PMFC – Taksony SE

8-1

Pécsi gólokban gazdag vasárnap délutánt kívánunk valamennyi pécsi futballbarátnak!
Az NB III Közép-csoport 3. fordulójában a PMFC a Taksony SE gárdáját látja vendégül.
Íme a mai kezdőnk: Kovács - Sági, Gajág, Rácz, Németh - Szabó, Futó, Bohata, Grabant - Máté, Geiger.
Cseréink: Sólyom, Katona, Kónya D., Koller, Tihanyi, Nikic, Hegedűs.
A 17:00 órakor kezdődő találkozó játékvezetője Bana Gergely, segítői Máyer Gábor és Perák András.
Csapatunk elkezdte a bemelegítést.
Hamarosan érkeznek a játékosok és kezdetét veszi a mérkőzés!
A találkozót a pécsiek kezdték.
1' Rögtön egy hazai lehetőség, Futó Zsombor lőtt jó 25-ről, Ivancsics Alex azonban megfogta a középre tartó labdát.
2' Esély adódott a vendégek számára, egy balról érkező labdát Nádházi Ákos rúgott kapura, ám Kovács Benedek felszedte a gyengére sikeredett próbálkozást.
A rend kevésért, csapatunk piros-feketében, a taksonyiak pedig zöld-fehérben játszanak.
5' GÓÓÓÓL! Egy távoli beívelésre Gajág Gergő ugrott fel a legmagasabbra és tökéletesen csúsztatott a vendégek kapujába, 1-0!
7' Bohata Ádám növelhette volna rögvest a különbséget, de lövése elsuhant a taksonyi kapu előtt.
9' Szilágyi Máté beadására Gajág Gergő csúszott be, némileg meglepve Kovács Benedeket, de szerencsére csak az oldalhálóban kötött ki a játékszer.
10' Grabant Bence szögletét Geiger Norbert rúgta fölé.
Érdekesség, hogy Gajág Gergő legutóbb 2018. május 5-én szerzett gólt piros-feketében, méghozzá a Szentlőrinc otthonában 4-2-re megnyert rangadón.
15' Óriási lehetőség maradt ki, Bohata Ádám a kapu torkából hagyott ki egy ziccert.
19' Kozári Csaba lövését Sági Milán blokkolta becsúszva.
23' GÓÓÓÓL! Geiger Norbert szemfülesen lecsapott egy hátrapasszolt labdára, majd Ivancsics Alex mellett a háló közepébe gurított, 2-0!
25' Wégner András kapott sárga lapot.
28' Silaghi Mario távoli löketet kötött ki a labdafogó hálóban.
31' Szilágyi Máté adott be jobbról, Nagy Zoárd elől azonban megszerezte a labdát Kovács Benedek.
42' Bohata Ádám talált be kis híján a bal alsóba.
43' Máté János fejese nem sokkal szállt el a jobb első sarok mellett.
45' Szilágyi Máté bal alsóba tartó szabadrúgását Kovács Benedek tolta ki szögletre.
46' Első félidő vége.
47' GÓÓÓÓL! Egy jobbról laposan bepasszolt labdát Máté János rúgott közelről a hálóba, 3-0!
47' Máté János duplázhatott volna rövid időn belül, lövését azonban kiütötte Ivancsics Alex.
50' GÓÓÓÓL! Németh Márk fejese védhetetlenül szállt a vendégek hálójába, 4-0!
51' Geiger Norbert 16-ról leadott lövése elszállt egy taksonyi védő lábai között, Ivancsics Alex ellenben hárítani tudta a kapura tartó labdát.
A szünetben cserélt a PMFC: Bohata Ádám helyett Kónya Dávid folytatja.
55' Csapatunkból Szabó Dominik kapott sárga lapot.
56' Szilágyi Máté életerős löketét Kovács Benedek hárította.
58' Továbbra is fölényben játszanak a pécsiek, akiknek minden támadása veszélyt jelent a taksonyiak számára.
61' Szabó Dominik helyett Hegedűs Márk folytatja.
65' Csere a vendégeknél: Kozári Csaba helyett Eichelvalder Róbert állt be.
66' GÓÓÓÓÓL! Rácz László fejesgóljával már 5-0-ra vezetünk!
72' Tihanyi Olivér szúrta kapura a labdát jó 30-ról, a játékszer nem sokkal suhant el a jobb alsó mellett.
73' Kónya Dávid lövése szállt el a keresztélc felett.
76' Csere a vendégeknél: Nádházi Ákos le, Szalay Márk be.
77' Egy kényszerítőt követően Ivancsics Alex tolta ki Tihanyi Olivér kísérletét az ötösön belülről.
78' Futó Zsombor sárgult be.
81' Nyéki Márk szorult ápolásra a vendégjátékosok közül.
84' Szilágyi Máté révén szépítettek a vendégek, 5-1.
86' GÓÓÓL! Előbb Kónya Dávid, majd Tihanyi Olivér talált be, 7-1!
88' GÓÓÓL! Hegedűs Márk szabadrúgását csúnyán bevédte Ivancsics Alex, 8-1!
108' A meccs befejeződött.