Bajnok lett leány U16-os csapatunk!

Leány U16-os együttesünk hazai pályán aratott 3-0-s győzelmével megnyerte a 2021/22-es bajnokságot!

Szombat délután hazai pályán játszott a bajnoki címért Bolboaca Augustin vezette leány U16-os csapatunk, amely a közvetlen rivális Airnergy FC-t fogadta a Közép-Nyugati-csoport záró fordulójában. Fantasztikusan kezdték a mérkőzést a pécsi lányok, Turi Bori duplájával már negyedóra után 2-0-ra vezettek, míg a félidő vége előtt Kőmívés Amira szögletből talált be a fővárosiak hálójába, 3-0.

A pompásan sikerült első játékrész után a fordulást követően is magabiztosan játszva több helyzete volt korosztályos csapatunknak, amely győzelmével megkoronázta majdnem hibátlan (13 győzelem, 1 vereség) szezonját és ezzel 5 pontos előnnyel a második helyezett Airnergy FC-vel szemben, hazai pályán, szurkolóink előtt biztosították be bajnoki címüket a lányok!

– Nagyon boldog vagyok és szerencsés tartom magam, mert egész évben könnyű dolgom volt. A lányok két bajnokságban is szerepeltek, folyamatosan szenzációsan dolgoztak és rengeteget fejlődtek. Külön öröm, hogy Véha Viktória a bajnokság gólkirálynéja lett. Remélem, hogy jövőre is tartani tudjuk ezt a ritmust. Köszönjük mindenkinek, aki segített és bízott bennünk – nyilatkozta Bolboaca Augustin.

A leány U16-os bajnokcsapat tagjai: Szűcs Bernadett, Ambrus Luca, Bolboaca Karina, Gyánó Lili, Krisztián Petra, Szabó Noémi, Vörös Laura, Kiss Virág, Kis Virág, Márton Mira, Lágrádi Blanka, Kőmíves Amira, Brenner Petra, Szolga Bianka, Orsós Veronika,Turi Bori, Balázs Emese, Méhész Fanni, Horváth Hanna, Bódis Lili, Keibl Luca, Balajthy Júlia, Tamasics Lilla, Forró Fruzsina Veha Viktória. Edzők: Bolboaca Augustin, Erdős Zoltán, Bolboaca Sergiu.

Szívből gratulálunk a játékosoknak és a szakmai stábnak! Hajrá, Pécs!