PMFC – SZEKSZÁRDI UFC

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak.
A zsinórban három bajnokiját megnyerő PMFC az NB III Közép-csoportjának 10. fordulójában, 15.00 órától a Szekszárdot fogadja.
Márton Gábor vezetőedző nemrég kihirdette a kezdőnket: Gábor - Fekete, Erőss, Fellai, Varga - Turi, Hleba - Kónya D., Koller, Schmidt, Károly.
Kispadon: Somogyi, Krapecz, Kónya K., Horvát, Takács, Grabarics, Havasi.
A PMFC stadionjának jegypénztárai és kapui már nyitva vannak, nem késő még elindulni.
Az időjárásra egyenlőre nem lehet panasz. Igaz, némileg felhős az égbolt, de legalább süt a nap.
Kapusaink, Gábor Péter és Somogyi Máté érkezett legelsőnek a pályára bemelegíteni.
Mai ellenfelünk tehát a Szekszárd lesz, amely a tizenkettedik helyen áll a tabellán.
Varga Balázs csapata mindössze kilenc gólt kapott, ami kiváló teljesítmény, ám a gólszerzéssel hadilábon áll, csak hatszor talált be.
Talán nem kell részletezni, hogy nagy szüksége van az újabb győzelemre a Pécsnek, mert továbbra is tapadni kell az élmezőnyre.
A fekete-citromsárga szerelését választó szekszárdiak most futottak ki a játéktérre. Őket nem sokkal lemaradva követték a piros-feketék.
A találkozó játékvezetője Barna Gábor, segítői pedig Kiss Balázs és Perák András.
A játékosok nemrég befejezték a bemelegítést és visszatértek az öltözőkbe.
Az már biztos, hogy a szekszárdiak tiszta sárgában játszanak majd. A mieink pedig piros-feketében.
Érkeznek a mai délután főszereplői.
Megtörténtek a bemutatkozások és egymás köszöntései. Most már tényleg mindjárt kezdődik a meccs.
1' A tizenhatos jobb oldalvonala mellett Erőss rántotta le Márkvártot, szabadrúgás a vendégeknek.
2' Megvolt a találkozó első helyzete. A megítélt pontrúgást Juhász Máté rúgta rá jobbról, 18-ról. Gábor Péter védése nagyon fontos volt.
4' Károly Bálint és Varga Tamás játszott össze, fiatal védőnk azonban rosszul találta el a beadásra szánt labdát.
5' Puskás Gábor lökte el Koller Krisztiánt, szabadrúgás balról.
6' Károly Bálint beívelt labdája nem volt rossz, de a sárga mezes védők feltudtak szabadítani.
7' Schmidt Zsolt vette át lesen a labdát.
9' Ismét Koller Krisztiánt rántották le, de ezúttal Arena Ármin volt az elkövető és a félpályánál történt az eset.
10' Koller Krisztiánt látták lesen.
11' Ahogy az várható volt, nincs könnyű dolga egyik csapatnak sem. Nagy csata zajlik a középpályán.
12' Kónya Dávid futott el a szélen, majd középre tálalt. Koller Krisztiánnak egyet hátra kellett ugyan lépnie, majd pedig jobbal lőtt, sajnos jócskán kapu fölé.
13' Károly Bálint remekül vett le egy keresztlabdát, tolt rajta egyet majd megcélozta a szekszárdi kaput, csakhogy Pokorni Tamás védeni tudta a laposan szálló löketet.
17' Turi Tamás végzett el egy távoli szabadrúgást jobbról, középen Koller Krisztián kereste labdájával, csapatkapitányunk azonban a földre került. A játékvezető nem ítélt 11-est.
18' Eddig még nem került elő a lap, ám meg kell jegyeznünk, hogy igen sok a szabálytalanság, főleg vendégrészről.
22' Kónya Dávid lépett ki a szélen, majd a megszokott ütemben középre passzolt. Károly Bálint jó ütemben érkezett, de a lövés előtti pillanatban menteni tudtak játékosunk elől.
23' A szekszárdiaktól Vágner Attila szorul ápolásra, átmenetileg emberelőnyben a Pécs.
25' Úgy tűnik nagyobb a baj, Vágner Atilát hordágyon viszik el.
26' Vágner Attila helyett Rácz Ferdinánd érkezett.
27' Óriásit mentett Pokorni Péter, aki blokkolni tudta Schmidt Zsolt közeli lövését.
30' Itt az első sárga lap, amit Juhász Máténak osztott ki Barna Gábor játékvezető.
32' Formás pécsi támadás végén Koller Krisztiánt rántotta a földre a büntetőterületen belül Arena Ármin, ezúttal sincs 11-es.
34' Hleba Tamást csapta arcon Márkvárt Patrik, szabadrúgás a felezővonalról.
35' Arena Ármin is besárgult.
37' Koch László is megkapta első sárga lapját.
38' Turi Tamás szabadrúgása pont a gólvonal közepén álló Pokorni Péter kezei közé hullott.
41' Egy védelmi hibát követően Nagyváradi Olivér kapta meg tisztán a labdát, aki ötről a jobb felsőbe vágta a játékszert, 0-1.
46' Első félidő vége.
Nehéz helyzetben a Pécs, de a félidei 0-1-es szekszárdi előny ledolgozhatónak tűnik a folytatásban.
45' A szünetben cserére szánta rá magát Márton Gábor: Schmidt Zsolt helyett Havasi Dániel játszik a folytatásban.
47' Károly Bálint tört kapura balról, védője csak szabálytalanul tudta megállítani szélsőnket. A játékvezető sípja ellenben néma maradt.
48' Fekete Marcell húzta vissza emberét.
51' A második félidőben eddig nem sokat változott a játék képe, pedig a hátrányban lévő baranyaiakat sürgeti az idő.
57' Juhász Máté szabadrúgását Fejes Péter csúsztatta veszélyesen kapura, ám Károly Bálint a helyén volt és vetődve védett.
58' Rettentő pontatlanul játszanak a pécsiek, ami láthatón Márton Gábor vezetőedzőnek sem tetszik.
60' Hleba Tamás lábára tartottak rá csúnyán. Lap nincs, szabadrúgás annál inkább. Sajnos Turi Tamás lágyan belöbbölt labdája pontatlan volt.
61' Komoly nyomást helyeztünk a szekszárdiakra, akik azonban állják a sarat.
62' Arena Ármin ment le és Lékó Roland pedig be.
63' Kónya Dávid passzát követően Havasi Dániel fordult kapra jobbról, lövését azonban blokkolták
66' Második pécsi csere: Hleba Tamás helyére Takács Ákos szállt be.
68' Varga Balázs alaposan megszervezte csapata védekezését, a szekszárdiaktól nemegyszer nyolcan is visszalépnek a tizenhatosuk vonalára. Ezt pedig nehéz feltörni.
69' Márkvárt Partik kapott sárga lapot.
70' A PMFC-ből a csereként beálló Takács Ákos sárgult be vélhetően reklamálásért.
72' Rácz Ferdinánd is feliratkozott a sárga laposok listájára.
74' Takács Ákos pontrúgását Fekete Marcell csúsztatta a szekszárdi hálóba, de Barna Gábor játékvezető les miatt érvénytelenített a szabályosnak látszó találatot...
75' Az esetet követően Koller Krisztián kapott sárga lapot, amiért kérdőre merte vonni a partjelzőt.
75' Kovács Dávid időhúzásért kapott sárga színű lapot.
78' A tolnai vendégek elég szembetűnően ölik a játékot. Jó nekik a 0-1, s leginkább ennek megőrzésére törekednek.
81' Havasi Dánielt hozták a kapu előterében helyzetbe, de becsúszva mentei tudtak támadónk elől.
86' Fekete Marcell helyett Kónya Kornél folytatja.
89' Kónya Dávidot buktatták a büntetőterületen belül, pont a partjelző előtt, de ő nem látott semmit...
90' Fellai József fejelt óriási ziccerben mellé.
90' 3 perc a hosszabbítás.
93' Mindent feltéve támadnak a pécsiek az egyenlítésért.
110' A meccs befejeződött.