Szeged-Csanád Grosics Akadémia – PMFC

0-1

Pécsi gólokban gazdag vasárnap estét kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga II 14. fordulójában csapatunk a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként lép pályára 17:00 órakor.
Íme a Szeged elleni kezdőnk: Helesfay - Króner, Rácz, Preklet, Németh - Kónya, Tölgyesi, Batha, Hegedűs - Keresztes, Geiger.
Kispadon: Hermány, Adamcsek, Óvaári, Gajág, Archie, Batizi-Pócsi, Bischoff.
A Szent Gellért Fórum gyepén már javában zajlik a bemelegítés.
A PMFC jelenleg 22 ponttal a 6., míg a házigazda Szeged 17 ponttal a tabella 12. helyén áll.
A Szeged-Csanád Grosics Akadémia kezdője: Varga B. - Kárász, Moga, Deák, Pejovic - Jovanovic, Simon, Varga Sz. - Kóródi, Dobos, Dobronoky.
Érdekesség, hogy a szegedi csapatból Mohl Dávid és Miroslav Grumic viselte korábban a PMFC mezét, utóbbi a cserék között szerepelt, míg a szakmai stábból Andorka Péter játszott korábban a piros-feketéknél.
Mai csapatkapitányunk, Geiger Norbert a 2016-2017-es szezonban erősítette a szegedieket. Így ma akár volt klubja ellen gólt szerezhet.
A 17:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Nazsa Tamás, asszisztensei Bornemissza Norbert és Kiss Zoltán, míg a tartalék játékvezető Veizer Roland.
Egyenlőre még meglehetőse foghíjasak a lelátók a Szent Gellért Fórumban. Az egyik kapu mögött már várakozik a hazai tábor, míg a pécsi szurkolósereg még kint hangol a találkozóra.
Vélhetően a hangulatra nem lesz panasz a mai meccsen sem, amelyen akár zsinórban 4. győzelmünket is megszerezhetjük.
A két tábor időközben a lelátón tart hangpróbát.
Érkeznek a csapatok! A hazaiak kék-fekete csíkos szerelésben és fekete nadrágban, míg a mieink tiszta piros szerelésben.
0' Geiger indította útjára a labdát.
3' Dobos Áront léptették ki védőink mögül, Rácz az ötös előtt azonban szögletre tisztázott.
MIndenszentek napján kevesen választották Szegeden a meccsre járást, a kilátogatók azonban hangulatos, hajtós találkozót láthatnak.
5' Németh adott be balról, a hosszún Kónyát kereste a labdával, ám Varga lehúzta a játékszert támadónk elől.
9' Németh ezúttal jobbról végzett el bedobást, a visszapattanó labdát ezt követően már lábbal ívelte át Geigernek, aki éles szögből be is tekert a jobb kapufát támadó Rácznak, ám a hazaiak kapusa ezúttal is résen volt.
Dr. Dobos Barna és Vas László is alaposan megszervezte csapata védekezését, igaz mindkét oldalon volt már lehetőség a gólszerzésre.
16' Preklet gyűjtötte be a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését.
21' Veszélyesen érkezett be szélről egy lapos lövés, amiről Hegedűs nem sokkal maradt el a szegedi ötös vonala előtt.
22' Dobos jobbról, 25-ről elvégzett szabadrúgása elszállt a kapunk bal oldala mellett.
25' Mi maradt ki? Keresztes adott balról középre, ahol Bartha került gólhelyzetbe, lapos lövését azonban leérve kitolta Varga, majd jöhetett a pécsi ismétlés 14-ről, ezúttal azonban a kapufa hárított nagyot.
27' Hegedűs sarokrúgása után a játékszert Bartha elé került, akinek kissé balról leadott kapáslövése elsuhant a szegedi keresztléc felett.
31' Preklet szorult kisebb ápolásra a felezővonalnál.
34' GÓÓÓL! Bartha baloldali szabadrúgását követően kisebb kavarodás alakult ki a szegedi kapu előtt, végül Rácz tudta a hálóba kotorni a labdát, 0-1!
A kapott gólt követően Dobos Barna reklamálásért sárga lapot kapott.
38' Németh kapott sárga lapot.
43' Hegedűs tört védője szorításában kapura, gólba tartó lövését Varga lábbal hárította.
45' Első félidő vége.
A szünetben Kóródi helyén Grumic, Dobronoky-t Bojtos váltotta. A mieinknél Hegedűs nem jött ki a folytatásra, a helyén Óvári futballozik majd.
49' Bartha egy mutatós cselt követően jobbal lőtt a tizenhatos előteréből, de sajnos nem talált kaput.
53' Bartha tette be a labdát Keresztesnek, akinek jobbról éles szögből leadott kapu előtti lövésébe belevetődött egy védő.
59' A kapunk felé robogó Bojtos adott be középre, Németh tisztázott, miközben védőnket Simon sárga lapot érően rúgta le hátulról.
60' Geiger helyett Adamcsek állt be.
61' Hazai oldalon Gajdos váltotta Simont.
62' Óvári szögletét követően Bartha kanalazta vissza a labdát, ám a partjelző szerint Németh lesen tartózkodott.
68' Adamcsek hiába helyezte a labdát jobbról a hosszú alsóba, támadónk előtte sajnos lesen vette át a játékszert.
69' Jovanovics kapott sárga lapot.
72' Óvári nézte ki balról a szegedi kaput, Varga azonban szögletre tudta tolni a labdát a rövid alsó elől.
75' Keresztes helyett debütál az NB II-ben Archie Hawkins.
77' Kezezést reklamált a hazai tábor és játékosok is, ám a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
78' Helesfay kapott sárga lapot időhúzásért.
80' Óvárit állították meg les miatt.
82' Grumic is besárgult.
84' Jovanovics távoli szabadrúgására Helesfay érkezett ki és öklözte ki a labdát remek ütemben.
88' Bartha forgatta meg négyszer egymást követően védőjét, középpályásunk lövését aztán szögletre mentették.
88' Adamcseknek tettek vissza egy labdát, támadónk kísérlete azonban mellé szállt.
89' Varga helyett Gréczi állt be.
90' Bartha helyett Batizi-Pócsi állt be nálunk.
90' A mérkőzés végén legalább 3 percet hosszabbít a játékvezető.
108' A meccs befejeződött.