PMFC – MÓRAHALOM VSE

5-0

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak. Az NB III Közép-csoport 12. fordulójában a PMFC a Mórahalom VSE gárdáját fogadja haza pályán. A találkozó 14:30-kor veszi kezdetét.
Csapatunk most kezdte el a bemelegítést a Stadion utcában.
Így kezdünk a Mórahalom VSE ellen: Gábor - Kónya K., Fellai, Erős, Turi - Koller, Hleba - Kónya D., Károly, Schmidt, Bodor.
Csodálatos napsütéses idővel áldottak meg ma minket, aki teheti, induljon el a meccsre, még nem késő.
Javában zajlanak az események a pályán, miközben szép lassan érkeznek a szurkolók is a tribünre.
A mérkőzés játékvezetője Éreth Attila, segítői pedig Kis Zoltán és Bati Norbert.
A játékosok befejezték a bemelegítést és visszatértek az öltözőbe egy utolsó taktikai, lelkesítő értekezletre.
Megérkeztek a felek a pályára, most már tényleg mindjárt kezdődik a meccs.
Megtörtént a térfélválasztás, mi kezdőnk a vendégszektor felé.
0' A találkozót a PMFC kezdte.
0' A mieink piros-fekete, vendégeink pedig fehér szerelésükben játszanak.
1' Bodor Márkónak ívelték előre a labdát, de Halász Krisztián kapus gyorsabb volt támadó középpályásunknál.
3' A pécsi B-közép kerítésére egy grandiózus méretű piros-fehér-zöld, középen lyukas 1956-os feliratú molinót feszítettek ki ultráink. Így emlékezve meg a 60 évvel ezelőtti szabadságharcra.
5' Lendületesen játszik előre fele a klasszikus csatár nélkül felálló Pécs, a homokhátiak pedig becsületesen védekeznek saját térfelükre visszahúzódva.
8' A vendégek jobbról ívelték be a labdát, középen Pócs Dánielt keresték, aki elől azonban felszabadított Erőss Csaba.
9' Szép kiugratást követően Schmidt Zsolt vezette a labdát a védők sűrűjében, majd Károly Bálintot játszotta meg, de valahogy elkotorták előle a labdát.
10' GÓÓÓÓÓL! Máris megvan a vezetés. Bodor Márkó lőtte ki balról, 12 méterről a jobb alsót, 1-0. Halász Krisztián hiába vetődött, ezt kapus nem érhette el.
12' Kónya Kornél és Busa Bence csúsztak össze a felezővonalnál, szabadrúgás a mórahalmiaknak.
14' Jobboldali szöglettel jöhetünk.
15' Turi Tamás háromszor ismételhette be a szögletrúgást ugyanonnan, az utolsó nem is volt rossz, de Fellai József elől elpskolta a labdát a Mórahalom kapusa.
17' A jó idő és a csapat iránti elkötelezettség miatt szép számmal látogattak ki a drukkerek a PMFC Stadionban, a szurkolók támogatása azonban valamiért még elmaradozik.
18' Schmidt Zsolt lőtte be jobbról a labdát, a vizitálók kapusa azonban résen volt és időben lehúzta a játékszert.
19' A gólt követően is óriási fölényben játszanak Márton Gábor tanítványai. Azt is mondhatjuk, eddig csak egy kapuzást láthatunk a gyepen.
25' Látványos megoldásokkal járatják a labdát a vendégek térfelén a piros-feketék, helyzet azonban nem alakult ki egyik esetben sem.
26' A jobb szélen meglóduló Kónya Kornélnak tartottak oda, Éreth Attila szabadrúgást ítélt.
28' Ott a második is! Turi Tamás távoli szabadrúgásába a legmagasabbra felugró Fellai József tudott fejjel beleérni, a labda pedig a jobb kapufa és a kapus kezei között találta meg a rést a jobb alsóba, 2-0!
32' Veszélyesen hullott lefelé egy mórahalmi beívelés, Gábor Péter pedig a biztonság kedvéért a keresztléc fölé tolta ki a labdát.
34' Négy a négy ellen támadtak a mieink, Schmidt Zsolt azonban elcselezte magát a tizenhatoson belül.
36' Hleba Tamás ápolják a pályán kívül, de gyorsan vissza is térthetett.
38' Károly Bálint 17-ről leadott szabadrúgásába beleértek, szöglettel jöhettünk.
40' Már 3-0-ra vezetünk! Károly Bálint passzolta közelről az üresen maradó halóba a labdát, 3-0!
41' "A szabadság ott kezdődik, ahol megszakad a félelem." - feliratú molinót emeltek a magasba a pécsi fanatikusok.
42' Schmidt Zsoltot buktatták, jó helyről jöhetünk.
43' Károly Bálint vállalta el a pontrúgást, a labda viszont elakadt a sorfalban.
45' Első félidő vége.
45' Várda Ákos és Bokányi Richárd érkezett a szünetben a vendégekhez.
47' Az elmúlt napok esőzései nem kímélték a centerpálya gyepszőnyegét, helyenként elég mély a talaj, de ez különösebben nem befolyásolja a focistákat.
48' Hleba Tamás buktatta Zámbó Dánielt, a vendégek gyorsan elvégezték a szabadrúgást, de nem sokra mentek vele.
50' A második félidőt a mórahalmiak kezdték aktívabban, vélhetően a szünetben Sasa Zojnic-Zelic vezetőedző alaposan elbeszélgetett játékosaival.
52' Szücs Szasa kezezett, szabadrúgás a Pécsnek.
53' A baloldali pontrúgást Károly Bálint végezte el, lövése elszállt mindenki felett és alig pár centivel suhant el a kapufa mellett.
54' Fodor Ádám szabálytalankodott, tizenegyest ítélt a játékvezető.
54' A büntetőt Koller Krisztián lőtte be magabiztosan.
55' Már 4-0-ra vezetünk a Mórahalom VSE ellen.
59' Fellai József ugratta ki a tizenhatosnál Kónya Dávidot, aki megelőzve védőjét egy átvételt követően lőtt, de a kapus nagy bravúrral vetődve mentett.
59' Hleba Tamás helyére Takács Ákos érkezett.
60' Mi maradt ki! Egy jobbról betett labdáról Károly Bálint késett le pár centivel a gólvonal környékén.
62' Egyre többször vállalkoznak játékosaink, az imént Kónya Dávid kísérelt meg betalálni, de Halász Krisztián lábbal védett.
62' A kapu torkában táncolt a labda, de egyik hazai játékosnak sem sikerült beleérnie.
63' És ha már kapusbravúrokat láthatunk, ezúttal Gábor Péter is bemutatott egy szép védést.
67' Schmidt Zsoltot Bata Kristóf váltotta.
67' A vendégek is cseréltek, náluk Pócs Tamás érkezett újult erővel.
68' A most becserélt Bata Kristóf első felnőtt bajnoki mérkőzését játssza. A Magyar Kupában már bemutatkozott korábban, az élvonalbeli Videoton FC ellen helyt is állt a fiatal focista.
69' Bata Kristóf első labdaérintése nem is volt veszélytelen, nem sokkal talált kapu mellé. Próbálkozását nagy taps követte.
70' Bodor Márkót állította meg lesen Éreth Attila játékvezető.
76' GÓÓÓÓÓL! Egy végletekig lejátszott kontra végén Bodor Márkó lőtt ballal a kapu bal felébe, 5-0!
78' Harmadik gólunk szerzőjét, Károly Bálintot cserélte le Márton Gábor. Helyére Grabarics Máté lépett a pályára.
79' Bodor Márkó tüzelt 25-ről estében, a középre tartó labdát Halász Krisztián megfogta.
80' Grabarics Máté készítette le a labdát lövésre, Bodor Márkó azonban fölé talált.
82' Grabarics Máté elé pattant a labda, aki így ziccerbe került, de az utolsó pillanatban beletudtak állni lövésébe.
86' Közeledünk a bajnoki mérkőzés végéhez, a szurkolók pedig rákezdtek a győzelmi indulók dalolászására.
91' Két perc a hosszabbítás.
106' A meccs befejeződött.