NB III-as labdarúgócsapatunk a hétvégén 3-1-es győzelmet aratott a Majosi SE otthonában. A sikerből Babati Benjamin két gólpasszal vette ki a részét. Támadónk elmondta, örül a teljesítményének, különösen annak fényében, hogy a szezon előtt éppen az egyik felmerülő kérdés az volt, ki tudja majd kiszolgálni a társakat.
– Természetesen nagyon örültem, hogy két átadásomból is gól született. Úgy tudom, a bajnokságot megelőző ankéton felmerült egy kérdés, hogy ki lesz az, aki az utolsó passzokat tudja majd adni. Eddig tíz mérkőzésen nyolc gólpassznál járok, úgyhogy remélem, választ tudtam adni erre a kérdésre – fogalmazott mosolyogva Babati, aki a mérkőzés alakulásával is elégedett volt. – Irányítottuk az összecsapást, a gólokat pedig jó időben, jó pillanatokban szereztük. Nem éreztem egy pillanatig sem, hogy veszélyben lenne a győzelem.
A magabiztos idegenbeli sikerhez a nyári felkészülés során megszerzett megfelelő erőnlét is alapot adott. A csapat számára az NB III-as menetrend sűrű, így különösen fontos volt, hogy fizikálisan is megfelelő állapotban legyenek a játékosok.
– A felkészülés nagyon jól sikerült, ugyanakkor nemcsak hosszú, hanem kemény is volt. Komoly erőnlétet szereztünk, és ha ez eredményes játékkal is párosul a továbbiakban, akkor nem lehet probléma. Együtt megvan bennünk az erő – vélekedett rutinos támadónk, aki a 2026/2027-es szezonban mindkét eddigi bajnoki mérkőzésünkön kezdőként lépett pályára.
A következő feladat pedig már szerdán vár a mieinkre: a rendkívüli hőség miatt elhalasztott második fordulóban Sárbogárdra látogatunk. Babati Benjamin szerint a cél ezúttal sem lehet más, mint újabb három pont megszerzése.
– Röviden, tömören: győzelmet várok! Másképp nem is lehet belemenni egy mérkőzésbe, és ha a fent említett dolgok jönnek, meg is lesz a gyümölcse a hétközi játéknapon! Szeretnénk folytatni a hibátlan sorozatunkat, és újabb három ponttal gazdagodni.













