Győzelem az NK Marsonia elleni edzőmeccsen

NB III-as labdarúgócsapatunk hátrányból fordítva aratott 3-1-es győzelmet a horvát NK Marsonia elleni felkészülési találkozón.

Vas László vezette NB III-as labdarúgócsapatunk szombat délután a horvát harmadosztályban szereplő NK Marsonia együttesével játszotta utolsó előtti téli felkészülési mérkőzését a PMFC Stadionban. A találkozó 11. percében egy oldalszabadrúgást követően Matej Sivric révén még a fekete mezes vendégek jutottak vezetéshez, 0-1. Rögvest ezt követően Adamcsek Máté került lövőhelyzetbe a másik térfélen, de kísérlete keresztbe elszállt a horvátok kapuja előtt. A 25. percben ismét a mieink előtt adódott lehetőség, Koller Krisztián 18-ról leadott lövése azonban a keresztlécről vágódott le, majd pedig Bohata Ádám és Hegedűs Márk ziccerét hárította a vendégek kapusa. A 43. percben viszont sikerült egyenlítenünk, rövid emberelőnyünket kihasználva új igazolásunk, Adamcsek Máté közelről értékesített góljával 1-1-es állással mehettünk pihenőre. A fordulást követően együttesünk szinte teljes sort cserélt, s nem kellett sokat várni az újabb hazai találatra. A 47. percben Gajág Gergő révén szereztük meg a vezetést, 2-1. A 64. minutumban pedig a duplázni tudó Adamcsek Máté állította be a 3-1-es végeredményt. Csapatunk legközelebb a felkészülési főpróba alkalmával az NB III Nyugati-csoport éllovasát, az Érdi VSE-t fogadja március 1-jén, vasárnap 13:00 órakor a PMFC Stadionban.