Jó formának örvend NB III-as labdarúgócsapatunk támadója, Daru Bence, aki tavasszal már két gólt szerzett a bajnokságban. Rutinos csatárunk az FC Főnix után legutóbb az FTC II. kapuját is sikeresen bevette, ezzel pedig a teljes idényt tekintve összesen már hét gólnál járva, Szalánszki Gergővel holtversenyben vezeti a PMFC házi góllövőlistáját. Játékosunk bízik, benne, hogy eredményes sorozatát a pénteki Paksi FC II. elleni összecsapáson is folytatni tudja – INTERJÚ.
Már a második gólodat szerezted tavasszal az FTC II. ellen. Mennyit jelent ez számodra?
– Örülök a góloknak, főleg, mert egy csatárt általában a találatok minősítik. Szeretnék további gólokat szerezni, úgyhogy remélem, nem szakadt meg ez a sorozat, hanem végig kitart a tavasz folyamán, és mérkőzésről mérkőzésre találatokkal tudom megszolgálni a játékperceket, ezzel segítve a csapatot. Szerencsére ilyen szempontból ez egy jó kezdés volt számomra, ugyanakkor főleg a Fradi II. elleni eredmény miatt azért van hiányérzetem, ahogy a saját játékommal is. Mindenki tisztában volt ennek a meccsnek a fontosságával, és sajnos ott hagytunk két pontot, viszont az a szép a bajnokságban, hogy a következő hétvégén mindig megvan egy új lehetőség javítani.
Érzésed szerint mi nem klappolt a Fradi vendégeként, és miben kell változtatni?
– Minden biztosítva volt azon a mérkőzésen számunkra, hogy megfelelően felkészüljünk. Ugyanakkor, amikor a kezdő játékosok és a beérkező cserék közül sokan sem a tőlük elvárható teljesítményt nyújtják, akkor nehéz győzelmet elérni. Ezt a mérkőzés sajnos csak igazolni tudta. Azt gondolom, hogy sokkal élesebbnek kell lennünk, hiszen egyszerűen tudjuk, hogy ilyen nem férhet bele, miközben szerencsére az eredmények is nekünk kedveztek. Intő jel volt az biztos, ami talán plusz motivációt ad, hogy átértékeljük a súlyát annak, hogyha a céljaink elérését szeretnénk megvalósítani, akkor csapatként is sokkal jobb játékot kell nyújtatnunk a pályán.
Sűrű hétben vagytok benne, rövid felkészülés állt rendelkezésre a Paks II. elleni meccs előtt. Mit vársz a pénteki bajnokitól?
– Nyilván itt a lehetőség, hogy kijavítsuk az elmúlt heti pontvesztést. Azt tudni kell a Paksról, hogy az elmúlt években folyamatosan voltak olyan tehetséges fiatalok, akik a második csapatban tudták megmutatgatni magukat, és lehetőségük volt odakerülni az első csapat keretébe, vagy annak közelébe. Egy tehetséges, fiatal csapatról van szó, akár várhatunk visszajátszókat is. Úgyhogy nem számíthatunk egy könnyű mérkőzésre, de azt gondolom, hogy saját magunkkal kell foglalkoznunk, és ha rendben vannak a fejek, úgy állunk bele, és kivisszük azt, ami ebben a társaságban benne van, akkor azt gondolom, hogy ebben az osztályban egyébként nincs ellenfelünk.