KOMLÓI BÁNYÁSZ SK KFT. – PMFC

Pécsi gólokban gazdag szombat délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak. Az NB III Közép-csoportjának 7. fordulójában a PMFC az ősi rivális Komlói Bányász SK vendégeként játszik.
Íme a kezdőnk a KBSK ellen: Gábor - Fekete, Erőss, Fellai, Szabó - Horvát, Turi - Kiss P., Koller, Károly - Schmidt
Cseréink: Somogyi, Kónya K., Havasi, Hadobás, Krapecz, Bodor, Hleba
Csapatunk már befejezte a bemelegítést és visszamentek az öltözőbe.
Az időjárásra egyébként nem lehet panaszunk, enyhén felhős az ég, de hét ágra süt a nap. A hőmérséklet kellemes.
A napsütésből főleg a pécsi szurkolók veszik ki a részüket, az ő lelátójuk ugyanis fényárban úszik. Még az erdői felőli, hazai szektort beárnyékolják a fák.
A két klub drukkerei már el is kezdték a felvezetést, egészen kellemes a hangulat a kék-fehérek stadionjában.
Érkeznek a játékosok, felcsendült a komlói himnusz. A PMFC szektorában pedig loboknak az erre az alkalomra készített piros-fekete zászlók! Felemelő a látvány!
A kék-fehérek kemény magja is szép koreóval készült, hatalmas Komló címer és egy adag füstgránát. Igazi derbihangulat mindkét hosszanti lelátón.
0' Éreth Attila sípszavára elkezdődött a mérkőzést, amit a hazaiak kezdtek.
1' Schmidt Zsolt próbálkozott balról egy baloldali beadással, de a labda lecsúszott és a kapu mögött kötött ki.
2' A hazaiak egyébként hagyományos kék-fehér, a mieink pedig piros-fekete szerelésükben játszanak.
4' Komoly verbális szócsata zajlik a két tábor között, a rigmusokból azonban nem idéznénk részleteket.
5' A mecsekaljaiak hamar kezükbe vették a találkozó irányítását, védekezésre kényszerítve ezzel Teslic Igor együttesét.
7' Fellai József maradt lent egy fejelést követően, kőkemény védőnk szerencsére nem szorul ápolásra.
9' Schmidt Zsolt rövid sarok felé tartó középmagas szögletét kilőtték a mezőnybe a hazaiak.
11' A meccs iramára eddig nem lehetett panasz, ugyanakkor még egyik kapu előtt sem alakult ki gólszerzési lehetőség.
13' Hazai részről Németh Ádám ment le két csellel a jobb oldalon az alapvonalig, beadása azonban csemege volt Gábor Péternek.
14' A KBSK labdarúgócsapata egyébként a tabella utolsó helyén szerénykedik, eddigi hat meccsükből ötöt elvesztettek és csupán egyszer sikerült pontot menteniük.
17' A kék-fehérek kezdőjéből leginkább Herbert Roland neve lehet ismerős, a kapus ugyanis sokáig a PMFC kapuját őrizte. A másik pedig Valkovics Dávid, aki tavaly még a megye I-es Pécsben játszott ősszel.
18' Károly Bálint végzett el jó helyről pontrúgást, a labda remekül tekeredett a jobb alsó irányába, de Herbert kapus jó irányba vetődve védte a gólba tartó labdát.
19' Gyors kék-fehér kontra végén veszélyeztettek a házigazdák, de védőink a helyén voltak.
19' Mészáros Tibor jobbról elvégzett szabadrúgása volt veszélytelen.
22' Mindeközben felsorakozott a rendőrsorfal a vendégszektor és a pályát elválasztó salakos terület között.
24' Helyreállt a béke a lelátókon, mezőnyben pedig némileg feljöttek a komlóiak.
25' Mészáros Tibor jobbról elvégzett szögletét Fellai József belsőzte ki higgadtan az ötösről.
26' Középen Schmidt Zsolt lépett ki, két védő között kapura is tört, de a tizenhatosnál jobbnak látta ellőni a labdát, ami viszont Herbert Roland kezei között kötött ki.
29' GÓÓÓL! Kisebb kavarodás alakult ki a komlói kapu előterében, az üresen maradt Károly Bálint pedig nem hibázott és a tömeg között higgadtan a háló közepébe vágta a játékszert, 0-1!
33' Mészáros Tibort keresték egy előreívelt labdával, Erőss Csaba és Fellai József azonban jól fedezte a komlói támadót.
34' Farkas Bálint sárgult be a KBSK-tól.
35' Szabó Richárd szorult némi ápolásra, miután sípcsontjára csúnyán rátartottak. Védőnk azonban folytatja a játékot.
36' Koller Krisztiánt sem kímélték a pályaválasztók, csapatkapitányunk azonban nem kért az orvosi segítségből.
38' Kiss Patrik kapott sárga lapot megkésett szereléséért.
40' Károly Bálint lódult meg a baloldalon, a hazaiak azonban csak szabálytalan eszközökkel tudták megállítani szélsőnket.
43' Koller Krisztián kiugratásából Szabó Richárd harcolt ki egy szögletet, amit viszont kifejeltek a kék-fehérek.
45' Első félidő vége.
45' Elkezdődött a megyei rangadó második játékrésze.
45' A szünetben egyik oldalon sem volt csere.
52' Az első félidőben diktált tempóval zajlik a második játékrész is. A mieink továbbra is 1-0-ra vezetnek, de a látottak alapján ez a különbség csak nőhet.
53' Óriási helyzet maradt ki! Schmidt Zsolt balról elvégzett szögletét Szabó Richárd az ötösről fejelte kapu fölé.
55' Márton Gábor nemrég elküldte melegíteni a pécsi cserékét. Könnyen elképzelhető, hogy vezetőedzőnk hamarosan változtatni fog az összeállításunkban.
57' Cserélnek a hazaiak: Mészáros Tibor helyére Bölcsföldi Milán lépett a pályára.
59' Koller Krisztiánt buktatták a komlóiak tizenhatosának előterében, Éreth Attila játékvezető azonban kifelé ítélt szabadrúgást.
60' Kiss Patrik hagyja el a játékteret, akit Havasi Dániel vált.
62' Károly Bálint harcolt ki egy sarokrúgást jobbról.
64' GÓÓÓÓÓL! Turi Tamás szögletére Herbert Roland rossz ütemben futott ki, a labda végül Fellai József elé került, védőnk pedig élt a lehetőséget és laposan a kapu bal felébe lőtt, 0-2!
66' A Komlónál Tukerics Ákos és Gólya Martin jött le, helyükre Németh Tamás és Paulik Ádám érkezett.
69' Második cseréjét is elhasználja a Pécs: Schmidt Zsolt helyére Bodor Márkó lépett a pályára.
70' Bodor Márkót állította meg lesen a játékvezető, akinek segítői egyébként Illés Tamás és Tinnyei Zsolt.
71' Károly Bálint lövése veszélyesen csavarodott a komlói kapu felé, de Herbert Roland rajta volt és lehúzta a labdát.
72' Fellai József ápolása miatt szünetel a játék.
73' Horvát Gábor kapott sárga lapot kezezésért, 11-es a KBSK-nak.
74' Bölcsföldi Milán értékesítette a büntetőt, aki a jobbra vetődő Gábor Péter mellett a kapu jobb felébe lőtt, 1-2.
76' Abszolút nem volt benne a komlóiak játékában a gól, a pécsi kapura kifejezetten veszélytelenül játszottak.
76' Ferencz Bálint is besárgult a házigazdáktól.
78' Bízzunk benne, hogy a mecsekaljaiakat nem zavarja meg a kék-fehérek semmiből jött szépítése és a mieink ez eddigi erényeiket megtartva beveszik még a hazaiak kapuját.
79' GÓÓÓÓL! Csak kérni kellett, Koller Krisztián fejelt a házigazdák hálójába, 1-3!!!
81' Minden bizonnyal ezzel a harmadik pécsi góllal eldőlt a győzelem kérdése. Ugyanakkor szívesen látnánk még legalább egy vendégtalálatot.
85' Havasi Dániel fordult védőjéről kapura, lövése ide oda pattogott, végül Herbert Roland nagy igyekezet árán megfogta a játékszert.
87' Utolsó cseréjét is kihasználja a PMFC: Fellai József helyére Krapecz Balázs szállt be.
89' Három perc lesz a hosszabbítás.
90' Károly Bálint balról beívelt szögletét a hosszúnál Szabó Richárd bólintotta nem sokkal mellé. Nagy ziccer maradt ki!
93' Szépen tartják a labdát a mieink, esélyt sem hagyva a KBSK focistáinak.
93' Itt a vége! 3-1-re győzött a PMFC a Komlói Bányász SK vendégeként! Szép volt fiúk!
107' A meccs befejeződött.