Fiatal, ám rutinos kapus érkezett

A korábbi U21-es válogatott kerettag Kovács Péter klubunk első nyári igazolása.

Fiatal, ugyanakkor NB II-es rutinnal is rendelkező hálóőr érkezik a PMFC-hez, miután klubunk szerződést kötött Kovács Péterrel. A 22 esztendős debreceni születésű kapus a Loki utánpótlásában nevelkedett, ahol végig alapembernek számított. Tehetségére idővel nevelőegyesülete felnőtt szakmai stábjában is felfigyeltek. Bár a DVSC első csapatában nem lépett pályára, azonban alig tizenhét évesen már felnőtt bajnokságban védett a DVSC II. színeiben.

Eközben szerepelt a korosztályos válogatottakban, így tagja volt Gera Zoltán U21-es keretének is. Az igazi áttörés 2020 januárjában következett be, amikor kölcsönbe került az NB II-es Budaörshöz. A tavaszi első hat fordulóban kezdőként számítottak rá, azonban a pandémia miatt félbeszakadt a bajnokság. A 2020/21-es idényben fiatal kora ellenére 27 alkalommal is vele kezdődött a budaörsiek
bajnoki kezdőcsapata, amellyel a 6. helyen zárta az idényt.

Tavaly nyáron a szintén a másodosztályú Szolnoki MÁV FC-hez szerződött. A 2021/22-es évadban a Tisza-partiaknál 10 mérkőzésen szerepelt a Merkantil Bank Ligában, illetve 1 MOL Magyar Kupa összecsapáson kapott még lehetőséget. A kék-fehérek búcsúzni kényszerültek a második vonaltól, ám a hálóőr mindenképp az NB II-ben kívánta folytatni karrieriét. Új kapusunk személyében egyúttal első
nyári érkezőnket köszönthetjük a PMFC-nél.

– Az előző félévem nem úgy alakult, ahogy szerettem volna. Kevés lehetőséget kaptam, valamint a Szolnok búcsúzni kényszerült az NB II-től. Próbáltam pozitívan kezelni a helyzetet, de azt nem gondoltam volna, hogy lehetőségem lesz Pécsre igazolni – mesélt a klubváltásról Kovács Péter. – A Budaörssel és a Szolnokkal korábban többször vendégeskedtünk itt a bajnokságban. A mérkőzések által a Stadion utcát ismerem és a belváros hangulata szintén nagyon megtetszett.

Kovács Pétert szeretettel köszöntjük Pécsett és eredményes szereplést kívánunk piros-feketében!

Névjegy: Kovács Péter
Születésnap: 2000.02.10.
Születési hely: Debrecen
Nemzetiség: Magyar
Poszt: Kapus
Magasság: 187 cm
Testsúly: 86 kg
Előző klubja: Szolnoki MÁV FC

OLVASTA MÁR?

Szeptemberi meccseink – menetrend

Négy bajnoki és egy kupameccs vár NB II-es labdarúgócsapatunkra a hónapban. Sűrű hónap elé néz NB II-es labdarúgócsapatunk, amelyre négy bajnoki és egy kupameccs vár ...
Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram