadás.
91' Kis zavar hátul, de Balogh Bence lövését Kovács Benedek elvetődve megfogta.
109' A meccs befejeződött.