PMFC – Makó FC

6-1

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 25. fordulójában hazai pályán fogadja a PMFC a Makó FC gárdáját.
A 16:30-kor kezdődő bajnoki találkozó játékvezetője Antal Péter, segítői Mohos Milán és Keszthelyi Tamás.
Hamarosan jövünk labdarúgócsapatunk kezdőjével.
Az már biztos, hogy Szabó Richárd, Varga Tamás és Keresztes Barna kisebb sérülés miatt hagyja ki a mai meccset, míg Sólyom Csaba három találkozóra szóló eltiltását kezdi meg.
És ahogyan ígértük, íme a mai kezdőnk: Somogyi - Kónya K., Puskás, Gajág, Erdős - Horváth, Nagy - Bata, Koller, Károly - Kónya D.
Cseréink: Kovács, Wittrédi, Mojzer, Varga, Nyárasdi, Beke, Koval.
A játékosok elkezdték a bemelegítést.
Igazi futballidőnek örvendhetünk: hét ágra süt a nap, a hőmérő pedig közel 29 Celsius fokot mutat.
Véget ért a bemelegítés, a játékosok visszatértek az öltözőbe. Hamarosan kezdődik a mérkőzés!
0' A pécsiek hagyományos piros-fekete szerelésben játszanak, a makóiak pedig fehér mezben és piros nadrágban teszik ugyanezt.
2' Nagy ugratta ki a védők vonalából kilépő Kónya Dávidot, aki rávezette a labdát a kapusra, de a támadónk lövése elakadt Füstös lábaiban.
3' Jobbról Bata készítette le lövésre a labdát Kollernek, akinek lökete jócskán fölé szállt.
3' Ezúttal Károly vezette a labdát a makói kapusra, de az megint remekül állta útját a játékszernek.
5' GÓÓÓÓL! Ezúttal már nem volt kegyelem, újabb szép támadás végén Horváth 16-ról kilőtte a vendégek jobb alsó sarkát, 1-0!
11' GÓÓÓÓL! Csapatunk növelte előnyét, Károly Bálint jobb alsóba tartó lövése megpattant egy közbelépő makói lábon, 2-0!
14' Nagy szögletét követően többek előtt is elsuhant a labda. Kis szerencsével könnyen születhetett volna ebből is pécsi gól.
16' Károly 20-ról megeresztett lövése megpattant a gyepen, Füstös csak másodjára tudta megfogni a labdát.
18' Nagy távoli lapos átlövését kipaskolta Füstös, de a labda pont Kónya Dávid elé került, aki elől menteni tudott egy vendégvédő.
22' GÓÓÓÓL! Jobbról Bata tette be kapu elé a labdát, amit Kónya Dávid önzetlenül átlépett, majd pedig a hosszún érkező Koller közelről a hálóba továbbított, 3-0!
24' Szépítettek a vendégek, Vajna fejese átszállt Somogyi felett, 3-1.
25' Károly lövése centikkel ment el a bal kapufa töve mellett. Nagy helyzet maradt ki.
27' A két csapat szurkolótáborának köszönhetően remek hangulat uralkodik a mecsekaljai stadionban.
29' Pécsi szöglet után Koller gólba tartó fejesét bravúrral hárította Füstös.
36' Egy remek keresztlabdát követően Károly lőtt kapásból, ám Füstös ezúttal is hatalmasat mentett.
37' Károly volt lesen a partjelző szerint.
41' Kasuba helyett Patai lépett pályára a vendégeknél.
44' GÓÓÓÓL! Csapatunk ismét növelte előnyét, méghozzá Károly duplájának köszönhetően, 4-1.
45' Első félidő vége.
46' A szünetben ismét cseréltek a vendégek, akiknél Veres állt be.
48' Bata rúgott luftot a tizenhatoson belül.
48' Változatlanul a pécsiek irányítják a mérkőzést.
50' Vajna buktatta Batát, sárga nincs, szabadrúgást viszont végezhetünk jobbról.
51' Ezúttal Gilinger szabálytalankodott Nagy Józseffel szemben, ismét jobbról rúghatunk szabadot.
52' Puskás volt lesen.
53' Veres fordult le Erdősről, középre tartó lövését azonban könnyen megfogta Somogyi.
57' Gyakorlatilag a makói térfélen zajlik a játék, ám a vendégek eddig remekül ellenállnak pécsi ostromoknak.
59' Kónya Dávid nem sokkal tévesztett célt, lövése nyomán alig ment el keresztbe a labda a jobb kapufa mellett.
65' Cseréltek a pécsiek: Bata hagyta el a pályát és helyette érkezett Mojzer.
66' Nagy szögletét Gajág fejelte kapu mellé.
69' Csere volt a vendégeknél is: Bánóczki helyett Kalász állt be.
70' Nagy találkozott össze szerencsétlenül egy makói játékossal, védőnk ápolása miatt állt a játék rövid ideig.
73' Koller helyett Koval állt be hazai oldalon.
73' GÓÓÓÓL! Mojzer közeli találatával 5-1-re vezetünk a Makó FC ellen.
76' GÓÓÓÓL! Kónya Dávid tökéletesen lőtte ki jobbról a hosszú alsót, 6-1!
77' Gajág ment le és Nyárasdi állt be nálunk.
82' Kónya Kornél kapott sárga lapot.
82' Gémesi szabadrúgása nem sokkal szállt fölé.
87' Mojzer tette vissza a labdát Kovalnak, akinek közeli pörgetését bravúrral fogta meg Füstös.
89' Károly beadását Füstös húzta le.
104' A meccs befejeződött.