PMFC – Pénzügyőr SE

3-0

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Márton Gábor vezette NB III-as labdarúgócsapatunk a Közép-csoport 17. fordulójában a Pénzügyőr SE-t látja vendégül 13:00-tól.
Íme, a mai kezdőnk: Gábor - Kónya K., Fekete, Krapecz, Varga - Koller, Turi - Kónya D., Bata, Károly - Bodor
Cseréink: Sólyom, Horvát, Hleba, Grabarics, Schmidt, Takács
Kapusaink ezekben a percekben láttak neki a bemelegítés elkezdésének.
A meccsre kilátogatóknak ajánlott a réteges öltözet, ugyanis jelenleg 11 Celsius fokot mutat a hőmérő higanyszála Mecsekalján.
A vendégcsapat játékosai is nekiveselkedtek a bemelegítésnek, őket pedig a piros-feketék követik.
Kezd felszakadni a felhőzet és még a nap is előbújt. Így már mindjárt kellemesebb a stadionban.
Megérkeztek a mai délután főszereplői, hamarosan kezdődik a találkozó.
0' A meccset a Pécs kezdte.
0' A mieink piros-fekete, vendégeink pedig tiszta zöld szerelésükben játszanak.
2' Kónya Dávid tette be jobbról, az alapvonaltól a labdát. Középen Károly Bálint mellett elgurult a labda, Bodor Márkó elől pedig feltudtak szabadítani a védők.
2' A hazai pályának megfelelően a mieink irányítják a meccset.
3' Károly Bálint baloldali szögletét a berobbanó Fekete Marcell bólintotta jócskán mellé.
4' Bata Kristófot állították meg lesen.
5' Varga Tamás szerelte szabálytalanul Rabatin Szabolcsot. Szabadrúgás a Pénzügyőr SE javára, amivel nem mentek sokra.
6' Károly Bálintot ugratták ki, aki elől Hajdu Gergely szedte fel a labdát vetődve.
6' Laurinyecz Ákos volt lesen.
7' A vendégektől Luczek Dávid kezezett.
8' A jó helyről megítélt szabadrúgást Károly Bálint tekerte kapu fölé, 19-ről.
10' Egy lendületes támadás során Feil Máté tette be jobbról a labdát laposan, a pécsiek azonban létszámfölényben voltak a tizenhatoson belül.
13' Szögletet harcoltak ki a vizitálók.
15' A balról elvégzett sarokrúgást Fekete Marcell belsőzte ki a mezőnybe, de sikerült visszaszerezniük a játékszert a zöld mezeseknek.
16' Bata Kristóf sárgult be, a játékvezető szerint műesést szimulált fiatal tehetségünk...
19' Kisebb tétovázás miatt meleg volt a helyzet a pécsi kapu előterében. Szerencsére sikerült időben kirúgni onnan a labdát.
20' Bata Kristófot lökték a tizenhatos vonalánál, ismét veszélyes helyről jöhetnek a mieink.
21' Turi Tamás vállalta el a szabadrúgást jobbról, ami jól szállt, de Hajdu Gergely kapus a gólvonalon megfogta.
22' Rabaton Szabolcs volt lesen.
24' Az elmúlt periódusban nem igazán volt folyamatos játék, de az világosan látszik, hogy a Pénzügyőr SE kontrára rendezkedett be.
29' Szabó Balázs is besárgult, aki Koller Krisztiánnak tartott oda keményen a felezővonalnál.
33' Károly Bálint távoli szabadrúgása akadt el a háromtagú sorfalban.
35' A vendégektől Szigeti Attila rúgta véletlenül fejbe a labdával a földön fekvő csapattársát, Rabatin Szabolcsot. Ápolás miatt áll a játék.
37' GÓÓÓÓL! Egy remek kiugratást követően Károly Bálint emelte át a labdát a kifutó kapus felett, ami így a háló közepébe hullott, 1-0!
39' Egy megszerzett labdával indultak meg szélsebesen a mieink, Kónya Dávid adott be ezúttal is jobbról, ám Bodor Márkó elől feltudtak szabadítani a védők. Szép akció volt!
42' Luczek Dávid balról elvégzett pontrúgását kivágták védőink.
43' Gábor Péternek nem igazán kellett eddig közbeavatkoznia, ha kell, helyette is a védősor dolgozik.
45' Ott a második! Ezúttal a ziccerbe kerülő Koller Krisztián pöckölte el a kapus mellett a labdát, 2-0!
46' Első félidő vége.
45' A szünetben nem cseréltek a pécsiek.
47' Egy távolról elvégzett vendégszabadrúgást Szigeti Attila csúsztatott veszélyesen kapura, szerencsére Gábor Péter a helyén volt és védett.
48' Luczek Dávid kapta meg második sárgáját.
48' Luczek Dávidnak villant a piros színű kártya is, emberelőnyben folytathatják a pécsiek.
51' Kónya Dávid került helyzetbe, szélsőnk azonban tizenegyről fölé rúgta a labdát. Kár érte.
52' Nagy Bendegúz maradt le egy ütközést követően, szerencsére vállalni tudja a folytatást.
56' Bodor Márkó helyére Hleba Tamás érkezett.
58' Rabatin Szabolcs és Laurinyecz Ákos lejött, Rabatin Norbert és Bakó Ádám pedig bejött a vendégeknél.
59' Karvalics Bence puskázta el csapata eddigi legnagyobb helyzetét.
60' Koller Krisztián eresztett meg egy jobblábas lövést 17-ről, ami egy védőn irányt változtatott. Sajnos így lett jó a pasarétiek kapusának.
62' Kónya Dávid passzát középen Koller Krisztián tette sarokkal tovább, Hajdu Gergely pedig óriásit kivetődve elpöckölte Károly Bálint elől. Nagy mentés volt!
63' Turi Tamás célozta meg 23-ról a jobb felső sarkot, alig ment mellé!
64' Koller Krisztián tartott rá ellenfele lábára, tettéért sárga lapot kapott a pécsi csapatkapitány.
70' Bíró József is besárgult, egyben 11-est végezhetünk.
72' Koller Krisztián értékesítette a büntetőt a jobb alsóba. A kapus ugyan rajta volt, de már nem tudta kipiszkálni, 3-0!
72' Turi Tamás helyére Takács Ákos jött be.
75' Varga Tamásnak adott sárga lapot Lapath Dávid játékvezető.
76' Károly Bálint lépett ki ziccerbe, de közelről a bal alsó mellé vágta a labdát. Órási gólhelyzet maradt ki.
78' Kapust cserélt a PMFC: Gábor Péter helyére Sólyom Csaba tért vissza hosszabb kihagyást követően.
83' Szabó Balázs helyére Pápai Ádám jött be. Ezzel a Pénzügyőr SE is kihasználta utolsó cserelehetőségét.
87' Feil Máté baloldali szögletét Sólyom Csaba húzta le magabiztosan.
105' A meccs befejeződött.