Pontosztozkodás a városi derbin

NB III-as labdarúgócsapatunk a Dél-Nyugati csoport 4. fordulójában a városi rivális PTE-PEAC pályaválasztása mellett lépett pályára a Stadion utcában. A több egykori PMFC nevelést is a soraiban tudó egyetemisták elleni összecsapás alkalmával Vas László vezetőedzőnk egy helyen változtatott a Dombóvár elleni hazai összecsapáshoz képest, így együttesünk ezúttal a Helesfay – Galacs, Ikonomou, Németh, Berekali – Jásper, Pintér – Beke, Hegedűs, Helesh – Csörgő összeállításban állt fel a vasárnapi mérkőzésen.

A hangulatra nem lehetett panasz, az vendégszektorban helyet foglaló szurkolótáborunk remek atmoszférát teremtett. Eközben a gyepen a szívósan védekező PEAC ellen az első negyedórában Helesh állt közel a gólszerzéshez, azonban közeli próbálkozását hárította Varga kapus. Nem sokkal később támadónk ismét helyzetig jutott, ám lövése elgurult a bal kapufa töve mellett. Bár az szünetig nem sikerült bevennünk a fehér-feketék hálóját, mezőnyben és a támadásokat tekintve sokat tettünk a vezetés mielőbbi megszerzése érdekében.

A szünetben két poszton is frissített trénerünk, Helesh és Csörgő helyén Varga, illetve Orbán folytatta. Előbbi a 48. percben nem kis védésre kényszerítette a hazaiak portását, középpályásunk egy távoli oldalszabadrúgást követő kipattanót lőtt rá 23-ról jobbal, azonban lapos löketét a PEAC portása elvetődve szögletre tolta ki. Az 54. minutumban ismét Varga jeleskedett, akinek beadásába ütött bele a házigazdák kapusa, az érkező Orbán, illetve Jásper elől azonban az utolsó pillanatban tisztázni tudott egy fehérmezes védő.

Kisvártatva Bukovics váltotta Hegedűst a játéktéren. A 62. percben Varga ívelte be a hosszúra a labdát a bal szögletzászlótól, ami saját nevelésű középpályásunkat, Jáspert találta meg, akinek életerős fejese a bal kapufa tövéről pattant kifelé. Mindez újabb lendületet hozott játékunkba, s a 65. percben Beke ívelt be jobbról, amit Varga reflexszerű mozdulattal öklözött ki Orbán elől. A 78. percben negyedik cserénkként Beke helyére Bachesz érkezett, majd utolsó változtatásunk gyanánt a 81. minutumban Polyák állt be Berekali helyére.

Ugyan a ráadásban is igyekeztünk dűlőre vinni a három pont sorsát, a 93. percben Varga távoli szabadrúgását tolta fölé az egyetemisták kapusa, ám nem tuduk felrötni a PTE-PEAC védelmét, így 0-0-s döntetlennel zártult a találkozó. NB III-as labdarúgócsapatunk ennek ellenére megőrizte veretlenségét a bajnokságban, s továbbra is egyedüliként a mezőnyből még nem kapott gólt. Ami a folytatást illeti, együttesünk legközelebb augusztus 23-án, szombaton a Nagyatádi FC vendégeként lép pályára a MOL Magyar Kupa 2. fordulójában.

Vas László mérkőzés utáni edzői nyilatkozata:

Gratulálok a PTE- PEAC csapatának. A mai mérkőzésen jobban akarták a pontot, mint mi.

NB III Dél-Nyugati csoport, 4. forduló
Pécs, PMFC Stadion, 800 néző. Vezette: Fehérvári (Perák, Berkes)
PTE-PEAC – PMFC 0-0

PTE-PEAC: Varga D. – Varga B., Czimmerman, Encz, Bozóki, Schuszter (Than, 84.) – Győri, Lengyel, Hawkins (Kaszás, 58.) – Major (Szabó, 84.), Pressing (Orlovics, 78.). Vezetőedző: Molnár Gábor

PMFC: Helesfay – Galacs, Ikonomou, Németh, Berekali (Polyák, 81.) – Jásper, Pintér – Beke (Bachesz, 78.), Hegedűs (Bukovics, 58.), Helesh (Varga Donát, 46.) – Csörgő (Orbán, 46.). Vezetőedző: Vas László

Fénykép: Kurdi József/pmfc.hu

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram