Szekszárdi UFC – PMFC

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 27. fordulójában Márton Gábor vezette labdarúgócsapatunk a Szekszárdi UFC vendégeként játszik.
Így kezdnek a pécsiek a 16:30-kor startoló bajnoki összecsapáson: Sólyom - Fekete, Kónya K. Fellai, Varga - Turi, Bata - Kónya D., Koller, Károly - Frank
Cseréink: Takács, Lőrincz, Nagy, Gábor, Szabó, Bodor, Hleba
A találkozó játékvezetője Jakab Géza, segítői Reinicz Gábor és Kovács Zsolt.
A két csapat lassan a bemelegítés végéhez közeledik, eközben szép lassan érkeznek futballrajongók a lelátóra.
Szekszárd felett borult az égbolt, gyenge szélmozgás mellett előbb, vagy utóbb valószínűleg még az eső is el fog eredni.
Némi szerkezeti változtatás lesz a felállásunkban: Sólyom - Fekete, Kónya K. Fellai, Varga - Turi - Károly, Bata, Koller, Frank - Kónya D.
Sérülés miatt hiányzik Erőss Csaba, továbbá Krapecz Balázs sem vállalata a mai játékot, de elutazott a csapattal és a lelátóról tekinti meg a meccset.
Vendéglátóink kezdőjében helyet kapott két korábbi labdarúgónk, Horvát Gábor és Havasi Dániel. De ismerős lehet Károly Viktor is, aki anno még a PMFC utánpótlásában pallérozódott.
Szépszámú szurkolótábor kísérte el együttesünket, így remélhetőleg jó lesz a mérkőzés hangulata,
Érkeznek a csapatok: sárga-feketében a szekszárdiak, ezúttal tiszta pirosban a pécsiek.
0' A találkozót a hazaiak kezdték.
1' Turi jegyezte az összecsapás első kapura lövését, de a labda elsuhant a jobb alsó előtt.
4' Pukád éd Fellai versenyfutását a labdáért védőnk nyerte, aki szögletre tisztázott.
5' Egy szögletet követően a kapufáról kipattanó labdát Havasi tuszkolta be a hálóba, 1-0.
7' Minden bizonnyal nem ilyen kezdésben reménykedett Márton Gábor vezetőedzőnk. Hamar kaptunk egy elkerülhető gólt, így most még jobban kell teperni.
10' Kozicsot ugratták ki középen, de Sólyom remek ütemben futott ki a labdáért.
13' Horvát harcot ki egy újabb hazai szögletet. Fellai vágta ki a játékszert a mezőnybe,
16' Nem lesz egyszerű úgy gólt szerezni, hogy ezidáig még egyszer sem jutottunk el a szekszárdi kapuig.
17' Károly végzett el meglehetősen rosszul egy baloldali szabadrúgást.
18' Fellai sárgult be, miután letalpalta Havasit.
21' Kollert lökték, remek helyről végezetünk szabadrúgást.
23' GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott az egyenlítés. Károly tekert 17-ről a bal alsóba. Ebben a kapus is vastagon benne volt, de köszönjük szépen, 1-1!
23' Turi szöglete remekül csavarodott középre, de Pokorni kiöklözte a labdát.
26' Kónya Dávodot keresték egy kiugratással, de játékosunk egy ütemmel később lódult meg a kelleténél, így nem érhette el a labdát.
31' Havasi kapott sárgát, miután nem hagyta elvégezni a pécsi szabadrúgást.
34' Turi szögletét kifejelték az alapvonal mögé a hazai védők, az ismétlésből pedig nem sikerült veszélyeztetni.
38' A sárga-feketék folyamatosan kisebb szabálytalanságokat követnek el, révén, hogy tempóhátrányba vannak focistáinkkal szemben.
42' Egy visszatett labdát Koller lőtt főlé. Kár érte, ez gólt érdemelt volna.
45' Első félidő vége.
Cseréltünk a szünetben: Frank helyére Lőrincz állt be.
50' Fejes került ziccerbe, de Kónya Kornél óriásit mentett az ötösnél.
52' GÓÓÓÓÓL! Kis szögletet követően Bata beadását kitolta Pokorni kapus, pont Fellai elé, aki közelről nem hibázott, 1-2!
53' Fekete csatlakozott a sárga laposok táborába.
56' Puskás is sárga lapot kapott, a hazaiak kapitánya Batával szemben szabálytalankodott.
57' Károly távoli pontrúgása hosszúra sikeredett.
62' Kónya Dávid forgolódott a szekszárdi büntetőterületen belül, kereste a lehetőséget, de aztán sikerült megfékezniük a sárga-feketéknek.
64' Egy veszélyes kontárt követően Havasi egyenlíthetett volna, de Kónya Kornél ismét közbelépett.
67' Második pécsi csere: Bata ment le, Takács pedig beállt.
67' Kónya Dávidot állították meg les címen.
69' Cserél a hazai együttes is: Horvát helyett Nagyváradi folytatja.
69' Fejes kapott sárga lapot.
75' Fejes volt lesen.
75' Dallos váltotta Havasit a Szekszárdban.
78' Utolsó cserelehetőségünket is kihasználtuk: Varga ment le, akit Szabó vált.
80' Kozics beívelését Sólyom húzta le biztos kézzel.
83' Károly indult meg a felezővonalnál, majd keresztbe adott Kónya Dávidnak, aki elől eltudták kotorni a labdát. Ellenkező esetben játékosunk egyedül vihette volna a kapura.
84' Nincs több cseréje a Szekszárdnak sem: Rácz hagyta el a pályát, akit Márton váltott.
85' Jakab Géza játékvezető elküldte a kispadtól Márton Gábor vezetőedzőt.
87' Károly szúrta kapura a távoli szabadrúgást, ami megpattant az ötösön belül és így meglepte Pokornit, de reflexének köszönhetően még kitudta ütni a labdát a gólvonal környékéről.
89' Károly Viktor húzta le a labdát Kónya Dávid elől, aki Kollertől kapott fontos labdát.
90' Jakab játékvezető három percet hosszabbít.
93' Itt a vége! Hátrányból fordítva 2-1-re nyertünk a Szekszárdi UFC vendégeként.
48' A meccs befejeződött.