Szentlőrinc SE – PMFC

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 25. fordulójában a PMFC a Szentlőrinc SE vendégeként lé pályára. Kezdés: 16:30!
A játékosok nemrég elkezdték a bemelegítést.
Szentlőrincen is szikrázóan süt a nap, a pálya gyepszőnyege is rendben van, szóval minden tökéletes a jó játékra.
Íme a mai kezdőnk: Gábor - Kónya K., Krapecz, Fellai, Varga - Bata, Hleba - Kónya D., Koller, Károly - Lőrincz
Kispadon: Somogyi, Fekete, Frank, Takács, Turi, Szabó, Bodor
A találkozó játékvezetője Mód István, asszisztensei Nagy Attila és Perák András.
A kezdősípszó közeledtével egyre többen érkeznek a szentlőrinci sporttelepre, várhatóan mecsekaljai szurkolókból sem lesz hiány!
Fontos lenne mai is győzelmet aratni, mert akkor négy pontra feljöhetünk a tegnap vereséget szenvedő Szigetszentmiklósra.
Negyed órával a kezdés előtt csak úgy kígyózik a sor a jegypénztár előtt, hiába sokan kíváncsiak a PMFC szentlőrinci vendégjátékra.
A pályán lassan vége a bemelegítésnek. Közben már halljuk, de még nem látjuk a pécsi szurkolótábort.
A ma tiszta feketében játszó mieink már bevonulásra készen állnak a pálya szélén.
Közben felcsendült az Ismerős Arcok zenekar Nélküled című dala, amit egyre többet hallhatunk hazai focimeccsek előtt.
A házigazda szentlőrinciek piros-feketében, míg a pécsiek tiszta fekete szerelésben játszanak majd.
A felek már felsorakoztak és eldöntötték a kezdés jogát, közben kint még mindig nagyon sokan állnak sorban jegyükért.
0' A találkozót a mieink kezdték.
0' Rögtön veszélyeztettek a pécsiek, de Bata elől sikerült felszabadítaniuk a védőknek.
2' Lőrinczet csúszott össze Ambrusics kapussal, szerencsére nem történt sérülés.
2' Igazai baranyai rangadónak lehetünk szemtanúi, a hangulatra pedig kifejezetten nem lehet panasz.
3' Horváth beadásszerű szabadrúgását könnyedén begyűjtötte Gábor, hiszen egy pattanást követően pont kapusunk kezei közé szállt a labda.
4' Batát látta lesen a partjelző.
5' Berdó harcolt ki egy újabb hazai szabadrúgást jobbról, amit ezúttal Koller vágott ki a mezőnybe.
8' Lőrincz elől Bodó tisztázott fontos pillanatban. Szöglettel jöhetünk.
8' Hleba jobbról elvégzett sarokrúgását Fellai csúsztatta centikkel a jobb alsó mellé.
11' Vágner lépett ki, a védők már nem érték utol, a hazai játékos pedig jobbról ki is nézte a hosszú sarkot, de Gáborrnak sikerült belepaskolnia a labdába. Óriási védés volt!
12' Hleba balról laposan adta be a szögletet, de a nagy tumultusban egy pécsi sem tudta kapu felé rúgni a játékszert.
14' Vágner játszotta el a tizenhatoson belül, hogy lökték, de a játékvezető nem ette meg kísérletét.
15' Úgy tűnik, a meccs 15. percére mindenkinek sikerült bejutnia. Jelentjük, a szentlőrinci sporttelep csordulásig megtelt szurkolókkal!
16' GÓÓÓÓÓL! Károly lövése megpattant egy hazai védő lábán, ami igencsak megzavarta a szentlőrinciek kapusát, a labda pedig így a bal alsóba kötött ki, 0-1!
18' Hleba próbálta meg ellőni a hosszúba a labdát, de a házigazdák kapusa leért rá és így óriásit védett!
19' Egy fontos védés a másik oldalon is. Vágner közeli löketét Gábor fogta meg.
20' Koller kapott egyet a bokájára, csapatkapitányunk rövid ápolást követően folytatja a játékot.
22' Egy újabb hazai rohamot követően Gábor paskolta ki ismét a labdát.
23' Füredi egyenlített, 1-1.
25' A pécsiek vezetése inkább a házigazdákat ösztönözte, akik minden erejüket bevetve, ha egy védelmi hibának is köszönhetően, de kitudtak egyenlíteni.
26' Lőrincz lábát rúgták el, jó helyről végezhetünk szabadrúgást.
27' Hleba és Károly állt a labda mögé, végül előbbi végezte el, de sajnos a pontrúgás jócskán elkerülte a hazaiak kapuját.
31' Kónya Dávid méteres hátrányból indulva csúnyán megfutotta védőjét a jobbszélen, majd középre passzolt, ahol két pécsi is lekésett a beadásról.
33' Lőrincz indult a leshatárról, de a partjelző felhúzta a zászlaját.
36' Horváth buktatásáért ígéretes helyről végezhetnek szabadot a hazaik.
37' Turi középre tartó löketét Gábor paskolta ki.
40' Hleba sarokrúgása magas volt és így elszállt mindenki felett.
42' Egy kis érdekesség, Károly Bálint mai góljával együtt már 14-nél jár a szezonban. Őt eggyel előzi meg csak a 15 találatos Koller Krisztián.
43' Egy hazai szabadrúgás követően veszélyesen csúsztatták a hálónk felé a labdát, de Gábor vetődve újra nagyot védett.
44' A hazaiak Turija maradt lent a földön egy ütközést követően.
45' Első félidő vége.
45' A második félidőt a hazaiak kezdték, akik nappal háttal játszanak.
47' Nem volt egyébként az egyik oldalon sem csere a szünetben. Változatlan összeállításban folytatják a csapatok.
49' Alaposan nyomnak a mieink a második játékrészben, a vendégek védői csak úgy kapkodják a fejüket.
51' Füredi lábára tartott rá Bata, ám a megítélt szabadrúgásból nem tudtak előnyt kovácsolni a házigazdák.
55' Lőrinczet tarolta le Ambrusics kapus, a hazaiak hálóőre láthatóan megsérült az ütközést követően.
59' Lőrincz lövése szögletre vágódott.
59' Károly sarokrúgása pontatlan.
63' A kispadok között Bodor és Frank készülődik beállni.
64' Kónya Dávid és Lőrincz Bence hagyta el a pályát, helyükre pedig Bodor Márkó és Frank Richárd érkezett.
65' Cseréltek a hazaik is: Fenyvesi helyére korábbi megye I-es támadónk, Tóth állt be.
66' Hleba baloldali pontrúgása elakadt a kéttagú sorfalban.
68' Tóth lökte Koller, a jobbszélről végezhetünk távoli szabadrúgást.
68' Hleba csavarta be a kapu elé a labdát, de azt kifejelték a védők.
71' Egymást követően háromszor végeztek el szögletet a szentlőrinciek.
72' Kevesebb, mint 20 percük van a mieinknek, hogy begyötörjék a győztes gólt.
73' Egy szabadrúgást követően Füredi maradt üresen és belsőzött a hálónk jobb alsójába, 2-1.
74' A két gólt jegyző Füredi sárgult be egy alattomos becsúszásért.
76' GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Károly tekert tökéletesen egy pontrúgást a szentlőrinciek bal felébe. A kapus csak szemmel követte a labdát, de esélyes sem lehetett a védésre, 2-2!
77' Bata helyére Takács állt be.
77' Krapecz részesült sárga lapos figyelmeztetésben.
79' A duplázni tudó Károly Bálint már 15 gólnál jár a szezonban, beérve ezzel Koller Krisztiánt.
79' Turi szabadrúgását Gábor húzta le magabiztosan.
82' Füredi helyett Dudás állt be a házigazdáknál.
83' Vágner szorul ápolásra.
84' Vágner nem tudja folytatni, helyére Nagyot küldi be Turi Zsolt vezetőedző.
87' Horváth trafálta telibe balról, 15-ről a jobb oldalhálót.
88' Egy szöglet utáni lecsorgót Hleba tűzött rá, de jócskán fölé lőtt.
90' Mód István játékvezető 3 percet hosszabbít.
93' Mindkét csapat a végsőkig küzd a győzelemért.
94' A meccs befejeződött.