PMFC – BFC Siófok

1-0

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Csapatunk a Merkantil Bank Liga NB II 11. fordulójában a BFC Siófokot fogadja a Stadion utcában.
A találkozó 17:00-kor kezdődik a PMFC Stadionban, nem késő még elindulni ebben a csodálatos őszi délutánon és személyesen szurkolni a pécsi kedvenceknek!
Megérkeztek a csapatok, indul a bemelegítés!
Íme a BFC Siófok elleni kezdőnk: Helesfay - Króner, Rácz, Preklet, Katona - Grabant, Futó, Kónya, Hegedűs - Adamcsek, Geiger.
Cseréink: Hermány, Németh, Keresztes, Óvári, Bohata, Tihanyi, Archie, Batizi-Pócsi, Bajner, Tölgyesi.
A 17:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Móri Tamás, segítői Farkas Balázs és Ország Péter, a tartalék játékvezető pedig Görög Márió.
Véget ért a bemelegítés, a csapatok visszatértek az öltözőbe, hogy felkészüljenek a mérkőzés kezdésére.
Érkeznek a csapatok! Csapatunk piros-fekete, míg a siófokiak tiszta fehér szerelésbe játszanak.
Csapatunk kezdte a Siófok elleni hazai találkozót.
Együttesünk kezdte támadóbb szellemben az összecsapást.
4' Hegedűs jobboldali szögletét az ötös vonaláról Adamcsek fejelte az üresen tátongó jobb felső sarok fölé a labdát.
5' Óriási csata zajlik a mezőnyben közel 2200 néző előtt.
7' Króner lágy emelését Hegedűs fejelte a Siófok kapujára, de nem volt elég erő a mozdulatban, így Hutvágner könnyedén magához ölelhette a labdát.
10' Egy ellentámadás során ismét Króner ívelte be lágyan a labdát a Balaton-partiak kapuja elé, ott azonban nem volt csapattárs és így Hutvágner könnyedén lehúzta a játékszert.
13' Balogh végzete el a vendégek első szögletrúgását, amely azonban védőinknek köszönhetően veszélytelennek bizonyult.
Jobb oldalról végezhetett el szabadrúgást a Siófok, de ez is veszélytelen volt a kapunkra nézve.
20' Geiger és Iznig találkozott össze a siófokiak tizenhatosa előtt, az ütközetből a vendégek védője jött ki szerencsétlenebbül, míg ápolásra nem volt szükség.
22' Adamcsek lőtt balról, 15-ről leadott kísérlete azonban elszállt keresztbe a siófoki kapu előtt.
Szurkolótáborunknak is köszönhetően hamisítatlan futballhangulat uralkodik a Stadion utcában.
25' Deutschot kell ápolni a vendég kapu mögött.
28' Grabant jobboldali szögletét követően felszabadítottak a siófoki védők, de szinte azonnal ismét a büntetőterületükön belül volt a labda. Adamcsek gyanús körülmények között tűnt el a védők mellett, de a játékvezető szögletet ítélt.
31' Továbbra is fölényben játszanak a pécsiek, akiknek minden támadása veszélyt jelent a siófokiak számára.
33' GÓÓÓL! Bedobást követően Hegedűs elé fejeltek vissza egy labdát, amit támadónk 10-ről ballal a jobb felsőbe rúgta, 1-0!
34' A vendégek közül Izing kapott sárga lapot.
40' Grabant jobb oldali szabadrúgása Geiger elé pottyant, aki lőtt, de Deutsch blokkolni tudott. Szöglet következett, amit Rácz fejelt kapura, de fölé szállt a labda.
43' Futó szorult ápolásra a térfelünkön.
45' Az első félidő végén 1 percet hosszabbít a játékvezető.
46' Első félidő vége.
Visszatérek a csapatok a pályára, pillanatokon belül kezdődik a második félidő.
45' Tömösvári helyett Kecskés állt be a vendégeknél.
45' Cseréltünk mi is a szünetben: Futó helyett új igazolásunk, Tölgyesi folytatja.
52' Adamscek tette tovább hajszálpontosan a labdát Kónyának, aki középre centerezett, Hegedűs elől azonban az utolsó pillanatban Jagodics tisztázott.
54' Gaál gyenge fejesét kellett vetődve hárítania Helesfaynak.
56' Szinte azonnal veszélyes kontrát vezetett csapatunk s a Siófok lehetősége után, de Polényi időben ért vissza, és belelépett Adamcsek 17 méterről eleresztett lövésébe.
60' Jobbról elvégzett siófok szöglet után kontrázhattak a piros-feketék, de Geiger 14 méterről mellé lőtt.
64' Tölgyesi távolról eleresztett lövését blokkolta fejjel egy siófoki védő.
66' Gólszerzőnk, Hegedűs hagyta el a pályát, akit Óvári váltott.
67' Izing le, Horváth be a vemdégeknél.
68' A siófoki csere előtt Geiger vette le teljesen szabadon a labdát a tizenhatoson belül, de balos lövése keresztbe elment a kapu előtt. Óvári nem érhetett a labdába.
69' Tölgyesi kapott sárga lapot.
70' Kecskés távoli szabadrúgása akadt el a kéttagú pécsi sorfalban.
75' Deutsch kapott sárga lapot.
76' Adamcsek helyett Tihanyi állt be.
84' Továbbra is élénk a mezőnyjáték, 1-0-s állásnál a vendégeknek égetőbb.
84' Geiger helyett Batizi-Pócsi érkezett.
90' A mérkőzés végén legalább 4 percet hosszabbít a játékvezető.
107' A meccs befejeződött.