BFC Siófok – PMFC

1-4

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Háromhét szünet után folytatódik a Merkantil Bank Liga, a 30. fordulóban a PMFC a BFC Siófok vendégeként lép pályára.
Mai kezdőnk: Helesfay - Króner, Rácz, Gajág, Katona - Grabant, Bartha, Futó, Hegedűs - Adamcsek, Geiger
Cseréink: Hermány, Németh, Kónya, Keresztes, Szabó, Bohata, Tihanyi, Archie, Batizi-Pócsi, Bajner, Tölgyesi
A BFC Siófok kezdője: Hutvágner - Deutsch, Gaál, Horváth M., Tömösvári, Horváth P., Szakály, Jagodics, Balogh, Tajthy.
A Balaton-partiak kispadján: Szmola, Medgyei, Kecskés, Hajnal, Elek, György, Polényi, Lapos, Kovács, Nikházi, Cipf.
A 17:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Derdák Mercell, asszisztensei Kis Zoltán és Kulman Tamás, míg a tartalék játékvezető Gaál Ákos.
Az összecsapást a BFC Siófok YouTube-oldalán élő stream formájában lehet követni.
A házigazda siófokiak jelenleg a tabella 16. helyén állnak, míg a PMFC a 4. pozícióban tanyázik.
A csapatok befejezték a bemelegítést, hamarosan kezdődik a Balaton-partiak elleni találkozó.
Az őszi odavágót 1-0-ra nyertük meg, Hegedűs Márk gólja jelentette akkor a három pontot a Stadion utcában.
Napos, ugyanakkor szeles időjárás mellett kezdődik a BFC Siófok - PMFC találkozó. Jelenleg 9 Celsius a hőmérséklet a déli-parton.
Megérkeztek a csapatok, a hazai tiszta sötétkék szerelésben, a pécsiek pedig tiszta pirosban játszanak.
Tajthy indította útjára a labdát az első féldiőben.
1' Geiger adta be a labdát balról a tizenegyespont környékére, ahol Adamcsek tűnt el Jagodics mellett, kirúgást ítélt a játékvezető.
10' Geiger támadta le a kapu torkában Hutvágnert, a hazaiak hálóőre az utolsó pillanatban tudta kipasszolni a labdát.
12' Jobbról Grabant passzolta be a laposan a labdát, amit az ötösre kivetődő Hutvágner szerzett meg.
13' Futó baloldali bedobását Rácz csúsztatta meg fejjel a kapu felé, ám ezt könnyedén lehúzta a siófokiak portása.
15' Két szöglettel is jöhetett a Siófok, mindkétszer sikerült elfejelni a labdát.
16' GÓÓL! Adamcsek lépett ki, majd az alapvonal közeléből középre adott, az ötös bal sarkáról pedig Geiger az átvételt követően a bal alsó irányába lőtt, a labda a kapufáról pattant a hálóba, 0-1.
Találatunkat követően gyorsan veszélyeztetni tudtak a hazaiak, de szerencsére a kapufa velünk volt.
24' Futó jobboldali bedobását előbb Gajág, majd Rácz csúsztatta meg fejjel, Hutvágner végül lehúzta a labdát.
29' Horváth indult meg a bal oldalon, Gajág ütemtévesztését a hazai játékos kihasználva egyedül törhetett kapura, Helesfay azonban remekül zárta a labda útját és testtel hárított.
30' Egyenlített a Siófok: Gaál lövésébe Katona öngólt érően vetődött bele, 1-1.
31' Futó kapott sárga lapot.
39' Adamcsek balról elvégzett szabadrúgása szállt a hosszú felső irányába veszélyesen, ám Hutvágner nagyot vetődve kitolta a labdát.
Kisebb kakaskodás alakult ki a pályán, de szerencsére hamar lecsillapodtak a vélt, vagy valós indulatok.
43' Adamcsek ezúttal jobbról, éles szögből végezhetett szabadrúgást, a középre szálló játékszert a siófokiak kapusa fogta meg.
45' Első félidő vége.
1-1-es állással ért véget az első félidő. Ne menjenek messzire, hamarosan jön a folytatás.
45' Hutvágner helyére Szmola érkezik a Siófok kapujába. Tömösvári helyett pedig Nikházi folytatja.
47' Futó nagy bedobása balról egészen a hosszúig elszállt, Rácz próbálta kapura rúgni a labdát, de a betömörülő védelemnek sikerült felszabadítania.
48' Bartha kapott sárga lapot.
49' Króner szorult ápolásra.
53' GÓÓÓL! Futó jobboldali bedobását Geiger fejelte közelről a rövid alsó sarokba, 1-2!
55' GÓÓÓL! Ott a harmadik, Grabant az ötösről lőtt Szmola lába között a háló közepébe, 1-3.
56' Szakály kapott sárga lapot.
59' Szakály lőtte telibe a kapufát.
59' Büntetőt ítélt a játékvezető a Siófok javára, a tizenegyest Horváth lőtte, de Helesfay hárított, majd a kipattanót fölé bombázta a hazai támadó.
62' Geigert kellett ápolni a hazai kapu előterében.
65' Bartha helyett Tölgyesi, Hegedűs helyett Kónya állt be.
68' Adamcseket buktatták a tizenhatoson belül, büntetőt végezhetünk!
68' GÓÓÓÓL! Adamcsek magabiztosan értékesítette a bünetőt, 1-4!
73' Grabant és Adamcsek hagyta el a pályát, Németh és Tihanyi állt be.
74' Balogh le, György be a hazaiknál.
82' Tölgyesi indította a jobboldalon Kónyát, aki a tizenhatoshoz érve az oldalhálóba lőtt.
82' Geiger helyett Keresztes érkezett.
86' Horváth kapott sárga lapot.
90' Két perc a ráadás.
106' A meccs befejeződött.
Csapatunk 4-1-es sikert aratott a BFC Siófok vendégeként az NB II 30. fordulójában.