PMFC – SNK Baranja Belje

5-0

Pécsi gólokban gazdag szerda délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak.
A PMFC 17:30-kor a horvát SNK Baranja Belje ellen játssza sorozatban negyedik téli felkészülési mérkőzését.
Az edzőmeccs helyszínélül ezúttal is a Stadion utcai műfüves pálya szolgál, a belépés díjtalan! Várjuk kedves szurkolóinkat!
Íme a mai kezdőnk: Sólyom - Ulakity, Tieger, Gajág, Varga - Rácz, Keresztes - Károly, Wittrédi, Kiss - Mojzer.
Cseréink: Somogyi, Kónya K., Erdős, Puskás, Szabó, Nagy, Horváth, Kónya D., Beke, Bata.
A csapatok már melegítenek, hamarosan kezdődik a barátságos találkozó.
A pécsiek szokásos piros-fekete szerelésben játszanak ma is, míg horvát vendégeink tiszta kékben lépnek pályára.
0' A találkozót a pélmonostoriak kezdték.
2' Egy labdaszerzést követően a vendégek indulhattak meg a kapunk felé, Baric lövése azonban elakadt egy védőjátékosban.
3' Ahogy az várható volt, a horvátok már az elejétől kezdve támadószellemben játszanak. Izgalmakra remélhetőleg nem lesz hiány.
5' Egy lepattanót Cacic lőtt rá 30-ról, a labda mellé ment.
6' Wittrédi baloldali szabadrúgását kivágták a vendégek.
6' A játékszert sikerült visszaszerezni, Wittrédi tekerése nem sokkal szállt el a keresztléc fölött.
9' Újabb szép lehetőséget dolgoztak ki a piros-feketék, ám ezúttal is a pontatlanság miatt nem sikerült gólt szerezni.
11' Sikerült mezőnyfölényt kialakítani, a Belje gárdája csupán a kontrákkal számolhat.
13' Kiss szögletéről nem sokkal maradtak le a mieink, a labda elszállt keresztbe a vendégek kapuja előtt.
15' Kiss buktatása okán remek helyről végezhettünk szabadrúgást, amit Wittrédi küldött rá 35-ről. Nem sokkal tévesztett célt a labda.
18' Folyamatos nyomás alatt a vendégek kapuja, az imént Mojzert állították meg les miatt.
20' GÓÓÓL! Wittrédi játszotta tisztára magát az ötösön belül, majd higgadtan a bal alsóba lőtt, 1-0.
30' A vezetés megszerzése óta egy kicsit küzdelmesebb lett a találkozó.
32' GÓÓÓÓL! Mojzer lövése még a keresztlécről pattant kifelé, pont Kiss elé, aki a hálóba kotorta a labdát, 2-0.
35' Károly beadása egy kicsit hosszú volt Mojzernek, Kerovec kapus pedig kivetődve magához húzta a labdát.
40' Ígéretes helyzetben Kiss tette vissza lövésre a labdát Wittrédinek, de mellé ment a kísérlet.
44' Kerovec és Rácz találkozott össze, szerencsére nem kellett ápolni egyikőjüket sem.
44' Mojzer kísérlete centikkel szált el jobb alsó előtt.
44' Első félidő vége.
45' A második játékrészt a Pécs kezdte.
45' A szünetben egyedül Beke állt be.
49' A szünetben Wittrédit váltó Beke balról, éles szögből leadott lövése szállt el a vendégek kapuja előtt.
53' A második játékrész elején is a mieink játszanak fölényben.
53' Károly lőtt kapura 16-ról, balos löketét nem érte el a horvátok kapusa, a keresztléc azonban már a vendégeket segítette.
55' Mojzert buktatták szabálytalanul, 11-est végezhetünk.
56' A büntetőrúgást Károly végezte el, lapos lövését azonban elérte a Belje kapusa.
58' Bekét állították meg les miatt.
60' A kapuban Sólyom helyére Somogyi állt be.
62' Mojzer próbálkozott ismét, de kísérlete ezúttal sem talált hálót.
63' Beke találta telibe a vendégek kapufájának jobb alsó tövét.
66' Mojzer sarokkal továbbította a labdát a Belje kapuja felé, de ez sem ment be.
68' Labdaszerzést követően Slonja elé került a labda, aki azonban csúnyán mellé lőtte.
68' Mojzer maradt le a vendégek tizenhatosán belül. Támadónkat ápolni kell.
69' Kónya K., Erdős, Puskás, Szabó, Nagy, Horváth, Bata és Kónya D. állt be. Somogyi, Kiss és Bata maradt fent.
75' A teljes pécsi sorcsere megdobta a találkozó lendületét. Továbbra is jó focinak lehetünk tanúi.
76' GÓÓÓÓL! Kónya Dávid lőtte ki laposan a jobb alsót, 3-0!
80' GÓÓÓÓL! Ott az újabb pécsi gól, Bata beadást ezúttal is Kónya Dávid értékesítette, 4-0!
83' Majdnem összejött a mesterhármas Kónya Dávid számára, lövése ezúttal viszont nem akadt be a kapuba.
88' GÓÓÓÓÓL! Bata jobboldali beadását a hosszúnál érkező Beke fejelte be, 5-0!
103' A meccs befejeződött.
Köszönjük megtisztelő figyelmüket! Hajrá, Pécs!