Női NB I-es csapatunk szerdán 14:00 órától a Puskás Akadémia FC vendégeként lép pályára a 8. fordulóban.
Nem lesz könnyű dolga a Simple Liga 8. fordulójában női NB I-es labdarúgócsapatunknak, hiszen október 15-én, 14:00-tól az előző idényben bronzérmes és jelenleg is a harmadik helyen álló Puskás Akadémia FC otthonában játszik bajnoki hétközi mérkőzést. A remek szériában lévő felcsútiak az idei szezonban egy vereségük mellett ötször is nyertek, továbbá a 23-7-es gólkülönbségükkel is kiemelkednek az élmezőnyből.
– Az egyik bajnokesélyessel találkozunk, amelynek keretében kiváló játékosok szerepelnek – fogalmazott edzőnk, Bolboaca Augustin. – Számunkra ez az utolsó lehetőség a válogatott szünet előtt, hogy kihozzuk magunkból a maximumot. Pokolian nehéz sorozat vár majd ránk novemberben, hiszen négy mérkőzésen is bizonyítanunk kell, hogy ott a helyünk a legjobb hat között. Hiszek benne, hogy a csapatom és a stáb is képes lesz erre.
Női csapatunk ugyan az előző körben pont nélkül maradt hazai pályán, ám az eddigi összkép továbbra is pozitív, hiszen alakulatunk négy győzelemmel és három vereséggel áll az élvonalbeli táblázat hatodik pozíciójában. Idegenben az újonc újpestieken sikerült korábban felülkerekednünk, míg a címvédő ferencvárosiak már túl nagy falatnak bizonyultak, ugyanakkor most szerdán nem kizárt a bravúr elérése Felcsúton.
– A Szeged elleni vereség fájdalmas volt, de szeretnénk a körülményekhez mérten javítani. Nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen egy remek formában lévő csapathoz utazunk, ám most lehetőségünk nyílik megmutatni, hogy mi is képesek vagyunk a bravúrra. Nem szeretnénk hátrébb csúszni a tabellán, ezért maximális koncentrációra és fegyelemre lesz szükségünk – mondta a találkozót megelőzően korosztályos válogatott védőnk, Bolbaoca Karina.
Az október 15-én, szerdán 14:00-kor kezdődő PAFC – PMFC női NB I-es mérkőzést élőben közvetítik az MLSZ TV YouTube-csatornán.