Gyirmót FC Győr – PMFC

3-3

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga 32. fordulójában az egy ponttal előttünk a 3. helyen álló Gyirmót FC Győr vendégeként lépünk lépünk pályára.
A 16:30-kor kezdődő összecsapás játékvezetője Radványi Ádám, asszisztensei Máyer Gábor és Kiss Balázs, míg a tartalék játékvezető Kovács Imre.
A találkozót zárt kapuk mögött, nézők nélkül rendezik meg az Alcufer Stadionban, ugyanakkor szurkolóink a Gyirmót FC Győr YouTube oldalán élőben tudják követni.
Íme a Gyirmót ellen kezdőnk: Helesfay - Króner, Preklet, Gajág, Katona - Grabant, Futó, Bartha, Hegedűs - Adamcsek, Geiger.
Cseréink: Vukman, Hermány, Németh, Kónya, Keresztes, Tihanyi, Batizi-Pócsi, Bajner, Tölgyesi.
Elsőként a kapusok kezdték el a bemelegítést az Alcufer Stadionban. A vendégkapu előtt Sólyom Csaba kapusedzőnk Helesfay Donátnak, Hermány Bencének és Vukman Donátnak tart átmozgatást.
Gyirmóton 16 fokot mutat a hőmérő, ugyanakkor a borult, szeles időjárás miatt kisebb a hőérzet.
A hazaiak kezdőjében: Hársfalvi - Szegi, Nagy, Széles, Major, Simon, Hajdú, Lencse, Vass, Hudák, Radics.
A kisalföldiek kispadján: Rusák, Karacs, Kiss, Heffler, Lustyik, Varga, Somogyi, Mayer.
Időközben a mezőnyjátékosok számára is kezdetét vette a meccs előtti bemelegítés.
Legutóbb tavaly ősszel a Stadion utcában mérkőzött meg egymással a két gárda, akkor Geiger találatával 1-0-ra legyőztük a Gyirmótot.
A mai a 10. egymás elleni NB II-es találkozó, a Pécs és a Gyirmót neve mellett egyaránt 4-4 győzelem szerepel és csupán 1-szer osztozkodtak a felek, de a gólok megegyeznek, 13-13 találatot jegyeztek eddig a csapatok.
Kizárólag Gyirmóton már jóval a hazaiak voltak eredményesebbek, korábban ugyanis 4-ből 4-et megnyertek, sőt, 8 találatra 3 érkezett a pécsiek részéről.
Ennek fényében először nyerhetünk a Gyirmót vendégeként, ebben az esetben pedig helyet cserélhetünk és a 3. pozícióból folytathatjuk a bajnokság hajráját.
Véget ért a bemelegítés, a csapatok visszatértek az öltözőbe.
Érkeznek a csapatok! A Gyirmót tiszta sárgában, míg a Pécs hagyományos piros-fekete szerelésben játszik.
Bartha indította útjára a labdát.
2' Adamcsek buktatásáért a hazai térfelének közepéről végezhettünk pontrúgást. A kapu elé ívelt labdát Hudák fejelte el.
3' Futó óriási bedobását Simon bólintotta ki. Másodjára is csapatkapitányunk dobta be a labdát, amit Hársfalvi szedett fel.
6' GÓÓÓÓL! Első helyzetünket gólra váltottuk, Geiger szerzett labdát az alapvonal közelében, jobbról középre passzát pedig Grabant lőtte be a gyirmóti kapuba, 0-1!
A vezetés megszerzését követően a hazaiak próbálkoztak, ám védelmünk remekül állta a nyomást.
16' A tizenhatosnál Bartha próbálta a védők között továbbtenni a labdát Geigernek, aki elől azonban feltudtak szabadítani a hazaiak.
18' Simon estében próbált kapura fejelni, próbálkozása azonban jócskán fölé szállt.
20' Geiger beadásnak szánt lövése veszélyesen szállt be balról, Széles azonban nagyot mentett.
22' GÓÓÓL! Mintaszerű letámadás során Geiger szerzett labdát a tizenhatos előterében, majd higgadtan a hálóba talált, 0-2!
27' GÓÓÓL! Ott a harmadik, Futó bedobását Preklet csúsztatta meg, majd a kapufa tövéről még kifelé pattant, végül Adamcsek juttatta a gólvonal mögé, 0-3!
A helyi műsorközlő Preklet neve mellé írta be a harmadik pécsi gólt.
31' Adamcsek távoli szabadrúgása kissé középre tartott, Hársfalvi így megfogta a játékszert.
31' Simon esett el Preklet mellett, Radványi játékvezető 11-est ítélt a Gyirmót javára.
33' Szépített a Gyirmót. Lencse a jobbra vetődő Helesfay mellett a hálónk bal felébe lőtte a büntetőt, 1-3.
39' Nagy nyeste vissza a labdát a tizenhatosunkon belülre, amire Helesfay remek ütemben érkezett ki.
41' Adamcseket állították meg les miatt a baloldalon.
44' Nem igazán tudnak mit kezdeni a sárga mezes védők a letámadásokkal, ezek a szituációk rendre komoly veszélyt jelentenek.
45' Első félidő vége.
Ne menjenek messzire, hamarosan jön a második játékrész.
A szünetben cseréltünk: Geiger helyett Kónya folytatja.
46' Nagy szögletét követően Helesfay gyűjtötte be a labdát.
48' Hajdú lövése szállt jobbról középre, ám Helesfay vetődve remekül kitolta a labdát.
51' A balszélen kilépő Lencsét szerelte parádésan Gajág.
54' Hegedűs szöglete nyomán szállt be laposan a labda a gyirmótiak ötösének környékére, a sárga mezesek azonban még időben feltudtak szabadítani.
55' Nagy kapott sárga lapot.
55' Bartha helyett Tölgyesi állt be.
56' Cseréltek a hazaiak is: Radics le, Heffler be.
61' Futó kapott sárga lapot.
62' Hajdú szorult ápolásra.
64' Helesfay szenzációsan védte Nagy gólba tartó lövését.
65' Lencse helyett Kiss állt be.
66' Hegedűs helyett Tihanyi állt be.
67' Érdekes ítélet, pécsi szögletet követően egy hazai fejről hagyta el a labda a játékteret, Radványi játékvezető mégis kirúgást ítélt.
68' Adamcsek tűzte rá a a szabadrúgást balról, Hársfalvi azonban megfogta a labdát.
72' Grabant lőtt kissé balról, 22-ről, kísérlete nem sokkal szállt el a keresztléc felett.
73' Hudák helyett Karacs állt be a hazaiaknál.
73' Króner kapott sárgát.
75' Nagy oldalszabadrúgását követően zárkózik a Gyirmót, Varga fejelt a kapunk bal felébe, 2-3.
Eddig sem unatkozhattunk, de most aztán még izgalmasabb utolsó negyedóra előtt állunk.
80' Adamcsek helyett Bajner, míg Grabant helyett Batizi-Pócsi állt be.
83' Króner kapott pirosat lerántásért, újabb 11-es a Gyirmót javára.
84' Egyenlített a Gyirmót FC Győr: Heffler értékesítette a büntetőt, 3-3.
Emberhátrányban fejezzük be az összecsapást.
90' A mérkőzés végén legalább 4 percet hosszabbít a játékvezető.
91' Futó végzett el bedobást, a tizenhatoson belül Preklet maradt le a gyepen, közben Radványi tovább engedte a játékot...
93' Nagy lapos lövésére feküdt rá a gólvonal előtt Helesfay.
109' A meccs befejeződött.