PMFC – Szeged-Grosics Akadémia

1-2

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 2. fordulójában a PMFC nézők nélküli meccsen, zárt kapuk mögött fogadja a Szeged-Grosics Akadémia gárdáját.
Íme a mai kezdőnk: Somogyi - Valkovszki, Juhász, Banjac, Hanol - Erdős - Kesztyűs, Szellák, Koller, Fujsz - Péter.
Cseréink: Kovács, Kálmán, Kiss, Varga, Keresztes, Varró, Pinczés.
A találkozó játékvezetője Katona Balázs, segítői Molnár Alex és Marozsi Gábor Bence.
A mérkőzést gyászszünet előzi meg, a stadionban tartózkodók a közelmúltban elhunyt Herke Imrére emlékeznek meg.
0' A találkozót a pécsiek kezdték. Csapatunk piros-feketében, vendégeink tiszta fehér szerelésben játszanak.
3' Szellák tekerte be balról a labdát, amibe Péter még bele tudott csúsztatni, de a vendégek kapusa megfogta a labdát.
5' Egy kipattant labdát Oláh tűzött kapura egyből, Somogyi rajta volt, de védeni már nem tudott, 0-1.
6' Koller távoli szabadrúgása megpattant a sorfalon, Aleksic pedig vetődve begyűjtötte a játékszert.
8' Fujsz baloldali beívelése Erdősnek és Kesztyűsnek is magas volt.
10' A piros-feketék jelentősebben többet birtokolják a labdát, de igazán még nem tudtak támadásból veszélyeztetni.
16' Mindkét csapat igyekszik ráerőltetni játékát a másikra, ugyanakkor mindkét oldalon sok a pontatlanság.
19' Achim jobboldali beadását Somogyi húzta le magabiztosan.
22' Kesztyűs szabadrúgását követően Juhász és Koller is eltűnt a vendégek tizenhatosán belül, Katona játékvezető nem látott szabálytalanságot.
22' Katona Balázs játékvezető ivószünetet rendelt el.
28' Az utóbbi percekben a játék küzdőjelleme dominált. Koller három szép cselt követően túlhúzta, így oda lett a lehetőség.
30' A vendégek közül Mátét részesítette szóbeli figyelmeztetésben a sípmester.
34' Oláh tüzelt kapura jó 20 méterről, Somogyi nagyot nyújtózva bravúrral szögletre tolta a labdát.
34' Ismét Oláh próbálkozott, de Somogyi ezúttal is remekül vetődve védett.
35' Máté talált be centikről a bal alsónkba, szerencsére les miatt érvénytelenítették a gólt.
39' Somogyi és Oláh ütközött, utóbbi húzta a rövidebbet, kifelé szabadrúgás.
40' Oláh szorul ápolásra.
41' Labdaszerzést követően Koller vállalta el a lövést, Aleksic szögletre tolta ki a labdát.
42' Csapatunkból Fujsz kapott sárga lapot.
43' Labdaszerzést követően Máté bújt ki védőink között, 15-ről, jobbról, a bal kapufát találta el, mert Somogyi védeni tudott.
45' Szegedi szöglet után Germán fejelt felsőkben, 0-2.
45' Két perc a ráadás.
47' Első félidő vége.
45' Kesztyűs helyett Kálmán folytatja együttesünkben.
50' Kálmán távoli szabadrúgása középre tartott, Aleksic így könnyedén megfogta a labdát.
56' Szegedi szögletet követően Farkas fejelt közelről a felső lécre, Somogyi pedig reflexszerűen még ki tudta paskolni a labdát.
60' Máté volt lesen a partjelző szerint.
61' Szép támadás végén Kálmán tette középre a labdát, Erdős középen sarokkal tette vissza Kollernek, aki viszont már nem érte el a játékszert.
62' Második cserénk: Hanol le, Varga be.
67' GÓÓÓÓL! Koller passzából Fújsz vezette végig a támadást, aki az ötös bal sarkáról visszahúzta a labdát a jobb lábára, majd kilőtte a hosszú sarkot, 1-2!
70' A vendégek csk-ja Farkas sárgult be.
78' Újabb sárga lap a szegedieknél, ezúttal Hegedűs kapta meg.
81' Csapatunk becsülettel hajt az egyenlítő gólért.
82' Szezonbeli első gólunk szerzője, Fújsz helyett Keresztes folyatja.
86' Cigan helyett Molnár állt be a Szeged-Grosics Akadémia csapatába.
90' Eléggé beszorultak a vendégek a saját térfelükre, 5 perc a ráadás.
93' Koller fejelt védője szorításában a bal alsó sarok irányában, Aleksic ismét hárítani tudott.
111' A meccs befejeződött.