PMFC – Kisvárda Master Good

1-0

Pécsi gólokban gazdag szerdai napot kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
A Magyar Kupa 7. fordulójában a PMFC az NB I-es Kisvárda Master Good csapatát fogadja itthon 12:00-as kezdéssel.
A mai győztes a legjobb 16 közé kerül a kupasorozatban. Amennyiben a 90 perc döntetlennel ér véget, úgy 2*15 perces hosszabbításra, s ha ott sincs döntés, úgy büntetőkre kerül sor.
Pécsett jelenleg fagypont alatti a hőmérséklet, a pálya talaja helyenként erősen fagyott és a délelőtti hóesés miatt fehér színezetű, ugyanakkor játékra alkalmas.
A meccset Molnár Attila vezeti, segítői Kis Zoltán és Vörös Dániel lesznek, a tartalék játékvezetői szerepkört Kubicsek Máté tölti majd be.
Íme a mai kezdőnk: Egyed - Rácz, Nikic, Gajág, Németh - Grabant, Geiger, Futó, Hegedűs - Kónya, Tihanyi.
Cseréink: Kovács, Katona, Szabó, Koller, Máté, Bohata, Oliveira.
A találkozót a vendégek kezdték.
1' Rögtön nekiestünk a fehér mezes vendégeknek.
2' Grabant Bence szögletét Gajág Gergő csúsztatta meg fejjel, a labda az oldalhálót találta el.
6' Geiger Norbert rúgott kapura, Zöldesi Illés azonban megfogta a gyengére sikeredett próbálkozást.
8' Kovácsréti Márkkal küzdött nagyot Grabant Bence a tizenhatoson belül, előbbi lövését Egyed Balázs tolta ki szögletre.
9' Jól adtak középre egy labdát balról, Tischler Partik azonban kihagyta az óriási ziccert a kapu torkában.
12' Futó Zsombornak készítettek le egy labdát lövésre, középpályásunk azonban jobb alsó mellé talált.
14' Anderson Da Silveira szorult ápolásra a pályán kívül.
15' Az első negyedóra alapján nem igazán érezhető a Kisvárda elleni két osztálynyi különbség, kifejezetten pörgős a mérkőzés.
19' Geiger Norbert lőtt kissé jobbról, 18-ról, Zöldesi Illés elvetődve fogta meg a kapu jobb felébe tartó labdát.
21' Újabb hazai helyzet, Futó Zsombor lőtt laposan 16-ról, de a Kisvárda kapusa ismét résen volt.
23' Németh Márk ívelt be balról, Tihanyi Olivér fejese ellenben pontatlanra sikeredett.
27' Rácz László és Ene Cornel Alexandru találkozott szerencsétlenül, kisebb ápolást követően mindketten folytatni tudják a játékot.
33' Szinte mindig eljutunk lövésig a vendégek tizenhatosa környékén, de eddig még nem sikerült megzörgetni a Kisvárda hálóját.
35' Ene Cornel Alexandrut kísérték le, nem tudja folytatni.
36' Tihanyi Olivér lövése nyomán zúgott a bal alsó irányába a labda, Zöldesi Illés azonban bravúrral kitolta a játékszert.
36' Kényszerű csere a vendégeknél: Ene Cornel Alexandru helyett Karasiuk Roman állt be.
42' Nikic Nemanja ugrott fel fejelni védője takarásában, így nem sikerült kellőképpen eltalálni a labdát.
45' Kónya Dávid életerős, 30-ról elvállalt lökete szállt el a keresztléc felett.
45' Egy perc a ráadás az első félidő végén.
46' Első félidő vége.
46' A szünetben cseréltek a vendégek, akiknél Bumba Caludiu-Vasile helyett Rodriguez Seco Hugo állt be.
53' Geiger Norbertet buktatták, a tizenhatos bal sarkának közeléből lőhetünk szabadrúgást.
55' A szabadrúgást Tihanyi Olivér rúgta rá laposan, egy kisvárdai védő mintha buktatta volna Nikic Nemanját, ám a játékvezetők nem láttak szabálytalanságot...
57' Rácz László kapott sárga lapot.
63' Futó Zsombor helyett Szabó Dominik folytatja nálunk.
65' GÓÓL! Hegedűs Márk óriási lökete a bal kapufáról pattant kifelé, majd jött Tihanyi Olivér és a tizenhatoson belülről a hálóba lőtt, 1-0!
68' Tihanyi Olivér helyett Koller Krisztián állt be.
71' Utolsó csere a vendégeknél is: Anderson Da Silveira helyett Gheorghe Grozav állt be.
71' Marcolini Dantes Bertucci sárgult be.
74' Gheorghe Grozav elé került a labda az ötös előtt, Grabant Bence azonban az utolsó pillanatban becsúszva mentett.
76' Tischler Patrik fejelte le hátulról Nikic Nemanját, játékosunkat ápolni kell.
87' Geiger Norbert helyett Katona Levente állt be.
87' Izgalmas a végjáték, ám továbbra is 1-0-lal a PMFC áll továbbjutásra.
111' A meccs befejeződött.