PMFC – Békéscsaba 1912 Előre

0-0

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Merkantil Bank Liga II 5. fordulójában csapatunk a Békéscsaba 1912 Előre együttesét fogadja itthon.
A 19:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Dr. Kovács Gergely, segítői Király Zsolt és Kiss Balázs, míg a tartalék játékvezető Gaál Ákos.
Íme a mai kezdőnk: Helesfay - Sági, Króner, Preklet, Katona - Grabant, Futó, Geiger, Óvári - Kónya, Adamcsek.
Kispadon: Hermány, Gajág, Tihanyi, Archie, Batizi-Pócsi, Nikic, Hegedűs.
A csapatok már javában melegítenek a pályán. Nem kell sokat várni a kezdő sípszóig!
A Békéscsaba 1912 Előre kezdője: Czinanó - Nagy, Pantovic, Szabó, Szalai, Hursák, Babinyecz, Hodonikci, Bora, Bidzilya, Horváth.
A vendégek cseréi: Rybánsky, Gránicz, Lukács, Váradi, Máris, Lászik, Paudits.
Annak érdekében, hogy zökkenőmentesen értesüljenek a mérkőzés eseményeiről, javasoljuk a számítógép, laptop és okostelefon böngészőjének gyakori frissítését!
Érkeznek a csapatok! Csapatunk piros-fekete, míg a békéscsabaiak tiszta szerelésbe játszanak.
Az ünnepélyes kezdőrúgást Gojkovics Milán, U13-as csapatunk játékosa végezte el, aki hétfőn ünnepli 12. születésnapját.
A Pécsi Dózsa megalapításának 70. évfordulója alkalmából a Tábor gyönyörű élőképpel készült!
3' Geigert buktatták a csabaiak tizenhatosának előterében, jó helyről végezhetünk szabadrúgást.
5' Adamcsek tekerte rá a labdát 20-ról, a játékszer a kapufa jobb alsó tövéről pattant kifelé. Nagy helyzet volt!
10' Az előzőhöz hasonló helyről rúghattunk ismét szabadrúgást, a labdát ezúttal Óvári csavarta rá, kísérlete nem sokkal szállt el a jobb kapufa mellett.
Elképesztően jó hangulat uralkodik a Stadion utcában, a Békéscsaba elleni meccsre szinte teljesen megtelt a főlelátó és a B-közép is nagy létszámmal biztatja a csapatot!
Küzdelmessé vált a mérkőzés, egyenlőre mindkét csapat próbál felülkerekedni ellenfelén.
16' Grabantot állították meg les miatt a jobboldalon.
18' Szalai távoli próbálkozását fogta meg magabiztosan Helesfay.
A közelmúltban tragikus hirtelenséggel elhunyt szurkolónkra, Szomor Csabára emlékezett meg felállva a közönség egy perces tapsviharral.
32' Grabant szögletét kifejelték a vendégek, majd Óvári sarokrúgását követően ismét felszabadítottak a békéscsabaiak.
33' Bora buktatta Kónyát a tizenhatos körívén belül.
34' Adamcsek bombázta rá a szabadrúgást, a labda egy békéscsabai fejéről pattant szögletre.
36' Szabó kapott sárga lapot.
39' A rosszul kifutó Czinanó rúgta le Grabantot a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
41' Grabant rövid ápolást követően visszatért a pályára.
43' Adamcsek és Geiger is besárgult, előbbi szövegelésért, utóbbi buktatásért.
45' Az első félidő végén 1 percet hosszabbít a játékvezető.
45' Hursák pattogó átlövése szállt el a jobb alsónk mellett.
46' Első félidő vége.
Félidőben: PMFC - Békéscsaba 1912 Előre 0-0
45' A szünetben cseréltünk: Grabant helyett Hegedűs folytatja.
46' Szabó lépett ki, Helesfay azonban remek ütemben futott ki és tisztázott lábbal.
47' Óvári szögletét Czinanó húzta le Preklet feje elől.
55' Pantovic vette át lesen a labdát.
57' Futó bedobásra rendre jól szállnak be a csabai kapu előterébe, ám a vendégek szervezetten védekezve állják sarat.
58' Pantovic forgolódott a tizenhatosunkon belül, középre tartó lövését ellenben Helesfay megfogta.
59' Cseréltek a vendégek: Szabót Lukács válotta.
61' Óvári kapott sárga lapot buktatásért.
61' Hazai csere: Óvári helyett Tihanyi állt be.
63' Sok hiba jellemzi mindkét együttes játékát, azonban csapatunk tesz meg többet a vezetés megszerzésének érdekében.
64' Ismét cseréltek a vendégek: Horváth le, Paudits be.
66' Tihanyi lépett ki a bal oldalon, 13-ról leadott életerős lövése azonban elszállt a békéscsabai kapu felett.
67' Nagy kapott sárgát a vendégek közül.
68' Geiger parádés szólóját követően tette be a labdát Adamcseknek, aki elől azonban feltudtak szabadítani a védők.
69' Adamcsek helyére Batizi-Pócsi érkezett a pályára.
70' Tihanyinak csúsztak rá a tizenhatos oldalvonalánál, szabadrúgás balról.
71' Geiger lövése elakadt a csabai sorfalban, de egy bedobással ismét a mieink jöhetnek.
72' Futó bedobását követően Gieger rúgta fölé a labdát 10 méterről.
74' Geiger emelte be a labdát az ötös környékére, Batizi-Pócsi támadta a labdát, Czinanó ellenben lendületesen jött ki és megszerezte a játékszert.
77' Lendületes támadás végén Geiger lőtt 16-ról, kissé balról, próbálkozása azonban gyengére sikeredett és így Czinanó könnyen védeni tudott.
81' Utolsó csere a vendégeknél: Bidzilya helyére Gránicz állt be.
82' Ide-oda járattuk a labdát a csabaiak kapuja előtt, Tihanyi elől azonban szögletre mentettek.
84' Egy szöglet utáni kipattantó Futó gyűjtött be, távoli kapura lövése azonban jócskán elszállt a vendégek kapuja felett.
91' 4 perc a ráadás.
Csapatunk az utolsó másodpercig hajt a gól megszerzésére.
108' A meccs befejeződött.