PMFC – Aqvital FC Csákvár

1-0

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga 25. fordulójában az Aqvital FC Csákvár együttesét fogadjuk zárt kapuk mögött a PMFC Stadionban.
A két csapat másodszor találkozik a bajnokságban, tavaly a 6. fordulóban 0-0-s döntetlennel ért véget a mérkőzés.
A PMFC jelenleg holtversenyben a 4. helyet foglalja el (44 ponttal), míg a csákváriak az utolsó előtti, vagyis a 19. helyen állnak 23 szerezett pontjukkal.
A mérkőzés játékvezetője Molnár Attila, segítői Kiss Balázs és Vörös Dániel, míg a tartalékjátékvezető Radványi Ádám.
A PMFC - Aqvital FC Csákvár NB II-es labdarúgó mérkőzést élőben közvetítjük YouTube-csatornánkon, a PMFC TV-n!
Pécsett jelenleg 4 Celsius fokot mérünk, az égbolt meglehetősen derült, ködös.
Megjelent a Made in PMFC 14. száma. A Csákvár elleni stadionújságunk a helyzethez igazodva most is csak online lapozható végig. Részletek a pmfc.hu-n!
Íme a mai kezdőnk: Helesfay - Sági, Króner, Preklet, Katona - Grabant, Bartha, Futó, Óvári, Hegedűs - Adamcsek
Kispadon: Vukman, Hermány, Rácz, Németh, Kónya, Keresztes, Gajág, Bohata, Tihanyi, Archie, Geiger, Bajner
Csákvár: Markek - Major G., Vaskó, Tányéros, László - Mészáros D., Madarász - Kocsis B., Mim, Sejben - Daru. Vezetőedző: Visinka Ede.
Véget ért a bemelegítés, a csapatok visszatértek az öltözőbe. Maradjanak velünk, nem kell más sokat várni a kezdősípszóig.
Érkeznek a csapatok! A PMFC piros-feketében, míg a vendégek tiszta sárga szerelésben játszanak.
Grabant indította útjára a labdát.
1' Hegedűs emelte be a labdát a tizenhatoson belülre Barthát helyzetbe hozva, középpályásunk lövésébe azonban beleléptek e csákvári védők.
7' Katona ívelte be a labdát az ötöshöz, Grabant elől azonban a remek ütemben kilépő Markek csípte el a játékszert.
8' Bartha lövésébe lépett bele egy csákvári, jöhet az első szöglet.
9' A sarokrúgást követően jól szállt be a labda, Preklet félfordulatból lőtt, ami nem sokkal szállt fölé.
10' Futó távoli szabadrúgását Bartha csúsztatta meg fejjel a kapu előtt, középpályásunk nem tudta megfelelően helyezni a labdát.
13' Króner labdájával Óvári tört le az ötös bal csücskéig, majd visszatette Adamcseknek, aki nem tudott kapura fordulni.
22' Futó kapott sárga lapot.
Továbbra is a küzdelem dominál, pécsi mezőnyfölénnyel.
30' Sejben kapott remek labdát, de a kirohanó Helesfay kiválóan zárta a szöget, így nem talált kaput balról 10 méterről a balszélső.
35' GÓÓÓL! Hegedűs passzolt Adamcsekhez, aki az ötösön vonalán csinált balra egy lövőcselt, majd tüzelt. Bár lövése megpattant, a kapu baloldalába hullt a labda, 1-0!
38' Preklet szorult ápolásra, védőnk szerencsére folytatja a játékot.
43' Futó jobboldali bedobása veszélyesen szállt be, Markeknak kellett résen lennie a rövidnél.
45' Első félidő vége.
Az első félidőt Adamcsek góljával 1-0-s előnnyel zártuk.
A szünetben egyik csapat sem cserélt.
48' Hegedűs beadását követően nagyot mentettek a csákváriak Adamcsek elől, Markek már vert helyzetben volt.
49' Adamcsek kapott sárga lapot.
51' Madarász lépett ki középen, lövése azonban 15-ről elment a kapunk mellett.
52' Kettős cserét hajtottunk végre: Futó helyett Németh, Óvári helyett Kónya állt be.
56' Sejben esett át Ságin a tizenhatosunkon belül, a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.
58' Hegedűs szorult ápolásra.
60' Hegedűs nem tudja folytatni, Geiger állt be helyére.
63' Sejben helyett Baracskai, Mészáros helyett Murka és Tányéros helyett Csató állt be a vendégeknél.
66' Kis szögletet követően Grabant ívelése volt hosszú.
68' Murka volt lesen a partjelző szerint.
69' Sági ívelte a labdát jobbról a rövid irányába, ahol Geiger érkezett, az átvételt követően pedig egyből rá is lőtte, de Markek testtel óriásit hárított.
70' Katona kapott sárga lapot.
72' Adamcsek helyett Bajner, Bartha helyett Rácz állt be nálunk.
72' A csákváriaknál Albert váltotta Majort.
75' Króner kapott sárgát.
82' Kónya robogott végig a félpályán, majd indította Geigert, akinek éles szögből leadott lövését Markek védte.
83' László helyett Vörös állt be a vendégeknél, aki ezzel kihasználták ötödik cserelehetőségüket.
85' Rácz szorult ápolásra.
89' Geigert buktatták a 16-oson belül, büntetőt végezhetünk!
90' Kónya végezte el a büntetőt, amit Markek bravúrral hárított, majd a kipattanó fölé szállt.
90' 3 perc a ráadás.
108' A meccs befejeződött.
Adamcsek első félidei góljával 1-0-ra legyőztük a Csákvárt a 25. fordulóban.