PMFC – Paksi FC

1-2

Pécsi gólokban gazdag szerda délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén NB III-as csapatunk az élvonalbeli Paksi FC-t látja vendégül a Stadion utcában.
A 14:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Antal Péter, segítői Garai Péter (asszisztens), Bornemissza Norbert (asszisztens), míg a tartalék játékvezető Garai Péter lesz.
Íme a mai kezdőnk: Kovács - Sági, Rácz, Gajág, Németh - Grabant, Nikic, Futó, Hegedűs - Geiger, Tihanyi.
Cseréink: Egyed, Katona, Kónya, Szabó, Bohata, Godzsajev, Oliveira.
A Paksi FC kezdő összeállítása: Holczer - Kulcsár, Gévay, Poór, Osváth - Báló, Kecskés, Windecker - Könyves, Böde, Sajbán.
A paksi cserék: Rácz, Hahn, Haraszti, Bor, Bertus, Szakály, Lenzsér.
A csapatok már javában melegítenek a pályán.
Igazán kellemes időnek örvendhetünk, ami remélhetőleg kitart a találkozó végéig.
Javítás: a mai mérkőzés a Magyar Kupa nyolcaddöntője, azon belül is az első találkozót rendezik meg 14:00 órai kezdéssel.
Érkeznek a csapatok!
A mieink piros-feketében, a paksiak tiszta zöld szerelésben játszanak.
0' A találkozót a paksiak kezdték.
4' Gévay Zsolt akasztotta meg Geiger Norbertet, a távoli szabadrúgást Hegedűs Márk ívelte be a tizenhatoson belülre, ám a zöld mezesek felszabadítottak.
5' Könyves Norbert vette át lesen a labdát.
10' Könyves Norbert lőtt védője szorításában, a labda jócskán elkerülte a pécsi kaput.
12' Ismét Geiger Norbert ellen követtek el szabálytalanságot, jobboldalról végezhetünk pontrúgást.
19' Hegedűs Márk szögletét Futó Zsombor ívelte be, Holczer Ádám azonban jó ütemben érkezett ki kapujából.
23' Nikic Nemanja és Osváth Attila rúgott össze, szerencsére nem történt sérülés, Antal Péter a paksiaknak ítélt szabadrúgást.
23' Grabant Bence kísérletét tapsviharral dicsérte a publikum.
30' Tihanyi Olivér cselezte be magát Poór Patrik mellett a tizenhatoson belülre, majd Gévay Zsolt érkezett tisztázni, kirúgással jöhettek a vendégek.
32' Kecskés Tamás távolról kapu elé beívelt szabadrúgására Kovács Benedek érkezett ki határozottan.
35' Grabant Bence szögletét Holczer Ádám húzta le.
36' Egy szépen lekészített labdát Futó Zsombor lőtt 20-ról a bal felső sarok irányába, de Holczer nagyot védett.
39' GÓÓÓÓL! Szögletet követően Holczer Ádám futott ki rosszul, a tömörülésben 9-ről Rácz László rúgta a labdát az üresen maradt paksi hálóba, 1-0!
45' Első félidő vége.
45' A szünetben nem volt csere egyik oldalon sem.
47' Poór Patrik buktatta Geiger Norbertet a tizenhatoson belül, büntetőt végezhetünk!
48' Óriási lehetőség maradt ki, a jogosan megítélt tizenegyest Tihanyi Olivér rúgta fölé.
54' Nem várt fordulat, Kecskés Tamás ártatlannak tűnő szabadrúgása hullott be a hálónk bal felső részébe, Kovács Benedek elszámolta magát, 1-1.
57' Fordított az NB I-es Paksi FC, Sajbán Máté fejelte a labdát a kapunk közepébe, 1-1.
57' Ismét 11-est végezhetünk, megint Geiger Norbertet buktatták.
58' Ilyen talán nincs is, de sajnos mégis van. Rácz László a keresztlécre bombázta a labdát.
60' Grabant Bence helyett Kónya Dávid állt be.
61' Csere volt a vendégekénél is: Sajbán Mátét Haraszti Zsolt váltotta.
67' Újabb paksi csere: Osváth Attila helyett Bor Dávid állt be.
67' Hegedűs Márk kapott sárga lapos figyelmeztetést.
70' Geiger Norbert le, Szabó Dominik be.
71' Kónya Dávid fordult le védőjéről, majd rohamléptekkel meglódult a paksi kapu irányába, ám Holczer Ádám óriást védett.
78' Utolsó pécsi csere: Németh Márk helyett Katona Levente állt be.
80' Utolsó csere a vendégeknél is: Kecskés Tamás helyett Szakály Dénes állt be.
80' Rácz László kapott sárga lapot.
81' Könyves Norbert vette át lesen a labdát.
88' Kovács Benedek sárgult be.
89' Három perc a ráadás.
90' Könyves Norbert kapott sárga lapot.
91' Haraszti Zsolt is besárgult.
111' A meccs befejeződött.
Visszavágó február 19-én, szerdán 18:00 órakor Pakson!