SBTC – PMFC

1-3

Pécsi gólokban gazdag szerda délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A MOL Magyar Kupa 7. fordulójában NB II-es csapatunk az NB III Keleti-csoportjában szereplő Salgótarjáni BTC vendégeként lép pályára 12:30-kor.
A tét ezúttal már a legjobb 32 csapat közé jutás, amely egy mérkőzésen dől el.
Vas László vezetőedző nemrég kihirdette mai kezdőnket, amely a következőképpen néz ki: Hermány ?? Archie, Króner, Preklet, Németh ?? Keresztes, Futó, Bartha, Óvári ?? Bohata, Batizi-Pócsi.
Kispadon: Vukman, Rácz, Katona, Kónya, Adamcsek, Okorie, Geiger, Hegedűs, Tölgyesi.
A Szojka Ferenc Stadionban 12:30-kor kezdődő MOL Magyar Kupa találkozó játékvezetője Kovács Imre, asszisztensei Ring Kevin és Czeglédi Barna.
Hamarosan érkeznek a játékosok és kezdetét veszi a kupamérkőzés!
A hazaiak fekete mezben és fehér nadrágban, míg csapatunk piros-fekete szerelésben játszik.
0' Óvári Zsolt indította útjára a labdát.
1' Egyből egy kapura lövéssel próbálkoztunk a salgótarjáni tizenhatos előtt, a lapos löket azonban nem okozott gondot Véghnek.
Kellemes őszi napsütéses időben, pécsi mezőnyfölénnyel zajlik a mérkőzés közel 300 néző előtt Salgótarjánban.
10' Távoli szabadrúgást követően sikerült a kapu felé csúsztatni a labdát, ami azonban pontatlanra sikeredett.
11' Baloldali beadást követően Óvári tört be a tizenhatoson belülre, ám támadónk lövése mellé ment.
14' Végh futott ki a labdára, amit azonban elsőre kiejtett a kezéből, de másodjára már megfogta Batizi-Pócsit megelőzve.
A PMFC-hez hasonlóan az NB III-as SBTC is az előző körben csatlakozott be a MOL Magyar Kupa idei küzdelmeibe, a nógrádiak a PTE PEAC-ot 7-0-ra legyőzve jutottak a 64 közé.
20' A védekezésre kényszerülő hazaiak jobbára előrevágott labdákkal próbálkoznak, hátvédsorsunk azonban masszívan végzi feladatát.
23' Továbbra is fölényben játszanak a pécsiek, akiknek minden támadása veszélyt jelent a salgótarjániakra nézve.
A szerdai kora délutáni kezdés ellenére jó pár szurkolónk elkísérte a csapatot Salgótarjánba.
33' Sárközi góljával megszerezte a vezetést az SBTC, 1-0.
34' Rögvest érkezhetett volna az egyenlítés, de a hazai védők útját állták a labdának.
40' GÓÓÓL! Keresztes szerzett labdát a jobb szélen, majd középre passzolt, a rövidnél érkező Bohata pedig higgadtan a bal alsóba gurított, 1-1!
44' Első félidő vége.
Helyesbítés: Németh Márk 28. percben szerzett gólt, így a félidőben 2-1-re vezetünk a Salgótarján vendégeként.
49' Emberhátrányba kerültünk, Németh kapott piros lapot egy taktikai szabálytalanságért.
59' GÓÓL! Szép támadás végén a csereként pályára lépő Kónya verte meg emberét és közelről a rövid alsóba lőtt, 1-3.
59' Archie helyett Rácz állt be.
61' Barthe helyett Geiger állt be.
Online közvetítésünk az oldal túlterheltsége miatt akadozik, csak eredményt közlünk. Megértésüket köszönjük!
76' Bohata helyett Tölgyesi, Óvári helyett Hegedűs állt be.
108' A meccs befejeződött.
Csapatunk az SBTC elleni 3-1-es idegenbeli győzelmével a legjobb 32 közé jutott a MOL Magyar Kupában.