PMFC – Dabas-Gyón FC

9 - 0

9-0

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 32. fordulójában a PMFC a Dabas-Gyón FC-t fogadja 18:00 órai kezdettel.
Az időjárásra nem lehet panasz, hiszen Pécsett jelenleg 22 Celsius fok körüli hőmérséklet uralkodik, enyhe légmozgással párosulva.
Bő háromnegyed órával a kezdés előtt még alig vannak a lelátókon, de azért már szépen lassan érkeznek a pécsi szurkolók.
Két kapusunk, Sólyom Csaba és Gábor Péter kezdte elsőként a bemelegítést.
A mieink jelenleg 67 ponttal a tabella második helyén állnak, míg ellenfelünk 28-cal csupán a 16. pozícióban szerénykednek.
Mint ismert, ősszel 4-0-s félidőt követően 10-0-ra nyertünk a Dabas-Gyón FC vendégeként.
Íme a mai kezdőnk: Sólyom - Kónya K., Fekete, Fellai, Szabó - Hleba - Kónya D., Bata, Károly - Koller - Frank.
Cseréink: Gábor, Erőss, Lőrincz, Nagy, Krapecz, Bodor.
Mostanra már minden szereplő kifutott a pályára és élesíti magát a hamarosan kezdődő bajnoki összecsapásra.
A csapatok visszatértek az öltözőben, majd nemsokára felsorakoznak a játékoskijáróban.
A mieink piros-feketében, a vendégek pedig fehér-fekete szerelésben játszanak.
A hétfő hajnalban elhunyt Mérei Lászlóra emlékezett meg egy perces néma gyásszal a publikum.
0' A találkozót a Dabas-Gyón gárdája kezdte.
2' A hazai pályának megfelelően elszántan kezdenek a pécsiek.
3' Károly elől mentettek fontos pillanatban a dabasi védők.
5' Pontosan, látványos mozdulatokkal járatják a labdát a baranyaiak, de eddig még nem sikerült komoly helyzetet kialakítani.
6' Hleba tüzelt jó 25 méterről, labdája alig suhant el valamivel a bal kapufa mellett.
9' GÓÓÓL! Kónya jobbról beívelt labdáját Frank fejelte közelről a jobb alsóba, 1-0!
10' Hamar jöhetett volna a második pécsi gól is, de Frank közelről nagyon rosszul találta el a labdát.
11' Meghozta a vezetés a pécsiek góléhségét, akik folyamatosan ostromolják a dabasiak tizenhatosát.
13' Bata szabálytalankodott a vendégek tizenhatosán belül, aki szerencsére megúszta lap nélkül.
16' GÓÓÓÓL! Egy szép kényszerítőt kihasználva Kónya Dávid tört be a tizenhatosra, majd magabiztosan kilőtte a jobb alsót, 2-0!
19' Fellai mélységi indítása hosszú volt Kónya Dávidnak.
22' Károly ért be egy szinte elérhetetlen labdát, majd balról, az alapvonaltól közpépre adott, amiről sajnos Koller és a hosszúnál Kónya is lemaradt.
27' Gyakorlatilag csak a vendégek térfelén zajlik a játék.
28' Molnár próbálkozott egy beadással a kapunk közelében, de Sólyomnak nem okozott gondot a labda begyűjtése.
30' Frank labdáját Koller lőtte rá, de Gecse óriásit védett.
32' GÓÓÓÓL! Károly kotorta be közelről, 3-0!
33' GÓÓÓL! Nem kellett sokat várni a negyedik pécsi gólra, Frank duplájával már 4-0-ra vezetünk!
36' Szép labdamenetet követően Károly lőtt kapu fölé.
39' Kónya Kornéltól kapott labdáját Koller belsőzte fölé.
40' Fellai vitte a labdát, majd úgy döntött, hogy inkább rálövi. Nem is csinálta rosszul, ám Gecse kiütötte a középre tartó félmagas löketet.
44' Jó helyről végezhettek szabadrúgást a mieink. Károly vállalta magára a labda ellövését 19-ről, ami jól csavarodott a dabasi háló bal felébe, de Gecse ezt is bravúrosan védte.
45' Első félidő vége.
45' A szünetben cserélt a PMFC: Bata helyett Bodor folytatja.
51' Változatlan elánnal támadnak előre a pécsiek. Vendégeinknek pedig jobbára a védekezés marad.
52' Károly könnyedén megszerezhette volna ötödik gólunkat, de Gecse még bele tudott érni a labdába.
53' Bodor kapott sárgát, vélhetően reklamálásért.
55' GÓÓÓL! Gecse kijátszását követően Kónya Dávid gurított az üresen maradt dabasi kapu közepébe, 5-0!
56' Kónya Kornél kapott sárgát.
60' Újabb hazai csere: Koller le, Erőss be.
65' Erőss ugyan nem talált kaput, de a közönség megtapsolta védőnk próbálkozását.
67' Darukát Holecz váltotta csereként a vendégeknél.
72' GÓÓL! Frank találatát a gólvonalon túlról rúgták ki, de Szommer játékvezető megadta, 6-0.
73' A gólt követően Frank ment le és Lőrincz érkezett harmadik csereként.
76' GÓÓÓL! A csereként pályára küldött Lőrincz hamar betalált fejesből, 7-0!
80' Lannert belépője sárgát ért.
82' Szabó legurításából Károly trafálta felibe a keresztlécet.
83' Szabó váltotta Molnárt a vendégekénél.
87' 7-0-s előnyből ezt a mérkőzést már biztosan nem veszti el a PMFC, amelynek győzelme egy pillanatig sem forog veszélyben.
88' 11-est végezhetünk.
89' Károly értékesített a 11-est, 8-0.!
91' Kónya Dávid rúgott még egyet, ezzel kialakult a 9-0-s végeredmény.
46' A meccs befejeződött.