Egy gól döntött Kaposváron

Idegenben folytatta a felkészülést a PMFC, amely lehetőségei ellenére 1-0-ra alulmaradt a Rákóczi vendégeként lejátszott edzőmeccsen.

Aczél Zoltán vezette NB III-as labdarúgócsapatunk a nyári felkészülés harmadik hetének zárásaként a szintén harmadosztályú Kaposvári Rákóczi FC vendégeként lépett pályára. Sorrendben harmadik gyakorló találkozónk során új igazolásaink mellett ezúttal is több próbajátékos kezdett a zöld-fehérek ellen. Az első lehetőségünkig 5. percig kellett várnunk, akkor Wirth Dániel tizenhatoson belüli kísérlete szállt el a hazaiak felsőléce felett, majd bő tíz perccel később a támadó hozta helyzetbe Vas Bencét, aki kissé jobbról, a jobb alsó mellett gurított el, ráadásul szélsőnk kicsivel ezután ismét hasonló szögből veszélyeztetett. A félidő derekán a somogyiak előtt is adódtak lehetőségek, a 44. percben pedig megszerezték a vezetést, miután egy gyors ellenakció végén Görög Gergő jobbról, 15-ről a kimozduló Helesfay Donát felett a hálónk közepébe talált, 1-0.

Vezetőedzőnk a térfélcserét követően több helyen is változtatott, akik közül előbb az 59. percben pályára lépő Bukovics András bal felsőt megcélzó löketét kellett szögletre tolnia Mikler Dánielnek. A 64. percben Rabatin Richárd baloldali szögletét a rövidnél várakozó Bor Dávid csúsztatta fejjel kapura, ám a kaposváriak hálóőre jól zárta a szöget és megfogta a labdát. A nagy hőség miatt a harmadik ivószünetet kihasználva ismétetlten négy játékost cserélt be trénerünk, végül pedig minden mezőnyjátékosát beküldte edzőnk. Újabb találat már egyik oldalon sem született, így a kaposvári hőségben a házigazdák egyetlen gólja döntötte el az összecsapást. Újjáalakuló együttesünk a bajnoki rajtot megelőzően utolsó nyári előkészületi találkozóját július 20-án, a horvát másodosztályú Vukovár otthonában vívja.