PMFC – Videoton FC II.

2-1

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A PMFC hetedik, egyben utolsó előtti felkészülési mérkőzésén az NB III-as Videoton FC II. ellen lép pályára a Várkői Stadionban.
A találkozó 14:00 órakor kezdődik.
Íme a mai kezdőnk: Sólyom - Kónya K., Erdős, Puskás, Szabó - Bata, Károly, Beke - Kónya D.
Cseréink: Gőcze, Koval, Nyárásdi, Mojzer, Wittrédi, Gajág, Koller.
0' Az összecsapást a fehér mezes székesfehérváriak kezdtek. A mieink hagyományos piros-fekete szerelésben játszanak.
5' A kis Vidi kezdőjéből két nevet emelnénk ki, a korábbi válogatott középpályás Szolnoki Rolandot, illetve a pécsi nevelésű középhátvédet, Takács Martint.
6' Beke balról elvállalt közepes erejű lövését Hársfalvi kapus fogta meg.
7' Eddig egyenlőre erők dominálnak a pályán.
10' Kónya Dávidot léptették ki a társak, de játékosunk lapos lövése elakadt a kivetődő fehérvári hálóőrben.
15' Nagy vágta előre a labdát, Kónya Dávid lefordult védőjéről, de közben már túlságosan kisodródott. Végül Károlyhoz passzolt, akinek háló tartó lövését a gólvonalról vágta ki egy védő.
20' Kónya Dávid tálalt balról az ötösnél érkező Batához, de a lövés pillanatában egy védő még közbe tudott lépni, így fölé ment a labda.
22' Károly próbálkozott 18-ról, nem sokkal tévesztett kaput.
25' Károly tört be jobbról a tizenhatosra, de a túl sok fehér mezes között már nem tudott tovább menetelni.
26' A Vidi tartalékcsapata eddig kapura kifejezetten veszélytelenül játszik, Sólyomnak nem igazán adnak munkát.
33' Kónya Dávid vette le rosszul a neki előreívelt labdát. Kár érte, hiszen egyedül volt a fehérvári kapussal szemben.
43' Egymás után vezetjük a támadásokat, szinte csak a pécsiek birtokolják a játékszert.
44' Bekét buktatták a tizenhatoson belül, 11-est végezhetünk!
44' GÓÓÓÓL! Károly rúgta laposan a büntetőt a jobb alsó sarokba, 1-0!
45' Első félidő vége.
46' A szünetben Sólyom helyére Gőcze, Puskás helyett Nyárasdi, Szabó helyett Gajág, Nagy helyett Koller állt be.
48' Érdekesség, hogy új igazolásunk, Nyárasdi Zsombor a tavaszi szezonban gólt szerzett a Vidi II. ellen a III. Kerület játékosaként.
55' Kettős csere: Bata helyett Mojzer, Beke helyett pedig Wittrédi állt be.
56' Károly 20-ról elvégzett szabadrúgása a jobb kapufa tövéről pattant kifelé!
63' GÓÓÓÓL! Kónya Dávid tört be jobbról, majd középre adásából Mojzer söpörte be a labdát, 2-0!
64' Újabb pécsi csere: Horváth helyett Koval állt be.
77' Kétgólos előny tudatában fölényesen, szemre is tetszetősen fociznak a piros-feketék.
78' Torvund góljával szépített a Vidi II., Gőcze ezt nem háríthatta, 2-1.
83' Kónya Dávid túl hosszan tolta meg maga előtt a labdát, így a fehérvári kapus magához tudta kaparintani a játékszert.
87' Fehérvári szöglet után Szolnoki csúsztatta meg fejjel a labdát, Gőczének ez nem okozott gondot.
101' A meccs befejeződött.