Csak kapufáig jutottunk a Belisce ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk egygólos vereséget szenvedett a NK Belisce elleni felkészülési találkozón.

Vas László vezette NB III-as gárdánk a felkészülés negyedik hetének zárásaként a horvát harmadosztályú NK Belisce együttesét fogadta szombaton a Stadion utcában. A kellemes időben zajló edzőmérkőzés első helyzete a 11. percében esett, ekkor Bohata Ádám találta el a vendégek kapufájának jobb tövét. Nem sokkal később érkezett a tiszta pirosban játszó déli szomszédjaink szintén kapufát eltaláló válasza is, majd Geiger Norbert és új támadónk, Adamcsek Máté próbálkozott lövéssel, amelyeket azonban Marin Stanic védett ki. A felkészülési találkozó egyetlen gólját az első félidő 26. percében Benjamin Zdinjak szerezte meg, amely végül a horvátok győzelmét eredményezte. Csapatunk a második félidőben mindent megtett az egyenlítés érdekében, ám a kínálkozó lehetőségeket nem sikerült gólra váltani. Vas László tanítványai legközelebb február 19-én, szerdán 18:00 órakor az NB I-es Paksi FC otthonában lépnek pályára a Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágójának alkalmával.

Felkészülési mérkőzés
Pécs, Stadion utcai edzőpálya, 100 néző.
PMFC – NK Belisce 0-1 (0-1)
Gsz.: Zdinjak (26.)

PMFC: Egyed (Helesfay, 46.) – Oliveira (Németh, 64.), Koller, Horváth (Gajág, 70.), Katona – Godzsajev (Nikic, 70.), Kónya (Kása, 58.), Szabó D. (Grabant, 58.), Bohata (Futó, 75.) – Adamcsek (Szabó Z. 58.), , Geiger (Széles, 46.). Vezetőedző: Vas László.

NK Belisce: Stanic – Zaja, Barisic, Lackovic, Radovanovic, Pacar, Zdinjak, Damjanovic, Agatic, Rosandic, Anic. Cserék: Klanjscek, Camic, Milic, Paulic, Uglik, Poljak, Jakic, B. Damjanovic, Markanovac. Vezetőedző: Davor Rupnik.