Szolnoki MÁV FC – PMFC

0-1

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga NB II 12. fordulójában csapatunk a Szolnoki MÁV FC vendégeként lép pályára.
Íme a mai kezdőnk: Helesfay - Króner, Rácz, Preklet, Katona - Kónya, Tölgyesi, Futó, Hegedűs - Geiger, Adamcsek.
Kispadon: Hermány, Németh, Keresztes, Óvári, Bohata, Archie, Batizi-Pócsi, Bischoff, Bartha.
A találkozó játékvezetője Lovas András, segítői Baghy Csaba és Belicza Bence, míg a tartalék asszisztens Veizer Roland.
Hamarosan kezdetét veszi a találkozó!
Érkeznek a csapatok.
Csapatunk kezdte az első félidőt.
A hazaiak tiszta kékben, együttesünk tiszta piros szerelésben játszik.
3' Veszélytelen hazai sarokrúgást követően Hegedűs indulhatott meg, de támadónkat a félpályánál szabálytalanul állították meg.
3' Hegedűs szorult kisebb ápolásra.
5' Kurdics próbálkozott lövéssel Preklet szorításában, de a partjelző már lest intett.
7' Futó kapott sárga lapot szabálytalanságért.
10' Az első tíz percben csapatunk játszott aktívabban, ugyanakkor a szolnokiak szervezetten állják a sarat.
12' Berdó sárágát érően rántotta le Geigert a tizenhatos előterében.
14' Tölgyesi is besárult egy taktikai szabálytalanság miatt.
15' Népes szurkolótáborunk buzdításának köszönhetően remek a hangulat a Tiszaligeti Stadionban.
Mindkét csapat játéka pontatlan, így eddig nem alakult ki igazi gólhelyzet.
Nagyjából 500 néző tekinti meg a mérkőzést a helyszínen.
26' Tölgyesi indította be a jobboldalon meginduló Kónyát, aki azonban a lövés helyett a passzolást választotta, így a szolnokiak szögletre tudták menteni a labdát.
27' Rácz nem tudta megfelelően helyezni a labdát, így Molnár könnyedén lehúzta a fejest.
28' Helesfay és Novák párharcát a hazaiak csatára nyerte, aki azonban nem élt ajtó-ablak ziccerével, sőt el is csúszott, így már visszatenni sem tudta a játékszert.
32' Geiger szerzett labdát a szolnokiak alapvonalánál, passzát követően Adamcsek lőtte rá laposan, ám egy védő lábbal blokkolta a labda útját.
39' Továbbra is küzdelem, mintsem a szép játék dominál a pályán.
41' Kurdics beadását Helesfay húzta le. Ezt követően ismét a hazai támadó lőtt, de próbálkozása csúnyán fölé szállt.
45' Egy perc a ráadás az első félidő végén.
46' Első félidő vége.
Gól nélkül ért véget az első játékrész. Hamarosan jön a folytatás.
45' A szünetben cseréltünk: Hegedűs helyett Óvári folytatja.
46' A hazaiaknál Csirmaz váltotta Tajtit.
49' Adamcsak szabadrúgását Rácz fejelhette kapura 12 méterről, de a középre tartó labdát magabiztosan fogta a szolnokiak kapusa.
A hivatalos nézőszám: 900. Ennyien látogattak ki a mérkőzésre.
Rokszin bal oldali szögletét kifejelték a pécsi védők, amely után Horgosi kanalazta kapura a labdát 13 méterről, de nem volt erő benne, így könnyedén a kapusé lett a labda.
56' Geiger helyett Batizi-Pócsi állt be.
66' Tölgyesi tüzelt 18 méterről, de lövése méterekkel fölé szállt.
Egy szép háromszögelés után Batizi-Pócsi került helyzetbe, de nyolc méterről eleresztett lövése fél méterrel elkerülte a bal felső sarkot!
68' Adamcsek hagyta el a pályát, helyére Németh állt be.
69' Rokszin bal oldali szöglete után Tisza testéről pattant a labda a pécsi kapu felé, de Helesfay a gólvonalon megfogta a bal alsóba tartó labdát!
74' Továbbra is nyílt a mérkőzés, amelynek képe alapján az látszódik, hogy az első gólt megszerző csapat egyben a három pontot is megszerezheti.
74' Cseréltek a szolnokiak: Berdó le, Tóth be.
80' Rokszin helyett Szabó állt be a hazaiaknál.
80' Tíz perc van még vissza a találkozóból, amely 0-0-ra áll jelenleg.
82' Tölgyesi helyett hosszú kihagyás után Bartha a pályán.
88' GÓÓÓL! Preklet találatával megszereztük a vezetést Szolnokon, 0-1!
90' Szolnoki támadás végén Novák lövését Helesfay hárította.
90' Novák lövését Helesfay védte.
91' 3 perc a ráadás.
111' A meccs befejeződött.