Elhoztuk a három pontot Szekszárdról

Szezonbeli második bajnokiját is kapott gól nélkül nyerte meg a PMFC, amely a hétközi fordulóban Szekszárdon aratott 1-0-s vendégsikert.

A bő másfél héttel ezelőtt sikerrel rajtoló és az éllovas pozíciót elfoglaló NB III-as labdarúgócsapatunk hétközi bajnokival folytatta szereplését a Dél-Nyugati csoportban. Aczél Zoltán vezette együttesünk a 2. fordulóban a hatodik helyen álló Szekszárdi UFC-hez látogatott. A tolnaiakkal korábban 2016 és 2019 között már 8-szor játszottunk, ebből 5-ször pécsi, 2-szer szekszárdi győzelem született, míg 1-szer döntetlennel ért véget az egymás elleni harmadosztályú összecsapás.

Mindezek tükrében jó előjelekkel térhettünk vissza a sárga-feketék otthonába, ahol vezetőedzőnk a Helesfay – Lengyel, Ikonomou, Füredi, Bor – Rabatin, Zvara – Vas, Hegedüs, Fejős – Tóth kezdőnek szavazott bizalmat. Trénerünk Bukovics mellett Németh játékára sem számíthatott, előbbi ugyanis húzódással, utóbbi pedig kisebb izomsérüléssel bajlódik. A mérkőzés első félidejében végig mezőnyfölényben voltunk, ám komolyabb lehetőséget nem sikerült kialakítanunk.

A gólnélküli játékrészt követően vezetőedzőnk két helyen frissített, a védelem jobboldalán Lengyelt Sági váltotta, aki egyúttal átvette a csapatkapitányi karszalagot Hegedüstől, míg a támadószekcióban Vas helyére Morvai érkezett. Mindketten jó cserének bizonyultak, hiszen az 54. percben Sági jobboldali beadását követően Morvai egy átvétel után 9-ről a szekszárdi háló jobb felébe továbbította a labdát, 0-1. Sajátnevelésű középpályásunk egyúttal első gólját rúgta a PMFC színeiben.

Később ismét két helyen változtattunk: Fejőst Wirth, illetve Tóthot Szalánszki váltotta a pályán, majd Preklet érkezett Hegedűs helyére. Bár a folytatásban is veszélyesen játszottunk, az eredmény nem változott, így NB III-as labdarúgócsapatunk zsinórban szezonbeli második bajnokiját megnyerve, továbbra is kapott gól nélkül vezetjük a tabellát. A PMFC legközelebb megint idegenben növelheti győzelmi sorozatát, augusztus 11-én az FC Főnixhez látogatnak a piros-feketék.