PMFC – Szombathelyi Haladás

0-0

Pécsi gólokban gazdag szerda délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga 27. fordulójában a Szombathelyi Haladást fogadjuk a PMFC Stadionban.
A mérkőzést élő stream formában közvetítjük YouTube-csatornánkon. A közvetítés 14:30-kor kezdődik a PMFC TV-n!
Bár a járványügyi intézkedések okán zárt kapuk mögött kell fogadnunk a Szombathelyi Haladás együttesét, erre a mérkőzésre is elkészítettük stadionújságunkat.
Hangolódjon a Made in PMFC 15. számának online verziójával a találkozóra! A kiadványt a pmfc.hu-n olvashatod el!
A találkozó játékvezetője Molnár Attila, a két partjelző Kis Zoltán és Kiss Balázs, a tartalékjátékvezető pedig Kovács Imre.
Kérjük a szurkolókat, ne induljanak el a mérkőzésre, mert nem fognak tudni belépni a stadionba!
A PMFC jelenleg 48 ponttal a tabella 4., míg a Haladás 40 pontjával a 6. helyen áll.
A két csapat harmadszorra találkozik a szezonban, az őszi bajnoki 0-0-s döntetlennel ért véget a Rohonci úton, míg a kupában 1-0-s vereséget szenvedtünk a zöld-fehérektől.
Maradjon velünk, 14:30-kor kezdetét veszi a PMFC - Szombathelyi Haladás mérkőzés a Merkantil Bank Liga 27. fordulójában!
Javában zajlik már a bemelegítés a pályán, miközben igazán csodálatos idő kerekedett a mérkőzésre.
Mai kezdőnk: Helesfay - Rácz, Németh, Futó, Kónya, Keresztes, Grabant, Óvári, Preklet, Geiger, Króner.
Cseréink: Vukman, Hermány, Sági, Adamcsek, Szabó, Gajág, Bohata, Tihanyi, Archie, Hegedűs, Bartha, Bajner.
Szombathely: Verpecz - Schimmer, Debreceni, Mocsi, Bosnjak - Kiss, Kállai, Holdampf, Németh - Tóth M., Dragóner.
A vendégek kispadján: Rózsa, Tóth, Rácz, Doktorics, Németh, Jancsó, Schuszter.
Érkeznek a csapatok! A mieink hagyományos piros-fekete, míg a szombathelyiek tiszta fehér szerelésben játszanak játszanak.
Geiger indította útjára a labdát.
3' Grabant a jobboldali szögletzászló magasságából passzolt középre, majd Geiger lőtt 17-ről a jobb alsó irányába, Verpecz viszont megfogta a labdát.
5' Mocsi rántotta le vállánál fogva Óvárit a büntetőterületen belül, Molnár játékvezető viszont nem látta szabálytalannak az esetet.
6' Dragoner lőtt a kapunkba, de a támadó lesen vette át a labdát.
15' Mocsi jobb oldali beadására Dragóner érkezett középen, aki középmagasan félfordulatból lőtt volna, de Rácz jól érkezve lábbal blokkolta a próbálkozását.
19' Króner szépen előzte meg a vendégek védőit, beadása balról a hosszú felé szállt, ahol Preklet fejelt, de Schimmer a kapu torkából kikanalazta a játékszert.
26' Kónya cselezte be magát balról a labdával a vendégek tizenhatosáig, ám Mocsi feltudott szabadítani támadónk elől.
28' Grabant sárgult be egy elkésett becsúszószerelés miatt.
29' Kiss oldalszabadrúgására Helesfay jött ki jó ütemben.
32' Óvári szögletét Preklet csúsztatta meg, Króner viszont nem tudta kapu felé rúgni a labdát.
35' Dragóner szerzett labdát a tizenhatosunkon belül, Helesfay időben visszaért a kapuba és megfogta a rövid alsó irányába szálló lövést.
36' Tóth fejelte három védő között, de Helesfay nagyot nyújtózva bravúrosan hárítani tudott.
38' Kiss szögletét követően Németh bólintása nyomán szállt el a labda a jobb felső felett.
42' Óvári szabadrúgását Németh fejelte vissza, védőnk viszont lesen volt a partjelző megítélése szerint.
43' Kállai kapott sárga lapot a vendégek közül.
44' Futó ívelt vissza egy labdát, amit Grabant vett le a tizenhatos magasságában, ám les miatt ezt a támadást is megakasztotta a partjelző.
45' Első félidő vége.
Nem született gól az első félidőben, 0-0-s állássála mehettek pihenőre a csapatok.
45' Grabant helyett Hegedűs állt be.
46' A vendégeknél Tóth helyért Németh érkezett a szünetben.
48' Németh erősen tekert be egy szabadrúgást jobbról, a hosszúnál Helesfay jött ki és öklözött a labdába.
49' Bosjnak élesen lőtte el balról a kapu előtt labdát, a távoli próbálkozást követően ismét Helesfaynak kellett közbeavatkoznia.
50' Némethet buktatta Rácz a tizenhatoson belül, büntetőt végezhetnek a vendégek.
51' A 11-est Kiss a felső lécre bombázta.
60' Kettős cserét hajtottunk végre: Geiger helyett Bartha, Óvári helyére pedig Bajner állt be.
69' Németh a kezdőkör magasságából bombázta kapura a labdát, amit Helesfay vetődve tolt ki.
70' Dragóner Futó elleni kemény belépőéért kapott sárga lapot.
71' Keresztes helyett a 18 esztendős Szabó Zalán állt be, aki egyúttal debütál NB II-es csapatunkban.
73' Dragóner helyett Rácz állt be a szombathelyieknél.
76' Kállai lőtt jobbról, a tizenhatos sarkának közeléből, középre tartó próbálkozását Helesfay védte, majd Preklet szabadított fel.
78' Bartha lőtt 20-ról, középre tartó kísérlete nem is volt olyan rossz, de Verpecz jó helyen állva megfogta a labdát.
80' Mocsi lökte el Szabót, Molnár játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
80' Vas László, csapatunk vezetőedzője kapott sárga lapot.
81' Kállai helyére Tóth érkezett.
82' Króner helyére Sági állt be.
83' Verpecz kapott sárga lapot időhúzásért.
84' Kónya kiugratásával Szabó tört kapura, de a partjelző lesen látta fiatal támadónkat.
86' Bartha ballal tekerte be a labdát a jobb oldalvonal mellől, amit Bajner csúsztatott meg fejjel, de Verpecz megfogta a játékszert.
89' Debreceni helyére Doktorics állt be.
90' Bartha beadása jól szállt be, Szabó fejese azonban fölé szállt.
91' 3 perc a ráadás.
93' Holdampf kapott sárga lapot.
107' A meccs befejeződött.