Győzelem a PEAC elleni edzőmeccsen

Csapatunk 5-1-re nyerte meg második nyári felkészülési mérkőzését, melyen két fiatal tehetségünk is debütált a felnőttek között.

Az NB III 2024/2025-ös szezonjára készülő labdarúgócsapatunk szerda este a szintén harmadosztályú PTE-PEAC gárdáját fogadta sorrendben második nyári felkészülési mérkőzésének alkalmával. Az rekkenő kánikula ellenére szép számban látogattak ki szurkolóink az Idősebb Dárdai Pál Utánpótlás Edzőközpontban megrendezett hétközi gyakorló találkozóra, amelyen Aczél Zoltán vezetőedzőnk ezúttal is több próbázónak adott lehetőséget a fiatalok mellett. Az összecsapás hazai lehetőségekkel indult, mígnem a 36. percben Sági Milánt buktatták a tizenhatos jobb csücskénél, a játékvezető tovább engedte az akciót, középen érkező új igazolásunk, Tóth Zoltán pedig a kapus felett higgadtan a háló jobb felébe emelt, 1-0. A 44. percben kétgólosra növeltük előnyünket, miután Rabatin Richárd remek indításából Fejős Áron tört be a büntetőterületen belülre balról, majd 9-ről szépen a hosszú alsóba helyezett, 2-0.

A második félidőnek szinte teljes sorcserével vágtunk neki, s nem is kellett sokat várni az újabb PMFC-gólra, ugyanis az 54. minutumban Orbán Kolos köszönte be közelről, 3-0. Alig telt el újabb tíz minutumnyi játék, amikor Halácsi Mirkó 15-ről lőtt, amibe a vendégek kapusa már csak beleérni tudott, de a labda így is a bal alsóba pattant, 4-0. Jutott idő újoncavatásra is, mégpedig előbb a kapunkba beálló 15 éves válogatott, Kilvinger Levente, illetve a 16 esztendős középpályás, Jásper Botond személyében. A 75. percben ugyan Németh Máté révén szépítettek a vendégek, azonban a 82. percben Halácsi Mirkó duplájával beállítottuk a PTE-PEAC elleni 5-1-es végeredményt. Újjáalakuló együttesünk legközelebb július 13-án, szombaton 10:00 órakor játszik edzőmeccset, amikor is a PMFC a Kaposvári Rákóczi FC otthonában lép pályára. A hétvégi zöld-fehérek elleni gyakorlómeccset követően pedig július 20-án Vukovárra utazunk.

Nyári felkészülési mérkőzés
Pécs, Idősebb Dárdai Pál Utánpótlás Edzőközpont, 350 néző.
PMFC – PTE-PEAC 5-1 (2-0)
Gólszerzők: Tóth Zoltán (36.), Fejős Áron (44.), Orbán Kolos (54.), Halácsi Mirkó (65., 82.), ill. Németh Máté (75.)

PMFC 1. félidő: Varasdi Dániel – Sági Milán, Tullner Péter, Németh Márk, Bor Dávid – Rabatin Richárd, Bachesz Edvin – Bukovics András, Morvai Áron, Fejős Áron – Tóth Zoltán.

PMFC 2. félidő: Helesfay Donát (Kilvinger Levente, 68.) – Varga Botond, Molnár Bence, Nagy Nándor, Kapronczay Gergely – Bachesz Edvin (Jásper Botond, 73.), Sághy Félix – Vas Bence, Halácsi Mirkó, Ócsai Mátyás – Orbán Kolos. Vezetőedző: Aczél Zoltán.